Jump to content
ruthan

Compal zmena lokalni IP adresy, segmentu pro sit, ne 192.168.0.X..

Recommended Posts

Ahoj,
mam napsanych spoustu skriptu, ktery pocitaji s jinou adresou adresou nez - 192.168.0.x, nikde v nastaveni jsem modemu jsem nenasel nic, kde se tohle meni, tohle je snad moje svobodna vec, takze bych mel mit pravo si to zmenit, ne?

Nevite jak na to, nejaky custom firmware?

• lokalitaPraha3

Mám obavu, že to nepůjde, ten firmware je značně osekaný a nejedná se o plnohodnotnou náhradu za routery s cenovkou nad 500 Kč.. Minimálně dříve to nešlo žádným způsobem.

Všichni lidé jsou špatní, dokud je nutnost nepřivede k tomu, aby byli dobří. (Machiavelli)

• lokalitaOstrava
  • internetFiber Business 240
  • televizeBusiness Premium
  • telefonBusiness EU
  • zařízeníModem Cisco, HD PVR, Horizon, CA modul

před 7 hodinami, Marek-26 napsal:

A 192.168... je standard pro privátní adresy.

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

• lokalitaMladá Boleslav
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníModem Compal, HD Mediabox

Je to mezinárodní standard. S anarchií bychom daleko nedošli. Není to výmysl UPC, to bylo dáno dříve než vzniklo UPC.

před 2 hodinami, marena napsal:

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

Nesmíte to brát jako router, ale jako modem pro příjem docsis internetu. Základní funkce, aby to šlapalo každému a router je to jen proto, aby si BFU mohli připojovat rovnou více zařízení a nemuseli řešit nákup dalšího přístroje, který nebudou umět nastavit.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Guest mtrakal

@Marek-26:  standard to je, ale rozhodně ne celý, pro privátní rozsahy jsou přiděleny 3 rozsahy. 192.168.X.X /16, dále 10.0.0.0/8 a 172.16.0.0/12.

To, že UPC vynucuje 192.168.0.0/16 je pěkná prasárna. Dneska jsem si psal se supportem  (jelikož jsem měl model na IPv6 který neumožňuje DMZ a má osekané další nastavení ve web interface...) Jiný rozsah IP pro vnitřní síť dle supportu nastavit nejde :/.

Neplánuji měnit vnitřrí statické adresy pro zařízení jako NAS, TV, raspbery a další krabičky jen proto, že změním operátora. To je padlé na hlavu a totální kravina (ano vše po celém bytě mám na 10.x.x.x/8)

Bohužel mi řekli, že změnit IP adresu na jinou nejde.

Je jen otázka kdo hackne sshčko, který modemy beztak mají, ale přístup oficiálně není, nebo se povede poslat podvrhnutý request z toho web interface.

Taky sem to teď řešil a stačilo v nastavení DHCP změnit "Počáteční lokální adresa" na třeba 192.168.1.10 a výchozí adresa modemu se tím automaticky změnila na 192.168.1.1

Screenshot 2017-08-28 17.20.02.png

• lokalitaBrno
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCA

Guest mtrakal

To ano, ale co jiné než 192.168.x.x? O 10.x.x.x a nebo 172.16.x.x si můžeme nechat jen zdát :)

On 8/13/2017 at 8:23 PM, Marek-26 said:

Je to mezinárodní standard. S anarchií bychom daleko nedošli. Není to výmysl UPC, to bylo dáno dříve než vzniklo UPC.

Pane UPC ambasadore, 192.168 je mezinarodni standart stejne jako 10.0.*.* a 172.16.*.*,  kdyz uz nabizi UPC firemni reseni, rozhodne by nemelo lpet na jednom rozsahu. Navic ten modem to umi a jenom vase skvele webove rozhrani to omezuje.

Predstavte si situaci, ze mate lokalne pripojenou vpn do jine firelni site se stejnym rozsahem, to se pak vase privatni sit stava uplne nepouzitelna. Vase bila krabice je mi jako wifi modem naprosto k nicemu. Jeste nejsem rozhodnut zda to poleti a vratim tam puvodni, nebo se mi to podari nejak vyresit a podari se mi ni vypnout wifi a pouzivat to pouze jako modem.

Jestli tady nekdo argumentuje anarchii, tak do ip me privatni site nikomu vubec nic neni

• lokalitaPraha
  • internetInternet 300
  • televizeBusiness Exclusive
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníBila strasna krabice

14 hours ago, karotka said:

Predstavte si situaci, ze mate lokalne pripojenou vpn do jine firelni site se stejnym rozsahem, to se pak vase privatni sit stava uplne nepouzitelna. Vase bila krabice je mi jako wifi modem naprosto k nicemu. Jeste nejsem rozhodnut zda to poleti a vratim tam puvodni, nebo se mi to podari nejak vyresit a podari se mi ni vypnout wifi a pouzivat to pouze jako modem.

V rámci rozsahu 192.168.0.0/16 máš 256 bloků třídy C, pokud se připojuješ do VPN co používá nějaký z těchto bloků, tak si prostě zvolíš jiný. U routeru pro SOHO segment se prostě nepředpokládá potřeba bloku třídy B nebo A z rozsahů 172.16.0.0/12  a 10.0.0.0/8. Kdo má specifické požadavky vždycky to může přehodit do bridge režimu a použít vlastní router.

• lokalitaPraha - Letňany
  • internetInternet 300
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal CH7465LG-LC

Ještě bych dodal, že bridge se netřeba obávat. Pořád se u UPC dá překlopit daleko jednodušeji, než třeba na VDSL modemech.... Dřív to taky byla pohoda s klasickým ADSL, dnes si s tím nerozumím (ale vím, že to jde).

• lokalitaBrno
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníTC7200 (bridge)