Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Cena za sluzby

Recommended Posts

Návštěvník

Pred casem zvysil Karneval rychlosti. Snizil take ceny. Tak sem si zaplatil o 24 korun mene (rozdil mezi Turbo250 starou cenou a novou cenou) a ejhle dneska mi prisel mail, ze 24 korun dluzim. Jak to tedy je s tim snizenim ceny?

Sdílet toto téma

Návštěvník

Karneval zavedl nové tarify se stejnými nebo lepšími parametry (počet e-mail schránek, jejich velikost). Kdo si do 31.3. požádal o přechod na nový tarif, má tyto lepší parametry a o několik desítek korun měsíčně nižší cenu za službu. Kdo o to nepožádal, protože nevěděl, že o to musí požádat, má smůlu a bude Karnevalu za horší službu cvakat víc ... Pokud bys nyní chtěl přejít např. z T250 na T 1M, vztahuje se na tebe výpovědní lhůta 1 měsíc a poplatek 475 Kč.

Můžeš mít "dobrý pocit", že Karneval udělá vše pro to, aby tě co nejvíc odrbal... :-(((

Sdílet toto téma

Návštěvník

to je ale humus :shock:

to ste me teda nepotesili :salut:

jak sem se to mel dozvedet, kdyz mi to nenapsal :?:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Proč by to psal? Když chce co nejvíc odrbat zákazníky, tak se asi akorát poradil s právníky, aby to bylo nenapadnutelné a zisk maximální ... :-(

Sdílet toto téma

Teda nevím jak vy, ale já dostal psaníčko se změnou tarifů. Byl to ten dopis, ve kterém byla i ta nabídka rychlejšího netu za 118,- Kč navíc k paušálu - měsíčně.

Já si nechal okamžitě změnit tarif TURBO 250 na TURBO 1M a jsem spokojenej.

Mám k tomu akorát jednu poznámku - za blbost se platí!

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jsem trubka, nepožádal jsem včas a mám smůlu :)

Říkal jsem oprátorovi, že jsem dlouholetý zákazník, a že mi pořád volají, jestli nechci náhodou navýšit službu a připlatit si HBO a kdesi cosi a teď najednou nevolají a že jestli předpokládají, že by snad někdo na světe chtěl platit více za stejnou službu. Ještě držkoval. O nějakých 25 korun mi nejde, jde o ten pověstný princip, že. Opravu ale opravdu nechápu, že jim takové metody stojej za to. Mor na ně!

Sdílet toto téma

mam dotaz ohledne navyseni sluzeb.kdyz poslu zadost na internet@karneval.cz,ze chci zvysit svuj stavajici tarif 1m na 3m,tak co udelaji?poslou email,ze sluzba je navysena nebo nejak slozite,ze musi poslat formular a pak teprve odeslat pres postu.jak to probiha pres ten mail teda???ma nekdo zkusenosti?

Sdílet toto téma

mam dotaz ohledne navyseni sluzeb.kdyz poslu zadost na internet@karneval.cz,ze chci zvysit svuj stavajici tarif 1m na 3m,tak co udelaji?poslou email,ze sluzba je navysena nebo nejak slozite,ze musi poslat formular a pak teprve odeslat pres postu.jak to probiha pres ten mail teda???ma nekdo zkusenosti?

Pošleš email a ONI Ti změní Službu automaticky většinou do 2 pracovních dnů.

Poštou Ti přijde Nová smlouva ve dvou výtiscích. Většinou do 4 dnů.

Oba dva výtisky jen podepíšeš a pošleš jim zpět v přiložené obálce. A do týdne se Ti vrátí jeden z těch výtisků i s jejich razítkem.

A Vše je HOTOVO.

Už jsem měnil několikrát, a vždy bez problémů.

• lokalitaLitoměřice
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníWi-Fi modem Technicolor TC7200

Sdílet toto téma

Už jsem měnil několikrát, a vždy bez problémů.

tak to se mas, ja si pozadal o zmenu tarifu (navic telefonem), tarif mi zmenili, smlouvu poslali mailem a ja ji podepsal a poslal zpet a od mich mi jeste nic nedorazilo (za tri dny to bude uz mesic)

Sdílet toto téma

Tak to zase někde mají v tom bordel...jako v dalších plno věcech...asi bys měl zkusit kontaktovat to jejich slavné Kontakt centrum, nebo napsat email a poinformovat se co a jak.

Mi přišla smlouva zpátky cca za 7-8 dní.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tak koukam ze nejsem sam, kdo se sebou nechal vyjebat s t250. Nikdy jsem nepatril mezi kverulanty kterejm se nikdy nezavdecite, A zvyseni rychlosti se mi zdalo jako neuveritelne velkorysy pocin. (nestezuju si na male limity, protoze jsem s nimi byl obeznamen pri uzavirani smlouvy) A dynamicka verejna ip, rozhodne lepsi nez staticka vnitrni. Nicmene.

Jsem ted mimoradne na*rany. Musim misto 475,- platit starych 499,- :(( A jiste uznate, ze nejde jenom o nejakejch umrnenejch 24 korun, ty vyhodim za horsi veci. Nejde o to, ze si za to "muzu sam" to je podle vsech papiru taky nadevsi pochybnost. O co teda jde? O to, ze odeted musim byt pred svym providerem ve strehu. Jednou prisel, na nic se neptal, zrusil muj tarif a za prerazeni do jeho nahrady chce petikilo. Sice vedle toho navysil i me, coz bych ocenil, kdyby to ale nebylo opijeni rohlikem a odvadeni pozornosti. Ted jsem v novym tarifu za starou cenu. Neni to nijak zvlast marketingove rafinovane, jenom jsem to proste necekal. Ne od sveho ip providera.

Pokud se tedy mily karnevale, jak se ukazalo, rozchazime v chapani toho co je to "sluzba zakaznikovi" nebo alespon "ferovy pristup" a ty po telecomacku mavas smlouvami a vykrikujes, ze vse je vporadku, a ze ja jsem nevdecnej ignorat, tak mi vrat muj turbo250 zpatky. Na to moje sshcko mi bohate staci a za to aby ses cejtil buhvijak nakoni, mi to nestoji. Chci taky zpatky svoji statickou vnitrni ip, zadny dhcp ve smlouve nebylo! Kromtoho kdybych potreboval tech1000kb k zivotu, tak si je poridim sam hned nazacatku. (uff, neveril jeste pred tydnem, ze si tohle budu opravdu myslet).

Takze asi tak... Marketingovym uskokum zdar.

Sdílet toto téma

Návštěvník

to karp1:

Presne tak jak pises. Kdyby bylo zachovani puvodnich tarifu nejak ekonomicky vyhodne, tak to chapu jako bonus za vernost. Jenze tak to je jen u drazsich tarifu. Tyhle praktiky bych cekal od telecomu, ale ne od karnevalu. Vim o vice lidech, kteri to v prehrsli marketingovych akci typu "vyssi tarif za 118 kc" (ovsem jen na 6 mesicu a to uz nenapsali) prehledli, nebo pravdepodobne spise nepochopili (a neni divu, tak trochu to odporuje zdravemu rozumu). Rozumim tomu, ze cilem karnevalu neni nase spokojenost, ale predevsim zisk. Temito kroky si vsak spoustu zakazniku zbytecne nastve (verim, ze rada z nich o tom jeste ani nevi). Taky se pozastavuji nad tim, ze jim to za to stoji. Nehlede na to, ze kdo ma t1000 a k tomu komplet a neni pritom "notoricky stahovac", tak si muze zazadat o přechod na nizsi tarif a usetri vic jak 300 kc mesicne, po dvou, trech mesicich zdarma prejde na 3m a ve finale jeste usetri jednou tolik, co zaplatili na poplatku (nebo vydrzi pul roku a karneval jim treba zacne nabizet vyssi tarif se slevou - o, jak ekonomicky vyhodne ;-) ). Tohle ti s t250 bohuzel udelat nemuzou a prechod s poplatkem se jim bude vracet dost dlouho na to, aby se to vyplatilo. Karnevale, karnevale, tito zakaznici ti nejakej patek duveruji a plati, nekteri z nich uz pekne dlouho a takovy pristup si rozhodne nezaslouzi. Myslim, ze by jim mela byt nabidnuta moznost prejit zdarma jeste jednou, s jasnejsi formulaci (a treba casove neomezena), nebo jeste lepe ty, pro ktere je to vyhodnejsi proste prevest na nove tarify.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Všechno zlé je na něco dobré. Díky tomu, že mě Karneval viditelně odrbává každý měsíc o 27 Kč jsem mu naštěstí přestal věřit a porovnáním cen s dalšími poskytovateli jsem zjistil, že Internet od Karnevalu je nyní nehorázně předražený o stovky korun za měsíc. Na rozdíl od většiny jiných poskytovatelů Karneval u většiny tarifů ani nehnul s limitem přenesených dat. Naprosto by mi stačila rychlost 1Mb/s, ale limit 2GB je naprosto směšný. Kdybych měl pevnou linku, tak si okamžitě pořídím ADSL třeba od Tiscali, ale součet za paušál + ADSL vyjde zhruba stejně jako u Karnevalu. Šanci přetáhnout mnoho zákazníků nyní získala spousta bezdrátových poskytovatelů, kteří budují sítě na sídlištích. Srovnejte např. nabídku http://www.inext.cz/nabidka.htm pro sídliště ve Zlínském kraji. Jak jsem mluvil s jejich zákazníky, u služby 2Mb/s dosahují většinou rychlosti nad 1Mb/s, bez limitu. No nechtějte to za 300Kč/měsíc !!! Za několik týdnů by měla být tato služba dostupná i na našem odlehlém sídlišti, a pak sbohem Karnevale... Seznam dalších WIFI sítí je třeba na http://www.internetprovsechny.cz/wifi.php, nejlepší je jim asi napsat dotaz, jestli nabídnou lepší připojení než Karneval.

Sdílet toto téma

Návštěvník

problem na wifi je , že nikdy nedosahneš garantovnýho pingu kvuli agregaci, což u karnevalu máš.

taky mě teď ojebavaj za to že platím měsíčně , podle jejich netovýho ceníku 772Kč místo jejich 799Kč , které rozesílají mailem v upomínkách, a můžou mi políbit, nebo odpojit. když mě odpojí, přihlásím se znova a jak je to obvyklé, dostanu ještě na 3 měsíce net zdarma :)

Sdílet toto téma

Návštěvník

U karnevalu taky nemáš garantovanej ping, stačí si přečíst FAQ.

Mám k porovnání ADSL linku 512/128 a tam dosahuju ping na volny mezi 10-14 ms, kdežto s karnevalem T5000 to lítá mezi 13-40ms. A to je počet skoků u karnevalu o jeden nižší...!

Pamatuju doby, kdy byl ping u karnevalu rychlejší...

Sdílet toto téma

"Rychlejší ping", zajímavý termín :)

Ano, pamatuji též na dobu, kdy byl svými nízkými odezvami takřka bezkonkurenční, kdy na něj ADSL nemohlo sáhnout :)

Bohužel, časy se mění a s postupným zvyšováním penetrace zákazníků, kteří využívají internetové připojení od Karnevalu, se dalo jen očekávat postupné zhoršování některých věc (tedy v tomto případě např. ping, aj.)

PS: Na jednu stranu došlo zase k výraznému snížení výpadků, i když, netroufám si tvrdit, jak jsou na tom ostatní z jiných lokalit, např. v Brně jsem již dlouho nezaznamenál nějaké "slítnutí", nepočítám-li technologické úpravy datové sítě.

Sdílet toto téma

... ADSL linku 512/128 a tam dosahuju ping na volny mezi 10-14 ms, kdežto s karnevalem T5000 to lítá mezi 13-40ms... .

Myslim si ze ten ping co ty tu pises neni zas az tak hrozny a na prohlizeni stranek to stejne nepoznas (vlastne ani nevim, na cem by to melo bejt znat? :D ).

A odkud ses? Me to na tuhle stranku ukazuje prumerne 13 ms (min. 12 ms, max. 16 ms). Je pravda ze po zvyseni rychlosti se pingy pokazily, ale u nas nedavno probehla optimalizace topologie IP site a po tom se pingy zas vratily k normalu.

Sdílet toto téma

Je pravda ze po zvyseni rychlosti se pingy pokazily, ale u nas nedavno probehla optimalizace topologie IP site a po tom se pingy zas vratily k normalu.

To většinou bývá, protože dojde k zvyšení počtu technologických zařízení.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Myslim si ze ten ping co ty tu pises neni zas az tak hrozny a na prohlizeni stranek to stejne nepoznas (vlastne ani nevim, na cem by to melo bejt znat? :D ).

A odkud ses? Me to na tuhle stranku ukazuje prumerne 13 ms (min. 12 ms, max. 16 ms). Je pravda ze po zvyseni rychlosti se pingy pokazily, ale u nas nedavno probehla optimalizace topologie IP site a po tom se pingy zas vratily k normalu.

nevím, ale ne každý jen kouká na weby a ne každý je notorický stahovač. ja osobně tak 1/5 datovýho limitu mam za hraní Online her. (T3000)

jinak pingy mam pruměr 20 na seznam, takze na česky servery do 30ms (CSko). jinak bývalo to lepší, ale zase co sem testoval asi na měsic ADSL tak se měl průmerný pingy kolem 35, ale výkyvy celkem brutální. ještě sem teda nezkoušel wifinu.

Sdílet toto téma

Dříve jsem míval ping na seznam v průměru kolem 20ti. A přes 25 resp. 30 byl ping opravdu velmi vyjímečně. Teď nám sice průměr 15-18, ale pingy strašně lítají. Mívám teď minimum i 7, ale maximum jsem teď měl také i 177 !!! Třeba z 50ti pingů jsem měl 2 ztracené (to jsou už 4% ), jeden zmiňovaných 177, a další 2 hodně přes 100. To se mi opravdu nelíbí.

Dříve to bylo více vyrovnané. Sice byl průměr nepatrně vyšší, ale neztrácely se mi pakety a pingy přes 100 to jsem opravdu neznal. Dost často se mi stává, že kliknu na nějaký odkaz, a ono nic, musím kliknout znovu, i několikrát, aby se požadovaná stránka zobrazila. A to už vůbec nemluvím o on-line hraní(UT2004). To střílíte, máte jasný zásahy a ono nic. Podle mě se sice internet zrychlil(měl jsem Turbo 2000, teď mám Turbo 5M), ale zlepšení vidím jen při stahování, při běžném surfování se rozhodně nic nezrychlilo, spíše naopak. To vše po optimalizaci sítě u nás. :(

Teď jsem zkoušel ping (50x) na www.Karnevalzone.cz. A výsledek? Průměr 12, minimum 7, ale maximum 94 !!!

Sdílet toto téma

Návštěvník

To karp1: jojo, mají tam asi nějakýho novýho debila na marketingu. Já jsem je doteď taky všude vychvaloval, ale poslední události to dost otočily. Já např. nedostal ani žádnej mail, ani leták nebo dopis o tom, že bych mohl v březnu přejít bezplatně na ty nový tarify. Na základě ceníku jsem si snížil platbu a hned začali otravovat, že mám nedoplatek. Tak jsem se jich ptal telefonem i mailem, jaký je rozdíl např. mezi Turbo1000 a Turbo 3M, když mají rozdílnou cenu. Napřed bába blekotala cosi o garanci rychlosti a pak mi jako jediný argument uvedli, že mám prostě uzavřenou smlouvu na Turbo1000 a tím to hasne. Tak jsem jim napsal, že nemám žádnou smlouvu na Turbo 1000, ale na původní Turbo ze začátku 2004 a že doteď několikrát měnili tarify (názvy i parametry) a vždycky všechny převedli automaticky. No a dodal jsem, že asi zruším smlouvu (to bych taky udělal - máme tu asi 3 wifi sítě a v létě tu bude Netbox). No a vzápětí mi došel dopis , že mě teda zadarmo (bez "manipulačního poplatku") převedou na nový tarif Turbo 3M, stačí podepsat přiloženou smlouvu.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jak jsem koukal na stránky Karnevalu, tak se tam v tichosti objevil zase nový ceník platný od 1. května. Zajímavé je to, že zcela zmizel strarý ceník s tarify TURBO. Po "zvýšení rychlosti" mého starého tarifu TURBO 1000 jsem si všiml "urychlení" při stahování zhruba asi 20%. Karnevalovský měřič se přitom stále honosí novou rychlostí 3.3Mb/s. Zajímavé je, že pokud zkouším různé speed metry na webu, tak dosahuji rychlosti kolem 1Mb/s. Tak tedy nevím, co se s tím Karnevalem stalo. Fiktivní zrychlení, zhoršující se pingy, 2 roky stejné limity FUP a stagnující ceny. Asi má příliš zákazníků... :-(

Ví někdo, co nový ceník znamená, jestli se zrušily ty staré a jestli je teď možné přejít v nějaké lhůtě bez poplatku na pomalejší tarif?

Sdílet toto téma

Takze zadna zmena starych zakazniku se tykat nebude. Stari zakaznici Karnevalu budou stale platit stejne ceny jako platili doposud. Na jejich internetovych strankach jsem nasel "Archiv ceniku" a tam je odkaz na objednavky do 19.2.2006.

http://www.karneval.cz/storage/att/Ceni ... et-old.pdf

A jinak me net jede rychlosti opravdu 3 Mbps. Na Karnevalovskym merici rychlosti mi to ukazuje 2,9 - 3,1 Mbps a na jinych mericich mi to ukazuje 3 - 3,1 Mbps (jestli ti ukazuji speedmetry na internetu 1 Mbps, tak si nemuzes nac stezovat, protoze Karneval garantuje, u tarifu T3M a stareho Turba 1000, rychlost 1 Mbps, 3 Mbps je rychlost pouze nominalni). Pri stahovani dat, rychlost tez odpovida teto rychlosti. Co se tyce odezvy, tak sem pocitil ze zacatku zhorseni, ale po optimalizaci topologie IP site je vse v poradku. Jedine co bych Karnevalu vytknul jsou FUP limity.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku