Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Eliz

Vyplatí se přejít na modem Compal

Recommended Posts

Dobrý den,

vlastním asi tři roky modem Technicolor a přemýšlím přechodu na Compal kvůli AC wifi. 

Je tento modem bezproblémoví a vyplatí se výměna ?

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor

Sdílet toto téma

Dobrý den,

někteří poukazují na to, že obsahuje Puma chipset od Intelu a při větším zatížení způsobuje lagy. Já Compal mám a nepozoruji nic, co by mi pilo krev, jak se říká. Jestliže máte doma zařízení, která umí standard IEEE802.11ac, pak bych se výměny nebál. Minimálně má modem přidanou hodnotu v tom, že umí najednou vysílat 2.4 i 5 GHz síť.

Pracuji dost přes VPN a Citrix, nehraji profesionálně esports (online hry), u kterých bych potřeboval excelentní ping atd., a při odesílání či příjmání velkých objemů dat mi je jedno, zda je to o pár sekund rychlejší či pomalejší (prostě si počkám).

Ty negativa Vám tu popíše určitě někdo jiný, kdo s tím má zkušenosti.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Technicolor ma Broadcom chipset, ktory je spolahlivy a bezproblemovy a hlavne podporuje bridge mode (v IPv4 mode). Compal ma lepsiu WiFi cast (dualband, WiFi ac), pokial vyuzivate WiFi vstavane v modeme, tak je to lepsia volba.. Technicolor ma realny limit 300 Mbit download (8 kanalov), Compal zvladne aj 500 Mbit (ak to UPC v danej oblasti podporuje).. problemy s latenciou Compalu su pri vacsom pocte kanalov (16 a viac), t.j. pri vyssich rychlostiach.

Osobne pouzivam Technicolor v bridge mode a vlastny WiFi router, podla mna najlepsia kombinacia.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníTechnicolor TC7200 v2, CA moduly

Sdílet toto téma

Z toho mi vyplyva, ze rozumne pouzivat rychlost 500 Mbit u ceskeho UPC nelze...
Protoze to dokaze vyuzit jen Compal (a UPC to zapne jen kdyz mate Compal), ktery ovsem kvuli te latenci stoji za vylizprdel... :(
WiFi cast Compalu mne vubec nezajima, WiFi ma kazdy rozumny clovek vyreseno separatne, ne nejakou imbecilni all-in-one saskarnou, ve ktere se neda nic poradne nastavit (ono uz to GUI naznacuje pro jakou klientelu to je urceno :( )

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku