Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
Maxe21

Pripojena flash k HD Mediaboxu

Recommended Posts

Ahoj,

Právě jsem si koupil flash verze 3.0 32GB, při zapojení jsem formatoval disk. TV hraje ale u HD programu dochází k zaseku na cca na 1s dívám se na TV a co 5 min se to zadrhne. Funguje zastavení i zpětné přehrání. Pokud chci ale program nahrát tak to píše, že disk je plný a mám promazat paměť, přitom je využito cca 3% takže disk není plný. Máte někdo obdobné zkušenosti ?

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox

Sdílet toto téma

Obecne k jakemukoliv zarizeni pouzivat flashku na nahravani je naivita. Flash je obecne prilis pomala na to, aby to stihala.
A to USB 3 rozhrani je ciste marketingovy tah (aby to kupovaly i lamky uvazujici stylem "muj pocitac ma USB3, tak prece nebudu kupovat jenom USB2 flasku.... a mozna by to ani nefungovalo") a s rychlosti to nema vubec nic spolecneho... mozna az na nejake high-end vyjimky za nekrestanske penize.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

37 minutes ago, Marek-26 napsal:

K HD mediaboxu nelze využívat flash disk. Připojte externí HDD a bude to OK.

Akorat bacha aby to ten HDD utahlo, nektere externi HDD jsou energeticky narocnejsi a STB s nima nefunguje.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

No, není to poprvé co jsem používal flash disk, půl roku zpět jsem normálně používál a žádné sekání a zpomalení jsem nepozoroval. Takže moc nesouhlasím, že je to příliš pomalé aby to nestíhalo. Měl jsem dokonce 16 GB. Koupil jsem rychlejší a větší a problém je, takže se spíš domnívám, že to bude způsobeno nějakou aktualizací. Ale asi bude lepší nějaký pevny disk. Navic rozdil v USB 2 a 3 je v rychlosti přenosu a zápisu, takže to žádný marketingový tach není. Pokud jste někdy vyzkoušel tak tohle snad nemůžete myslet ani vážně. Na USB 3 nahraju film 5x rychleji. Pokud nemám nějakou lacinou flešku

Upraveno uživatelem Maxe21
  • lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníHD Mediabox

Sdílet toto téma

No jo, ale výstup na STB určitě není verze 3. Pak také nyní je v STB funkce timeshift, které vytíží veškeré čtení a zápis. Proto se seká, hlavně na HD kanálech. A dokud bude Flash disk v STB, tak se STb bude zasekávat.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Před hodinou, Maxe21 napsal:

Navic rozdil v USB 2 a 3 je v rychlosti přenosu a zápisu, takže to žádný marketingový tach není.

Ach jo... rychlost ROZHRANI je prd platna, kdyz MEDIUM je pomaly. Jinymi slovy, kdyz postavim na dokonale rovnou zavodni drahu Skodu 120, tak pojede porad jako s hnojem... Takze marketing tady zabral stoprocentne...
Zadruhe, ze FLASHKA umi USB3 je prd platny, kdyz KRABICE ma jen USB2.
A zatreti, jak psal Marek...

Treba muj Samsung si testuje rychlost disku a pokud nevyhovuje (typicky prave flashky), tak ho vubec neumozni na nahravani/timeshift pouzit. (Da se to sice ojebat zapsanim jednoho skrytyho fajlu se spravnym obsahem na ten disk a tim presvedcit TV, ze test rychlosti prosel, ale tim se nic nemeni na faktu, ze ta rychlost nemusi byt dostatecna a muze to ku*vit nahravani/timeshift...)

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

před 12 hodinami, Evzen napsal:

Ach jo... rychlost ROZHRANI je prd platna, kdyz MEDIUM je pomaly. Jinymi slovy, kdyz postavim na dokonale rovnou zavodni drahu Skodu 120, tak pojede porad jako s hnojem... Takze marketing tady zabral stoprocentne...
Zadruhe, ze FLASHKA umi USB3 je prd platny, kdyz KRABICE ma jen USB2.

Je vidět, že jste opravdový profík, možná by bylo lepší před tím, než tyhle moudra vypustíte si o tom taky něco přečíst. Rychlost pamětí je dnes dostatečná a brzdou je právě sběrnice USB 2.0. Samozřejmě záleží jaké paměti použije výrobce, ale pokud nenakupujete nejlevnější čínu, tak jsou rozdíly citelné a objektivně změřitelné.  Jediné v čem máte pravdu je, že je Vám USB 3 na nic, pokud máte jen USB 2.0 port.

USB 2.0 http://up.citb.cz/pic/image.php?di=2MR4

USB 3.0 http://up.citb.cz/pic/image.php?di=ZHM3

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku