Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Slamb

Opet RSS

Recommended Posts

takže s tim rss to vypadá bledě, je tu několik problémů, který nejspíš jednoduše vyřešit nepudou
1) neukazuje to formátování, úplně ho to zruší - nelze nikde nastavit
2) neukazuje to autora - nelze nikde nastavit
3) ty rozdělený rss neukazujou všechny příspěvky, ale jenom první příspěvky v tématu - lze nastavit zobrazení všeho, ale v takovym případě nelze vybrat jenom podkategorie, takže to pak ukazuje úplně všechny příspěvky z celýho fóra
možná by to vyřešilo nějaký rozšíření, ale než s tim budeme dál cokoliv dělat, uděláme menší przkum, jak velkej zájem o rss na upczone vůbec je :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Jestli sem dobře pochopil, tak Invision community je komerční software, takže eskalovat na dodavatele. Popsané chování je děs, to přece nemůžou myslet vážně.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Zatim mám vyjádření jenom k jedný záležitosti, asi ne moc potěšující 9_9

Q: In my subcategory feeds like this one https://www.upczone.cz/rss/13-upc-zone-upc-zone-fórum.xml/ it shows only first post of the topic and not the other newer posts in those topics.

A: That's the expected behavior. The feed which includes topics has only the first post(which represents the topic) included.

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Hmmm, moje reakce by byla asi takovahle:

What is the rationale behind such twisted and basically useless behavior? Or, how exactly is then one supposed to configure RSS with finer granularity than just one global feed for the entire forum?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

a už tady mám i vyjádření k formátování a zobrazení autora :|

RSS is built to show a preview of the item that you can then click through to get to the actual item. As such it does not contain formatting as you mention below, and also does not contain usernames unfortunately. There is no way in which to change this without customisation.

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Klasika... komercni produkt... stoji sice za vylizprdel, ale zato je drahej :-\
Vyrobce prohlasi zjevne nedostatky a/nebo bugy za vlastnost a je vymalovano... :-( zakazniku zaplat a drz hubu :-(

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

invision fórum je v některejch ohledech o dost lepší než phpbb, ale zrovna rss k těm lepším nepatří :D no jinak přecházet na invision nebyl můj ani davidův nápad, to vymysleli předchozí borci, já bych taky klidně zůstal u phpbb, ale teď s tim už nic nenaděláme 9_9

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Pro zajimavost - ti "predchzi borci" je kdo? Nekdo z komunity, nebo nejakej manazer z UPC (kterej vi o problematice velky kulovy)? Temer dvacetileta pracovni zkusenost s takovymi mi rika, ze spis to druhy...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

jedna nejmenovaná agentura :) nebyl to nikdo z komunity a nevymyslel si to ani žádnej manažer

ale jak řikám, to invision fórum je jinak dost dobrý, některý úpravy se tady dělají snáz, aktualizace je rychlá a plně automatická, máme k dispozici technickou podporu přímo od výrobce, takže kdyby se něco potento (jako že už se to jednou stalo (hlavní podezřelej wedos)), tak nějakej masér z invisionu ten problém zkušeně odhalí a dokonce i opraví, tudíž bych jim to úplně nějak moc nevyčítal, aspoň zase nějaká nová zkušenost :)

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Já tedy primárně chci dostávat plné texty komentářů z odebíraných vláken a sekcí a u phpBB přijde mailem jen upozornění na nový koment s odkazem, pokud ho neodkliknu, notifikace na další posty už nepřijde. Čili na phpBB je RSS nutnost, používám udělátko rss2email, které mi co 5 minut olizuje nastavené feedy a posílá nové položky mailem a dokonce i pokud dojde k editaci - změně textace

Tady na invision lze nastavit okamžité posílání plných textů komentářů jak pro jednotlivá vlákna tak pro subsekce, ještě sem nevypozoroval jestli to reaguje i na editace, což by se hodilo když fórum spojuje za sebou jdoucí postu jednoho uživatele, ale jinak to v podstatě řeší moje potřeby, čili já sem schopen žít s mailovými notifikacemi, byť je to zbytečně fancy HTML. viz

image.png.938d8cf976e8694236070118e90b4e28.png

Ale i tak bych do nich kopal, vždyť je úplně stupidní aby ve feedu za celé fórum byly všechny příspěvky a ve feedu subsekce jen první z vlákna.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

4 minutes ago, xtonda napsal:

Ale i tak bych do nich kopal, vždyť je úplně stupidní aby ve feedu za celé fórum byly všechny příspěvky a ve feedu subsekce jen první z vlákna.

Presne tak, tak otazka na "rationale behind such twisted and basically useless behavior" stale trva a opravdu me zajima jak takovou chujovinu dokazou obhajit.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

no divný to je, asi to nemaj úplně domyšlený :|

ticket sem uzavřel, technická podpora mi nic obhajovat nebude, ty mi jenom pomůžou s problémem nebo vysvětlej, že takhle to prostě má fungovat

návrhy na zlepšení může psát každej přímo na invision fórum https://invisioncommunity.com/forums/forum/499-feedback-and-ideas/, tak to tam můžete nadhodit, případně prohledat, jestli tam už někdo něco takovýho nepsal

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

34 minutes ago, Slamb napsal:

tak to tam můžete nadhodit, případně prohledat, jestli tam už někdo něco takovýho nepsal

Obavam se, ze z logiky veci je toto starosti predevsim provozovatelu/spravcu fora, nikoliv uzivatelu.
Obzvlaste pokud za to forum provozovatel/spravce plati penize...
A ne, nemas pravdu, ze neni veci technicke podpory neco vysvetlovat... prave naopak, technicka podpora je tam prave od toho, aby vysvetlila - obzvlaste u placeneho produktu - PROC se podle nich neco ma/nema chovat tak ci onak, zvlast kdyz to platici zakaznik vidi prostou logikou jinak.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

i kdybych se dočkal nějakýho vysvětlení, tak k čemu mi bude? na stavu to nic nezmění, od toho mají právě fórum pro psaní připomínek a nápadů, kde může kdokoliv bez ohledu na to, jestli má nebo nemá platnou licenci k provozování fóra, vznášet připomínky na funkčnost

navíc z ankety zatim vyplývá, že z těch pár desítek aktivních uživatelů, co dění na fóru sleduje, to rss skoro nikoho nezajímá - aktuálně 18 hlasujících ho vůbec nepoužívá a těch pár desítek dalších více či méně častejch návštěvníků vůbec nemělo potřebu se k rss na upc zone jakkoliv vyjadřovat

pokud vás pár uživatelů chce na fungování rss něco změnit, tim spíš byste měli invisionu napsat sami a ideálně všichni, protože kdy je větší pravděpodobnost, že se tim budou zabejvat - když tam napíšu sám nebo když tam napíše minimálně 5 lidí?

• lokalita-
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Promiň, ale aby uživatelé psali přímo tvůrci software dává smysl možná v případě komunitního fanfóra a OSS softwaru. Tohle je ale fórum provozované firmou pro platící zákazníky a ta firma si na to koupila komerční software. To je jako bys řek ať problémy s modemy řešíme přímo s Ubee nebo Technicolorem.

• internetInternet 200
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníUBEE EVM323.0

Sdílet toto téma

Dovolím si nesouhlasit. Čím více lidí podpoří nějaký návrh, tím je větší šance, že na ni budou věnovat zdroje. Když se jim na toto téma skoro nikdo neozve, nebudou v tom vidět problém a nebudou na to plácat čas a peníze. Těch témat ohledně RSS je tam několik, třeba jedna funkcionalita RSS s přechodem na v.4 úplně zmizela, ten topic má hodně příspěvků od lidí a světe div se, je to zpět. Slamb tady poradil, jak se můžete podílet na možné změně, jestli Vám na tom tak hodně záleží, proč nevyvinout minimální aktivitu?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

I kdyz je tady dnes relativne cily provoz, RSS opet mlci - posledni prispevek hlasi z 16:15 a od te doby ani tuk.

Refresh ani nic podobneho opet nepomaha. Chtel jsem pokracovat v nejakem puvodnim prispevku, tykajiciho se RSS, ale kdyz dam vyhledat RSS, nic neni nenalezeno.

RSS2.jpg

• lokalitaOVA
  • internet-
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku