Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Dobrý den , lze hd media box nastavit tak aby se automaticky zapínala TV pokud je připojený přes HDMI televize LG , vyzkoušel jsem snad vše a nedaří se mně toto nastavit.

Druhý dotaz - mám tv připojenou 5m dlouhým kablem hdmi kupoval jsem SUPER CORD a vždy po cca 1 hod TV - žádný signál po vytažení a zastrčení hdmi TV jede dál, přepojil jsem ho na kabel Evolveo který jsem používal na audio zesilovač (také 5 m délka  to nedělá) a ten jede v pořádku oba by  mněly být kvalitní káble nemáte tip na bezproblémový kábel (Evolveo  druhý už neseženu) nebo na co se při jeho koupi zaměřit aby další nedělal to stejné? Děkuji

• Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem zjistil snad žádná LCD TV neumí zjistit stav na vstupu HDMI - ČILI čili automatické zapínání nepujde.

Narazil jsem ještě na dvě věci které mně štvou.

Nejde prosím nějak ztlumit svícení displeje? Svítí fakt šíleně. (tedy kromě černé lepící pásky)

Druhý výstup audia přes hdmi ukazuje formát PCM i když navolým dolby digital. Tento set top box umí jen PCM?

Díky

• Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Máš špatné info. Jmenuje se to HDMI-CEC. Ne každá tv to podporuje a co vím, tak to stejně nepodporuje hd media box :-) ale nemám to ověřené. 

Co se týče káblu - je to spotřebák, u méně kvalitních káblu se mohou ošoupat nebo zkorodovat konektory, případně se někde zlomit (když bude výrobce chtít ušetřit a místo lana tam dá drát). V práci kupuji nejlevnější 5 metrové hdmi káble 4world za 60kč bez dph a  problémy s níma nejsou, ale jak říkám - je to spotřebák. Tento rok jsem snad vyhazoval 2 kusy a z toho 1 byl 10metrový, který stál přes 500kč - ten měl s některýma ntb problém, takže nepoužitelný.

Ohledně PCM - doporučuji pozjišťovat, co to vlastně PCM a dolby digital je :-) PCM je kvalitou výstupu kvalitnější (protože dolby digital je ztrátový formát). Pro přenos mezi zařízeními nic kvalitnějšího neexistuje.

Upraveno uživatelem warman
  • Internet 50
  • -
  • -
  • -
  • -
  • modem technicolor
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Díky za info HDMI-CEC set top box doopravdy nepodporuje. Kabel je jasný vyzkouším ošoupaný nebo zkorodovaný nebyl byl nový používám svůj starý který funguje korektně.

Co se týče formátu jsou mně jasný i když jsem si myslel že nejkvalitnější je DTS. Zase jsem se špatně vyjádřil spíš mně šlo o to jestli nemají v DD zakodovaných víc jak 2 kanály což jsem u PCM vzhledem k datovým tokům u TV vysílání nepředpokládal.

Dík Zdeněk

• Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dts maji opravdu nektere kanaly - napriklad hbo :) a ano, pcm 5.1 je sebevrazda, to by opravdu nezvladalo a proto se u 5.1 pouziva dts, ktere je datove mnohem mene narocne (pcm 2.0 je narocnejsi jak dts 5.1).

• Internet 50
  • -
  • -
  • -
  • -
  • modem technicolor
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den, s dovolením vložím dotaz do tohoto vlákna. Media BOX vypínam "natvrdo" podržením tlačítka, aby přes noc nesvítil LCD display. Bohužel se ale box náhodně  sám zapíná. Je toto chování normální?

• Internet 200
  • -
  • TV Komfort
  • Modem, HD Mediabox
  • Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám taky dost problém se svícením displeje. Bydlím v garsonce a velmi silné bílé světlo mi v noci vadí. Toto svícení displeje někdo nedomyslel. Používám vypínání "ECCO" a pravidelně se mi v noci sám zapíná (vyhledává aktualizace). Starý Kaon 700 se mi zapínal ve 3:05, tento se zapíná ve 4:15. Ale někdy se sám po 15 minutách nevypne a svítí a běží dál do rána. Mám dost špatné spaní, takže prakticky každé rozsvícení mne probudí. Jediné řešení je přelepit displej. Nechápu UPC, že nasazuje Media Box v tomto stavu.   

• -
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Mediabox
  • Pardubice

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Při zapnutí HD Mediaboxu se zobrazila aktualizace.Po nainstalování se místo loga UPC objevil znak Vodafonu.V EPG u pořadů je spodní lišta v červené barvě.

• Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • -
  • -
  • HD mediabox
  • Pardubice

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nový FW jen kosmeticky upravuje některé věci:

Na displeji boxu místo UPC bude svítit ON.
Přebarvení grafiky do červené.
V různých textech je "UPC Česká republika s.r.o." vyměněna za  "Vodafone Czech Republic a.s." a Horizon TV za UPC TV.

HZN_USB.png

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Dobrý den, 

odešel mi starý KAON s nahráváním a chtěl jsem ho tedy vyměnit za HD mediabox a možností Horizon GO. Ve čtvrtek 19.3. technik přivezl krabici, zapojil jsem kabely podle návodu, potvrdil Česká republika, settopbox mi řekl, že se aktualizuje, napsal Write flash, restartoval se a po chvíli "Čekejte" zmizel signál do TV, na displei svítí bílé "on". Se supportem UPC jsme to asi 40 minut řešili, radil a já zkoušel diagnostický factory reset, MINFS reset... nic nepomohlo. Výrok zněl "Vadný HD mediabox"  a dnes jsem jej s technikem vyměnil za nový, čistě zabalený... Nainstaloval podle návodu, zapnul anténu, HDMI, napájení... a historka se opakovala, signál zmizel, svítí "on". V obou případedch jsem zkoušel radu ze stránek UPC (staré dobré vystoupit nastoupit Bila Gatese) - chvíle "Čekejte prosím"... a tma.

Nějak se mi nechce věřit, že by dva kusy po sobě byly vadné...možná trochu podezření na aktualizaci.  Nenapadá něco někoho? 

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • KAON PVR, CA modul
  • Jablonec nad Nisou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Propojte box s televizí scart kabelem. Jestliže normálně poběží, změňte rozlišení boxu na 720p a poté znovu zapojte HDMI (dělalo myslím na televizích Panasonic).

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Chcete říct, že nějaké HD je iluze?  A k těm kouzlům stejně nedojde, protože televize scart NEMÁ...

Upraveno uživatelem palmar1
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • KAON PVR, CA modul
  • Jablonec nad Nisou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A co si zkusit raději objednat nový Vodafone box, sice ještě nebyl oficiálně představen, pravděpodobně bude asi příští týden, ale objednat prý už jde a podle mě bude téměř jistě lepší něž HD Mediabox. 

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 8 hodinami, palmar1 napsal:

protože televize scart NEMÁ...

Urcite ne?
Moderni televize nemaji SCART (a jine mene pouzivane zdroje, jako treba komponentni) primo na sasi, ale pres pridavny kabel, ktery maji pribalen.
Co je to za model?

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@palmar1 Nejdříve zkuste změnit to nastavení, aby se potvrdilo či vyvrátilo to, co si jen domýšlím. A jestli budete mít Tv nekompatibilní s boxem, tak máte na výběr. Buď si nechat rozlišení 720p nebo to řešit jinak. Každopádně s drtivou většinou televizí box kompatibilní.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
V 20. 3. 2020 v 21:16, Evzen napsal:

Urcite ne?
Moderni televize nemaji SCART (a jine mene pouzivane zdroje, jako treba komponentni) primo na sasi, ale pres pridavny kabel, ktery maji pribalen.
Co je to za model?

Půl roku stará SONY. Jo, SCART tam je, skrytý někde vzadu u zdi... Ale po nesmyslných radách od hotline UPC/VODAFONE a mých naštvaných odpovědí se problém vyeskaloval na někoho, kdo tomu rozumí. Prošli jsme různé alternativy a k mému překvapení se to vyřešilo, když když jsem zaměnil HDMI vstupy na TV. Na druhém vstupu mám MINIX NEO. Při připojení starého KAONu bylo jedno, které zařízení je na kterém HDMI vstupu, tenhle Mediabox to nějak rozlišuje. Teď je a zatím funguje na vstupu, který má v dokumentaci napsáno HDMI(ARC), druhý vstup je označen jenom HDMI. Ale v čem je rozdíl nevím...

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • KAON PVR, CA modul
  • Jablonec nad Nisou

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mediabox zcela jistě nerozlišuje, ke kterému vstupu v TV je připojený, protože z něho buď jde nebo nejde signál a televizor ten signál buď zobrazí nebo ne. Něco rozlišovat může tak akorát přímo televizor, který bude nějaký divný, když na jednom vstupu není problém a na druhém ano (víc vstupů tam není?).

• Fiber Business 240
  • Volám neomezeně
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Ubee, CAM
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...