Přejít na obsah
Návštěvník tomus

Modem neustále pracuje...Je to v pořádku...?

Recommended Posts

Návštěvník

Zdravím Lidičky..,mám takový problém...Již asi 10 měsíců využívám službu T4000 nyní 7M...Vždy..,po vypnutí PC,led-dioda na modemu (Pc/activity) jen a pouze svítila..,což se mi zdá logické,a v pořádku...Ale asi dva dny zpět se ona zmiňovaná dioda ne a ne zastavit...Prostě neustále v kuse poblikuje..,na funkčnost,či rychlost tenhle jev nemá vliv..,ale prostě mi to příjde divné,a co víc..,znervozňuje mě to...:)Je pravda..,že jsem si asi 3 měsíce zpět zřídil WanIp..,ale tenhle "problém" nastal až těd...máte někdo podobnou zkušenost...?Předem děkuji za odpovědi a případná řešení...Lokalita..:Zlín-Střed...

Sdílet toto téma

Najdou se vždy nějaké ARP pakety, které stále proudí. Pokud odpojíš úplně PC od kabelového modemu a i přesto stále active "blika", neřešil bych to, možná si to někdo proklepava ICMP pakety, nic vážného.

Resp. ty to nijak stejně neovlivníš, v případě nějakého podezření (že z toho nemůžeš spát :P), helpdesk Karnevalu.

Sdílet toto téma

Najdou se vždy nějaké ARP pakety, které stále proudí. Pokud odpojíš úplně PC od kabelového modemu a i přesto stále active "blika", neřešil bych to, možná si to někdo proklepava ICMP pakety, nic vážného.

Resp. ty to nijak stejně neovlivníš, v případě nějakého podezření (že z toho nemůžeš spát :P), helpdesk Karnevalu.

Otazka dne zni - zapocitavaji se takova data do limitu?

Sdílet toto téma

Žádný soft na odchyt paketů ti stejně nepomůže, když stále Active poblikává, i když k němu není nic připojené. Z toho také vyplývá, že "psanička", které k tobě chodí, jsou určená pro modem, či naopak, pro síť.

Sdílet toto téma

V tom pripade je divne ze kontrolka WAN na routeru blika jak ozavod taky....

Btw, na router zadny monitorivaci soft nenainstaluju :)

Jo mne to dela taky tak a jeste router v logu pise "Odminut pristup z adresy xxx.xxx.xxx.xxx". Fakt by mne zajimalo, jestli se takova data pocitaji do limitu...

Sdílet toto téma

Lidi, budte uplne v klidu ! Lidi z Karnevalu komunikujou s modemem primo! Ne pres vas komp, takze i kdyz odpojite WAN kabel z modemu, tak se na neho dostanou - akorat vam nebude blikat zadne oranzove svetylko. Proste s modemem komunikuji "z opacne strany" nez pocitac...

Takze kdyz vas to poblikavani tak stve, tak proste vytrhnete kabel z modemu vzdycky kdyz vypnete komp, nebo pouzivejte linux, ten pred vypnutim pocitace vypina i sitovou kartu (narozdil od Windows)...-pokud neni nastaveno uzivatelem jinak

Sdílet toto téma

SWE : opet pisu : blika i kontrolka WAN na routeru, a to i v pripade ze vsechna pc na nej pripojena jsou vypnuta.

Jako ja s tim nic delat nebudu, jen se ptam protoze mi to prislo divny, oproti normalu :)

Sdílet toto téma

Ano, dohledový systém samozrejme komunikuje s modemem primo. Každopádně, i když nemáš připojené k routeru žádné zařízení, to ježte neznamená, že dioda "Active" přestane svítit.

Router s modem komunikuje stále. Opravdu se může jednat i o klasické ICMP pakety a i přesto, ti tam bude "Active" poblikávat jak šílená :)

Sdílet toto téma

No, bohuzel nevim jak by se to dalo zjistit na routeru :( Nejaky problemy atd, tam logovani je (ale tam to nic zajimavyho aktualne nepise), pak je tam jeste firewall log, ale ten mam vypnutej pac byl casto plnej ruznejch veci (i kdyz to neblikalo). Ale tak zkusim ho zapnout.

Sdílet toto téma

ja mam k modemu pripojeny switch a drive obcas pri vypnutem PC blikla oranzova diodka na modemu, ale v posledni dobe blika v podstate neusale

kdyz odpojim switch tak to zcela pochopitelne blikat prestane

Sdílet toto téma

Návštěvník

Taky mi to svítilo a teď mi to bliká jak šílené. Nějak to neřeším, bliká to, i když mám komp odpojený. Mýslím si, že rřenos dat se tam nezapočítává.

Sdílet toto téma

Jestli chcete vedet co vam to tam chodi, nainstalujte si napr. program CommView -

http://www.stahuj.cz/internet_a_site/mo ... /commview/

kde po jeho spusteni spustte odchyt paketu - File / Start Capture a prepnete se do sekce Pakets a hned vidite proc vam to tak blika, na svedomi to maji hlavne ARP pakety.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Většina toho je kutečně ARP. Rostoucí frekvence blikání souvisí s tím, že teď máme všichni veřejné IP adresy, takže jsem viditelní zvenku. ZoneAlarm mi teď každou minutu několikrát blokuje nějaký pokus o komunikaci zvenčí, zatímco dříve byl log prakticky prázdný.

Tohle vyčmuchal Ethereal během minuty:

ethereal5vw.png

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku