Jump to content

Nastavení slabšího hesla wifi na modemu

Recommended Posts

Zdravím všechny, aktuálně jsem dostal od UPC "Prémiový Wi-Fi Modem" jelikož původní "ubee evw3226" odešel. A nyní se ptám jak nastavit slabší heslo na wifi jak 10 znaků (minimálně jedno velké písmeno, jedno malé, a číslici)? Původně jsem používal dlouhé pouze číselné heslo.. Dá se tahle blbost nějak vypnout?

Díky za rady.

• Internet 100
  • -
  • Prémiový Wi-Fi Modem
  • Some City

Chtělo to trošku koumání ale přišel jsem na to jak to udělat neoficiálně třeba přes Google Chrome

1. Chce to nastavovat wifi hned z hlavní strany (indexu) ne u nastavení zabezpečení u wifi 

2. Vyplňte jakékoliv heslo které projde kontrolou - aktivuje se vám tlačítko použít.

3. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte prozkoumat

4. Klikněte na zvýrazněný "input element" pravým tlačítkem myši a zvolte "Copy -> Copy element"

5. Nyní vypište své heslo které chcete zadat - tlačítko "Použít" zešediví a nejde na něj kliknout.

6. Klikněte znovu pravým tlačítkem myši na zvýrazněný "input element" a zvolte "Edit as HTML" označte celý text a vložte náš zkopírovaný

7. Klikněte kamkoliv do stránky a aktivuje se Tlačítko "Použít" - nyní na něj můžete kliknout a heslo se uloží bez problému

upc.thumb.png.3e2e4beada0e54a2e91b29946f95c32a.png

• Internet 100
  • -
  • Prémiový Wi-Fi Modem
  • Some City

Není to trochu kontraproduktivní obcházet ochranu hesla? Dávat dneska cokoliv pod WPA2 je docela riziko a slabé heslo se udělá přes bruteforce během pár vteřin. Navíc heslo se zadá jen jednou a je to.