Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
mipo

EPG

Recommended Posts

Návštěvník reb   
Návštěvník reb

U DVR Mediaboxu (cihly) je v novém rozhraní navíc problém, že bez EPG nelze nastavit nahrávání - pokud tedy pořad v EPG není uveden, je posunutý čas vysílání apod., nelze program nahrát.

Další problém s nahráváním v důsledku nekvalitního EPG je u seriálů - stačí, aby se lišil titul pořadu (např. je v něm název nebo číslo dílu) - a není rozpoznán jako součást série, takže se nahrají např. tři reprízy prvního dílu, ale žádný další (nebo třeba až pátý) . 

Sdílet toto téma

Na (jakoukoli) reakci ze strany UPC čekám už delší dobu....

Upraveno uživatelem Retiree
oprava překlepu
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

zby    0

Včera jsem objevil malinkatý nápis v podrobném infu o pořadu, na které se člověk dostane z EPG (na KAON 700), kde je uvedeno číslo dílu i série. Je to text, který je snad na té obrazovce napsaný nejmenší velikostí písma :-)

Jinak, pokud si dám zobrazit info o právě sledovaném pořadu (tj. ne přes EPG), tak tam tyto informace nejsou.

Navíc, v obou případech, byl název pořadu jiný - v info z EPG byl součástí zobrazeného názvu jméno seriálu + název epizody. V infu sledovaného pořadu byl název seriálu + číslo epizody.

Je to malý posun k lepšímu (info z EPG), ale chtělo by to trochu konzistence.

pozn.: výše uvedené se týká S01E01 Teorie velkého třesku vysílané 25/9 od 21.25 na PrimaCool (info u jiných seriálů jsem nezkoumal)

Upraveno uživatelem zby
  • lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon 700, Modem Technicolor

Sdílet toto téma

zby    0

Ještě doplním foto rozdílu mezi informacemi zobrazenými z EPG (zde se již uvádí série a díl) a nebo z právě sledovaného pořadu.

Info-EPG.JPG

Info-porad.JPG

• lokalitaZlín
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníKaon 700, Modem Technicolor

Sdílet toto téma

EPG mi išlo dobre tak 3-4 roky dozadu...potom boli asi nejaké zmeny a odvtedy je len také slabé, 2-3 vetové popisky a koniec. Na JOJ Cinema často nie je nijaká informácia. Nemám stb, mám len kartu v tv.

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCISCO EPC3208, CA modul SMIT SM1660

Sdílet toto téma

Promiňte, ale Vy to teprve Ověřujete??? Vy to neřešíte? To by bylo vhodnější slovo. A jak je možné, že se to snažíte ověřovat/řešit až po tak dlouhé době několika let a to na Vás ještě muselo tak silně tlačit spousta uživatelů (přímo přes technickou podporu). Copak Vy to sami nevidíte?? Vám samotným takto vysílané EPG nevadí? Jste snad zaměstnanci UPC, ale kabelovou tel. od UPC radši sami nemáte, aby Vás samotné to nefrustrovalo?

Upřímně řečeno je mi šumafuk jestli budete mít nějaké tak zvané "vyjádření" k EPG (směšné je, že ho vlastně ještě stále nemáte).

Co je PODSTATNÉ je to zda a kdy se v EPG objeví číslo řady/série u názvů seriálů (a aby se číslování dílů seriálů neřídilo tím co je na www.tvprogram.cz (www.sms.cz), protože je to tam často uvedeno chybně (i např. celkové počty dílů u dané řady), ale tím jak to skutečně tv stanice vysílají). A to poznám ve vysílaném EPG SÁM bez toho, abyste tady o tom musel něco psát.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, Handan CV 5000

Sdílet toto téma

EGP je služba pro smích. Většinou jsou bloky informací nahrazeny titulkem " NENI INFORMACE " . Pokud už jsou zobrazeny docela často neodpovídají skutečnosti a místo vedeného běží jiný pořad.

• lokalitaÚstí nad Labem
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem,Hd mediabox

Sdílet toto téma

U normalnich programu nemam takovou zkusenost....
"Neni informace" je pripad akorat tak zbytnych a misto zabirajicich programu typu regionalnich TV s obrazovou kvalitou tlacitkovych mobilu...
Informace neodpovidajici vysilanemu programu registruju akorat tak u Fashion TV, kde je EPG posunuto o janevimkolik hodin oproti realnemu programu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

Ono záleží i na tom, jaký přijímač používáte. Mně takhle děravé EPG ukazoval starý Kaon v době, kdy pomalu začínal odcházet. U TV s CA modulem se mi popis "Není informace" často neukazuje, to jsou jen výjimky.

• lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Právě teď, marena napsal:

U TV s CA modulem se mi popis "Není informace" často neukazuje, to jsou jen výjimky.

Ano, tyhle vyjimky jsem mel na mysli. Mam plasmu Samsung rady D (2011) s CA modulem SMIT.

BTW, takova souvisejici vec - maloktery "mudrlant" si taky uvedomuje, ze mnozstvi EPG informaci (tedy hlavne "na jak dlouho dopredu" se informace zobrazuji) zalezi na mnozstvi interni pameti v pristroji pro tyto ucely vyhrazene. A protoze to mnozstvi neni neomezene, plati prima umera: cim vice programovych pozic je naladeno v pristroji, tim mene "dnu dopredu" EPG se do te pameti vejde.
I z tohoto duvodu je velice rozumne nenechavat v pristroji naladene zbytecne programy (napr. duplicitni SD verze, programy na ktere se nekoukam, radia ktera naposloucham, programy ktere nemam ve svem predplatnem, atd.) a radeji je odstranit... nejakym editorem typu ChanSort apod.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

TV s káblovým tunerom nemôže rozhádzať nejakých cca 150-200 staníc...ako som spomínal v minulosti to krásne išlo, 7 dní dopredu. Mám naladených len nejakých 70 staníc, tam určite nebude problém s kapacitou pamäte v TV. Skôr som myslel že UPC zmenilo nejaké parametre ( všetko sa vyvíja, aj EPG ) ale problémy majú aj ľudia so stb tak že problém bude inde. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120

Sdílet toto téma

@kotlik Přečti s, co píše Evžen nad tebou a hlavně, ulož si to do své paměti.

Vývoj jde tak překotně dopředu, že to, co platilo před dvěma lety dnes už neplatí. UPC vysílá EPG na 8 dnů (nevím jak v SK), televizory, jmenovitě Samsungy řady D a starší, zobrazily EPG na cca 3-4 dny, právě díky nedostatečné velikosti příslušné paměti vyhrazené pro EPG. Samsungy řady J (2015) a novější nemají problém uložit do paměti celý obsah EPG, tedy bez problému na oněch 8 dnů... U ostatních výrobců to bude velmi podobné. mS typem tuneru to nemá absolutně žádnou souvislost.

Upraveno uživatelem Retiree
překlep
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

@Retiree  Diskusiu som bral ako všeobecnú o problémoch s EPG. To že Evžen reagoval na užívateľov práve so staršími Samsungami  som prehliadol. ( áno, moja chyba ) Načo však ta ironia v tvojej odpovedi v prvej vete? Naozaj to bolo nutné? 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120

Sdílet toto téma

Ja jsem reagoval obecne. Ten problem s velikosti EPG data cache je obecny a ani to, ze je TV letosni model, nemusi vubec nic znamenat.
Uz v minulosti byly vyrabeny vselijak ocesane modely, ktere se krome drobneho rozdilu v jednom cisle oznaceni modelu nijak zjevne nelisily od modelu neocesanych (napr. mely pamet jen na 8 stranek teletextu, na rozdil od pameti na stovky stranek v "plnotucnych" modelech)... takze ani rok vyroby nezaruci, ze TV (ci jiny pristroj) netrpi timto problemem.

Jedina zarucena vec je realny test.
A na ten je nutne ty "nepotrebne" programove pozice opravdu vymazat, ne jen skryt nebo jinak zablokovat. Proste o nich pristroj nesmi vubec vedet, aby jejich EPG opravdu nenacetl.
Takze ve vyroku "Mám naladených len nejakých 70 staníc", co presne znamena to "naladenych"?

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

10 minutes ago, Retiree napsal:

Omlouvám se ..

Prijímam. Ja sa taktiež ospravedlňujem za zbytočný koment. Čítal som to na telefone a akosi som tie Samsungy prehliadol...

3 minutes ago, Evzen napsal:

Takze ve vyroku "Mám naladených len nejakých 70 staníc", co presne znamena to "naladenych"?

Fakt naladených. Sony ( mám doma ) umožňuje duplicitné stanice, nezaplatené stanice, vlastne všetko čo nepotrebujem vymazať. Philips zasa čo majú rodičia dokáže len blokovať aby sa stanice nezobrazovali v ponuke...tak že sú stale naladené len TV ich neukazuje v ponuke. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120

Sdílet toto téma

před 5 hodinami, marena napsal:

Ono záleží i na tom, jaký přijímač používáte. Mně takhle děravé EPG ukazoval starý Kaon v době, kdy pomalu začínal odcházet. U TV s CA modulem se mi popis "Není informace" často neukazuje, to jsou jen výjimky.

To není tak úplně pravda. Tady je šlendrián na straně UPC. Když porovnám na televizi informace z EPG při příjmu UPC signálu (TV Start) a ve stejný okamžik na stejné televizi při naladění stejných kanálů přes vzduch (DVB-T) tak DVB-T  poskytuje v EPG daleko lepší informace.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel