Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
ruthan

Compal zmena lokalni IP adresy, segmentu pro sit, ne 192.168.0.X..

Recommended Posts

Ahoj,
mam napsanych spoustu skriptu, ktery pocitaji s jinou adresou adresou nez - 192.168.0.x, nikde v nastaveni jsem modemu jsem nenasel nic, kde se tohle meni, tohle je snad moje svobodna vec, takze bych mel mit pravo si to zmenit, ne?

Nevite jak na to, nejaky custom firmware?

• lokalitaPraha3

Sdílet toto téma

Mám obavu, že to nepůjde, ten firmware je značně osekaný a nejedná se o plnohodnotnou náhradu za routery s cenovkou nad 500 Kč.. Minimálně dříve to nešlo žádným způsobem.

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 500
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD PVR, Horizon, CA modul

Sdílet toto téma

před 7 hodinami, Marek-26 napsal:

A 192.168... je standard pro privátní adresy.

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

• lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Je to mezinárodní standard. S anarchií bychom daleko nedošli. Není to výmysl UPC, to bylo dáno dříve než vzniklo UPC.

před 2 hodinami, marena napsal:

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

Nesmíte to brát jako router, ale jako modem pro příjem docsis internetu. Základní funkce, aby to šlapalo každému a router je to jen proto, aby si BFU mohli připojovat rovnou více zařízení a nemuseli řešit nákup dalšího přístroje, který nebudou umět nastavit.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Návštěvník mtrakal   
Návštěvník mtrakal

@Marek-26:  standard to je, ale rozhodně ne celý, pro privátní rozsahy jsou přiděleny 3 rozsahy. 192.168.X.X /16, dále 10.0.0.0/8 a 172.16.0.0/12.

To, že UPC vynucuje 192.168.0.0/16 je pěkná prasárna. Dneska jsem si psal se supportem  (jelikož jsem měl model na IPv6 který neumožňuje DMZ a má osekané další nastavení ve web interface...) Jiný rozsah IP pro vnitřní síť dle supportu nastavit nejde :/.

Neplánuji měnit vnitřrí statické adresy pro zařízení jako NAS, TV, raspbery a další krabičky jen proto, že změním operátora. To je padlé na hlavu a totální kravina (ano vše po celém bytě mám na 10.x.x.x/8)

Bohužel mi řekli, že změnit IP adresu na jinou nejde.

Je jen otázka kdo hackne sshčko, který modemy beztak mají, ale přístup oficiálně není, nebo se povede poslat podvrhnutý request z toho web interface.

Sdílet toto téma

Taky sem to teď řešil a stačilo v nastavení DHCP změnit "Počáteční lokální adresa" na třeba 192.168.1.10 a výchozí adresa modemu se tím automaticky změnila na 192.168.1.1

Screenshot 2017-08-28 17.20.02.png

• lokalitaBrno
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA

Sdílet toto téma

Návštěvník mtrakal   
Návštěvník mtrakal

To ano, ale co jiné než 192.168.x.x? O 10.x.x.x a nebo 172.16.x.x si můžeme nechat jen zdát :)

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku