Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Jak je to s verejnou pevnou IP?

Recommended Posts

Návštěvník

Zdar, chtel sem se zeptat jak je to s verejnou pevnou IP adresou.

Dneska jsem mluvil s kamosem (karnevalistou samozrejme) a prej mu pred par mesici prisel mail, ze verejna pevna IP je zadara, coz je v rozporu s aktualnim cenikem a smlouvou, kterou mam nove obnovenou (od novych tarifu) tak jsem se chtel zeptat jestli je mozne ze nekteri uzivatele to maj zadara (treba z naky akce, nebo naky "lepsi lide") a nebo to maj zadara vsichni, kteri vedi ze to jde mit zadara :) - mohlo by se totiz jednat o klasicke Karnevalacke zatajovani moznosti levnejsiho netu - vsak to znate.

diky za objasneni. :D

Sdílet toto téma

Podle mě se tím myslelo spíše že "veřejná adresa je zdarma", nikoliv veřejná PEVNÁ....

Zdarma má každý 2 veřejné dynamické adresy (myslím že kromě T1000, ti mají jen 1).

Jinak za pevnou se pořád platí 70Kč/měsíc...

Sdílet toto téma

Návštěvník

No vidím, že v tom máš řádný zmatek.

Karneval zdarma dává neveřejné pevné adresy.

Příplatek je za veřejnou adresu (sice píšou, že je pevná, přitom ale skutečnost je taková, že je přidělována DHCP serverem - předpokládám tedy, že se moc často nemění)

Tož tak....

Sdílet toto téma

Dává, ale brzo dávat nebude. U nejnižšího tarifu se snad tuším dává 1 IP u vyšších 2 a vice, avšak pro všechny platí, že nyní již nový klient žádnou neveřejnou pevnou IP nedostane, ale nastaví si svůj počítač na zjištování IP adresy pomoci DHCP serveru, který mu přidělí veřejnou dynamickou IP, jenž ta ma automatické leasnuti po cca 3-4 hodinách. Většinou ale stáke zůstává, samozřejmě není pravidlem.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Bramborko, zdá se, že v tom máš zmatek ty. :-) Karneval dává od vyšších tarifů (nad 1M) dvě DYNAMICKÉ VEŔEJNÉ IP adresy, přidělované DHCP serverem. Donedávna dával dvě NEVEŘEJNÉ IPčka. Placená za 70 Kč měs. je PEVNÁ VEŔEJNÁ IP adresa.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Netuší někdo, kde to karneval dal na jevo, že vyfásneš dvě veřejný IP? Mě žádnej mail nepřišel, na stránkách to nikde nemají na muj....../ip je jenom info, že se kvůli 'jednodušší' konfiguraci přechází na dhcp (pekne dekuji, uz se tesim, jak se mi pres dhcp prepise odkaz na muj nameserver....). Sice je pravda, že karneval si nechal přidělit další rozsah adres, ale nevím jak dlouho je bude dávat zadax...

Sdílet toto téma

Řešilo se to tu už mnohokrát. Tak tedy znovu, Karneval dává jak novým klientům, tak i dosavadním, veřejné dynamické IP adresy. Tedy nyní již neveřejné, které jste před nějakým časem získali, budou již brzy definitivně odstraněny, samozřejmě postupně. O tomto kroku, kdy ve vaší lokalitě zaniknou, resp. dojde k postupné změně, budete informováni pomocí zprávy, jež vam dorazí na kontaktní e-mail (někdy i 3x :D)!

Sdílet toto téma

Návštěvník

Nechci se nikoho dotknout, ale tohle čtu v aktuálním ceníku ("platný od 20.2.2006"):

Tarify Tubo 7M, 5M, 3M: 2 NEveřejné IP adresy

Tarif Turbo 1M: 1 NEveřejná IP adresa.

Zřízení a provoz veřejné pevné IP adresy: zřízení 100 Kč, provoz 70 Kč měsíčně.

---------------------------------

Skutečnost:

Doteď jsem měl 2 roky neveřejnou pevnou adresu. (odpovídá ceníku).Před měsícem jsem si požádal o veřejnou - dostal jsem ji, ale je přidělovaná DHCP serverem, čili doufám, že doba zápůjčky (leas time) bude dostatečně dlouhý a bez předchozího upozornění tu adresu měnit nebudou)

-------------------------------

Nikde jsem se nedočetl nic o tom, že by se měly teď každému přidělovat veřejné (byť dynamické) adresy.

Sdílet toto téma

Bohužel, na jejich stránkách a v jejich ceníku toho asi moc nenajdeš, ale je to tak, jak říkám!

PS: Když sis objednal pevnou veřejnou IP adresu, tak si sice DHCP vždy provede po cca. 3 hodinach leasnutí, jenže, tato pevná, jak už z názvu zní, zůstane pevnou stále!

Možná ti pomůže http://muj.karneval.cz/ip , kde sice nepíšou jedinou zmínku o tom, že klientovi nyní přidělují veřejnou dynamickou IP adresu místo pevné neveřejné, což by nebylo od věci to tam napsat!

Doporučuji si tedy nyní s použitím veřejné IP adresy zabezpečit počítač. Jestli vám ještě teď nechodí žadné útoky z venku, tak je časem určitě čekejte :)

Sdílet toto téma

---------------------------------

Skutečnost:

Doteď jsem měl 2 roky neveřejnou pevnou adresu. (odpovídá ceníku).Před měsícem jsem si požádal o veřejnou - dostal jsem ji, ale je přidělovaná DHCP serverem, čili doufám, že doba zápůjčky (leas time) bude dostatečně dlouhý a bez předchozího upozornění tu adresu měnit nebudou)

-------------------------------

Nikde jsem se nedočetl nic o tom, že by se měly teď každému přidělovat veřejné (byť dynamické) adresy.

Mno, tak jsi, bramborko, další "napálený" zákazník Karnevalu (ať už čímkoliv, vítej do klubu...). Protože jestli ti šlo jenom o tu veřejnou adresu - nikoliv pevnou (tedy neměnící se), tak jsi nemusel vůbec nic objednávat a platit - Karneval prostě už asi 2 měsíce KAŽDÉMU přiděluje VEŘEJNOU DYNAMICKOU IP (počet adres podle tarifu: 1M-1 IP, 3M,5M,7M 2 IP). Schválně si zkus zěnit MAC adresu síťového adaptéru a uvidíš, že ti DHCP přidělí jinou, veřejnou adresu - což si ověříš třeba tady: http://www.cmyip.com

Tak aspoň už víš, že je dobré sei to tady někdy pročíst....

BTW tomu co je na jejich WEBu nevěnuj pozornost, nějak nemají zájem to aktualizovat...

Sdílet toto téma

Návštěvník

Sorry ale proc by zakaznik nemel venovat pozornost tomu, co je na webu Karnevalu?

Logicky predpoklad je ze firma ktera se nestara o vlastni web se pravdepodobne nestara ani o sve zakazniky.

Navic to ze nyni davaji verejne adresy zdarma nejen chybi na webu, ale ani o tom nebyl zadny clanek na technicky a o internetu zamerenych webech, zadne tiskove prohlaseni, proste NIC.

Sdílet toto téma

Holt, pro ně něni vyhodne to nějak zvěřejňovat, totiž berou to asi tak, že zákazníka nemusí zajímat, jeslti má neveřejnou nebo veřejnou, kdyby byla za peníze tak neřeknu. Možná to je taky ten důvod, aby si pořídili pevnou veřejnou IP adresu za peníze!

Sdílet toto téma

Holt, pro ně něni vyhodne to nějak zvěřejňovat, totiž berou to asi tak, že zákazníka nemusí zajímat, jeslti má neveřejnou nebo veřejnou, kdyby byla za peníze tak neřeknu. Možná to je taky ten důvod, aby si pořídili pevnou veřejnou IP adresu za peníze!

A to je od nich taky pěkná šupárna, tahat z lidí peníze za něco, co už vlastně mají a nevědí o tom. :!:

Sdílet toto téma

Návštěvník

No naštěstí pro mě tu veřejnou adresu potřebuju na provoz vlastní VPN, čili potřebuju pevnou... Nějaký PTP sítě a spol. mě nezajímají.

Někdo sice může namítnout, že s dynamickou adresou se domů taky dostanu kdykoliv odkudkoliv pomocí DDNS, ale všechny ty služby jsou buď za peníze (podobný tomu příplatku 70 Kč měsíčně), nebo nejsou moc spolehlivý - pár jsem jich už vyzkoušel u známých.

Co se týče té veřejné adresy pro všechny, tak u nás (Brno-Židenice) se to asi měnilo až teď - zrovna včera mi přišel o tom mail od Karnevalu.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Doporučuji si tedy nyní s použitím veřejné IP adresy zabezpečit počítač. Jestli vám ještě teď nechodí žadné útoky z venku, tak je časem určitě čekejte :)

Jo, díky za upozornění, ale od začátku "internetování s karnevalem" jsem připojenej přes router SMC (NAT + SPI firewall) a na všech komplech mám ZoneAlarm.

Sdílet toto téma

Řešilo se to tu už mnohokrát. Tak tedy znovu, Karneval dává jak novým klientům, tak i dosavadním, veřejné dynamické IP adresy. Tedy nyní již neveřejné, které jste před nějakým časem získali, budou již brzy definitivně odstraněny, samozřejmě postupně. O tomto kroku, kdy ve vaší lokalitě zaniknou, resp. dojde k postupné změně, budete informováni pomocí zprávy, jež vam dorazí na kontaktní e-mail (někdy i 3x :D)!

To mě chodily zprávy o změně IP adresy teprve až teď koncem června, ale přišlo mě to dokonce celkem 9x :D !!!

Sdílet toto téma

Návštěvník

idioti, karneval prideluje IP dynamicke IP adresy z DHCP serveru, pry se meni topologie site a tak ten, kdo ma nyni statickou adresu typu 10.xx.xx.xx po case zjisti, ze uz mu to nefunguje a bude si muset prekonfigurovat PC na zjistovani z DHCP serveru.

Nechapu proc nasadili DHCP, asi jedine vysvetleni bude, ze jste vsichni takovy lameri, ze si to neumite nastavit a tak diky DHCP staci jen nainstalovat WinShit a uz vam to pojede (ten net).

Takze tohle si myslim, resp. jsem presvedceny = vim

PS: Dynamicka verejna IP neexistuje, pouze staticka muze byt verejna vy idioti, mimochodem predpokladam ze uz karneval nebude nabizet statickou IP nikomu, prave kvuli prechodu na novou topologii site

Sdílet toto téma

Návštěvník
idioti, karneval prideluje IP dynamicke IP adresy z DHCP serveru, pry se meni topologie site a tak ten, kdo ma nyni statickou adresu typu 10.xx.xx.xx po case zjisti, ze uz mu to nefunguje a bude si muset prekonfigurovat PC na zjistovani z DHCP serveru.

Nechapu proc nasadili DHCP, asi jedine vysvetleni bude, ze jste vsichni takovy lameri, ze si to neumite nastavit a tak diky DHCP staci jen nainstalovat WinShit a uz vam to pojede (ten net).

Takze tohle si myslim, resp. jsem presvedceny = vim

PS: Dynamicka verejna IP neexistuje, pouze staticka muze byt verejna vy idioti, mimochodem predpokladam ze uz karneval nebude nabizet statickou IP nikomu, prave kvuli prechodu na novou topologii site

Vazeny pane Odborniku, dle Vaseho vyjadreni soudim, ze zmena na DHCP je Vam usita na miru. Pokud nevite jaky je rozdil mezi verejnymi a neverejnymi a mezi statickymi a dynamicky pridelovanymi IP adresami, tak prosim nematte pripadne "kolemjdouci". Zmena na DHCP je celkem logickym krokem. V soucasne dobe je dostatek Verejnych dynamicky pridelovanych IP adres, coz je vyhodne i smerem k castym zmenam topologie site...

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak se pak nediv az ti za par dni prestane inet fungovat, prave kvuli tomu ze dhcp nemas nastaveny :)

Sdílet toto téma

PS: Dynamicka verejna IP neexistuje, pouze staticka muze byt verejna....

LOL..... osloveni id*** by jste mel pouzit spis na sebe, protoze dynamicka verejna IP samozrejme existuje :)))))))

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jste v tom udelali radnej zmatek, ted to ctu a vubec nevim co teda mam udelat.

Mam novou sluzbu T5 ve smlouve mam dve dynamicke adresy.

Doma mam sit,wifi router a roztazenj na tri pocitace a na hlavni potrebuju bejt active tzn pevnou ip, tzn. verejnou.

Takze musim zaplatit tech 100kc a pak 70kc mes. nebo se to da nejak nastavit kdyz kazdej rikate ze brambora plati za neoc co uz ma.. Dik za laicke vysvetleni...

Active 4ever :)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku