Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Nehovoriac o tom, ze napr. v mojom pripade mam 3 CA moduly - jeden v TV, dva su vo vlastnom STB (nie Kaon :-)), ktory dokaze streamovat po LAN a nahravat (vo formate, ktory viem dalej spracovat v pripade potreby) viacero programov naraz (stacil by aj jeden CA, keby mal povoleny sharing)! Archiv si predsa mozem pozriet na pocitaci/tablete..

Kedze na SK "cihlu" nemame (tazko povedat, ci je to dobre alebo zle, ako tak citam), ostavaju iba Kaon STB.. a tie teda velka vyhra nie su, bol som jeden z prvych uzivatelov Kaon STB s HDD :-)

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníTechnicolor TC7200 v2, CA moduly

Sdílet toto téma

před 2 hodinami, Evzen napsal:

Ja jsem se sluzbami, ktere mne konkretne UPC dodava, spokojeny... protoze jsem v te dobe jeste bez problemu CAM dostal (a klidne priznam, ze ho mam v pronajmu, prestoze uz jsem ho nejmene dvakrat preplatil.

Preco zbytocne preplacat?Mne sa investicia pri odkupeni dvoch CA uz davno  vratila.Treti mam darovany od známeho,takze max spokojnost.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul,Ubee EVW3226

Sdílet toto téma

před 7 minutami, ritchi napsal:

Preco zbytocne preplacat?Mne sa investicia pri odkupeni dvoch CA uz davno  vratila.Treti mam darovany od známeho,takze max spokojnost.

V dobe, kdy jsem UPC porizoval, jsem veril, ze do tech cca dvou let (nez se zaplati cena CAM) od UPC odejdu k Netboxu... a co bych pak delal s nepotrebnym kusem hardware (tenkrat nikdo netusil, ze se z CAM stane exoticke a na sedem trhu zadane zbozi).
Situace se vsak vyvinula jinak, z pokrokoveho Netboxu (co se tyce rychlosti pripojeni k Inetu) se stal pristipkar, preorientoval se na IPTV a 'pripojeni pro chude studenty' a prestal byt pro me zajimavy... naopak UPC se prekvapive dalo do zrychlovani, tak jsem proste zustal. No a protoze se mezitim situace s CAMy stala chaotickou, radeji se drzim osvedceneho pravidla, ze kdyz ma clovek neco 'extra', je lepsi si to uzivat a neupozornovat na sebe (zvolast pokud se jedna o technickou zalezitost, ktere bezna Level-1 zakaznicka podpora rozumi jak koza petrzeli), jinak o to muze velmi rychle prijit (treba nejakym prevodem na nove a "lepsi" tarify nebo tak neco). A tech 50 kacek mesicne me osobne fakt netrapi.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízenímodem Cisco EPC3208, CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

před 27 minutami, cvancara napsal:

Jenom se tak koukam a (receno slovy mobilnich operatoru) u nas je specificky trh.

Len doplnim,ze v ponuke ho ma aj upc.sk aj ked na ich stranke tato moznost nie je.Da sa vyzdvihnut na obchodnom centre.

Snímka.PNG

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

před 11 minutami, David - UPC napsal:

@Evzen @Zlaťák Uděláme to ještě jinak. Pokud máte zájem o CA Modul, pošlete mi prosím do zprávy číslo smlouvy. 

Ozveme se  vám. 

Nemam zajem o typicke cechackovske reseni - pokoutne vyjednat neco JEN PRO SEBE.
Resim tady transparentnost a ferove jednani PRO VSECHNY.

Jak upozornil cvancara - jak je krucinal mozne, ze vsude jinde UPC CAMy zcela bezne oficialne nabizi a jen tady se lidi ojebavaji?!
Viz treba ti Rakusaci - maji tam jednoduchou a prehlednou tabulku co kde (ne)funguje a svepravny zakaznik si sam vybere, jak chce sluzbu pouzivat. Jakym pravem jsou zakaznici v CR o tuto moznost svepravne volby obirani?!
Osobne to vidim na klasiku - dilo nejakeho ignorantskeho marketingoveho manazera, ktery si ve sve technicke omezenosti nedokaze predstavit jiny zpusob pouzivani sluzby nez s extra krabici (mozna dokonce, ze se ten pitomec narodil tak pozde, ze uz ani TV bez set-top boxu nevidel) a tak proste na zaklade teto sve neznalosti rozhodl, ze prece vsichni to tak budou pouzivat a basta...

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

před 2 minutami, ritchi napsal:

Len doplnim,ze v ponuke ho ma aj upc.sk aj ked na ich stranke tato moznost nie je.Da sa vyzdvihnut na obchodnom centre.

Nojo, jenze v tom chatu se zase vyresila jen JEDNA KONKRETNI situace.
Zapomen na to, ze by ta kikina dala nejakej podnet k tomu, aby se zmenily stranky UPC. Jejim ukolem je resit jednotlive pozadavky, tj. resi jen NASLEDKY problemu, ne jeho PRICINU.
Takze UPC SK ojebava zakazniky uplne stejne... bezny franta uzivatel o teto moznosti NEVI a nikdo mu o ni nerekne, tudiz si o nejake vyzvednuti CAMu na prodejne logicky taky nerekne.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Trochu som dnes vytazil online sales len tak zo zvedavosti.Prenajom 2,90€...odkupenie 80€.Ja mam dva CA este za 60€ za jeden.Mam tiez ten pocit,ze upc.sk sa tiez ubera tou istou cestou ako cz,aj ked kto velmi chce,tie informacie si lahko najde.

Snímka1.PNG

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Si ma predbehol, prave to som sa chcel spytat, ci sa este da kupit.. aj ked za vyssiu cenu, tiez som kupoval za 60 EUR/ks a este povodne verzie CI bez otravnych CI+ hlasok :-)

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníTechnicolor TC7200 v2, CA moduly

Sdílet toto téma

Cena je sice vysoka pri odkupeni,ale ani tych 60€ tiez nebolo terno,ked CA modul v tej dobe ponukalo upc.cz za 30€ plus,minus (asi vyssia zivotna uroven :D ale skor nenazranost)Pri dnesnej cene sa investicia vrati cca do 2,5 roka ked zoberieme do uvahy 2,90€ za prenájom.Prenajom media boxu HD 1,90€.Nemozem sa zbavit dojmu,ze aj tymto spôsobom tlacia silou mocou na ludi do prenajmu krabice pri vyssej cene prenajmu CA a jeho vysokej cene pri odkupeni.

Upraveno uživatelem ritchi
  • lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Ale ono to není jen o právech zákazníka, ale taky i o právech obchodníka/poskytovatele služeb.  Zákazník má právo za své peníze na kvalitní služby. Obchodník má zase právo zvolit si svou obchodní strategii, svůj byznys model a nabídku zboží. UPC CZ/SK se rozhodlo, že bude prodávat/pronajímat jen některé druhy stb, jiné ne, stejně jako se rozhodlo, že nebude prodávat ani pronajímat CA moduly. A zákazník má na výběr, jestli bude toto akceptovat nebo nebude a pak jde buď k jinému poskytovateli nebo si pořídí vlastní přijímací zařízení. Pokud se zákazník rozhodne, že bude mít vlastní zařízení, které UPC nenabízí a tudíž ani nepodporuje, tak mu sice vyjdou vstříc a spárují mu kartu, ale nemohou mu už garantovat kvalitu služeb. Buďto šlape dobře nebo ne, ale to už je právě riziko zákazníka a jeho volba, jestli jej podstoupí. Řada lidí tu používá jiné stb (Technisat, AB Cryptobox...), které UPC nenabízí a nikdy nenabízelo, spousta lidí má CA modul přímo v tv a jsou spokojeni. Jiní ne. Je to jako u mobilních operátorů, kde si taky řada lidí pořídí mobily z šedých dovozů nebo s rootem, ale pokud nastane problém, tak s reklamací  samozřejmě neuspějí.

Je třeba pochopit, že UPC CZ/SK se prostě rozhodlo, že v současné době CA moduly nabízet nebude a je to jejich právo. Není povinností obchodníka nabízet veškeré produkty, které jsou v daném segmentu jejich podnikání zrovna na trhu. Proto rozumím tomu, co a jak zde David k tomu píše a oceňuji jeho snahu i přesto vyjít vstříc (bez garance), i když je za tuto svou vstřícnost některými napadán.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

před 5 hodinami, David - UPC napsal:

Tykání je moje chyba, takže se ti omlouvám :) 

Jestli se nepletu, tak je 21. století a tykání je v dnešní době na sociálních siťí a ve forech zcela běžné.  V angličtině si běžně taky nevykáte (samozřejmě to lze, ale nepoužívá se to tolik)

Každopádně k CA modulům. Postup UPC mě tedy mrzí, že je aktivně nenabízí i když každý, kdo je u UPC ví (a zase musí pochopit, že vývoj těch "crippled" firmwarů něco stojí - takže se to musí zaplatit). I kdyby to mělo znamenat, že by např. zákazník vyjádřil souhlas, že bere na vědomí, že MyPrime, zpětné zhlednutí a celkově Horizon GO si musí vyřešit sám např. pomocí Android boxu.
Proč vlastně UPC nemá svůj vlastní Android box? Vlastně já vím... ta podpora, tak nic ;-)

V tom případě by šlo třeba se domluvit s nějakou společností a dát tam jenom logo UPC a hotovo.

Já sám mam 3 moduly CA moduly. Chtěl jsem i čtvrtý, ale bohužel mi nebylo vyhověno i když se již UPC obávalo o kvalitu signálu (nebo tuším, že to byl limit zařízení?), tak jsem řekl, že bych si to vyřešil po svém, ale bohužel. A za 3 CA moduly jsem nesmírně rád, protože řešení stb 2v1 se mi nelíbí a o menším stb ani radši nemluvím.

Upraveno uživatelem Pepe
  • lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Doufám, že zdejší diskuze k CA modulům zapůsobí jako zpětná vazba. Snad i milý David by mohl trochu  zatlačit směrem "nahoru" a přetlumočit trvající zájem o moduly.

Upraveno uživatelem HaWe
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Technicolor, 2x CA modul

Sdílet toto téma

ritchi: Interný cenník materiálu a tovaru pre prevádzkovanie Retransmisií / Internet / Telefón

Komponenty digitálnej retransmisie     CA modul    80,00 EUR

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníModem Cisco EPC 3208

Sdílet toto téma

kdyby radši vyřešili rozhraní Horizon na CA moduly, resp. vydali aplikaci i pro chytré TV anebo naportovali aplikaci pro AppleTV, když už jí pro ios mají.

né tady se pořád budou připojovat krabičky pochybného hardwaru, v hodnotě asi tak pětistovky - zkušenost s tim stříbrným SD s prominutím sráčem a Kaonem, který jsem po 14 dnech vrátil a nechápal jsem jak zařízení na úrovni 90. let anebo nejlevnějších DVB-T settoboxů může někdo nabízet, o tom posledním zázraku co neumí ani řadit programy nemluvě, přitom všude okolo byl k mání kvalitní STB od Samsungu. Pamatuji si, když přišli CA moduly do nabídky, taky poměrně potichu, ale bylo to prezentováno jako technologický posun a teď zpátky ke krabicím.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníTechnicolor bridge, 2x CA modul

Sdílet toto téma

Už desítky let existují v podstatě dvě koncepce přijímačů. Univerzální přijímač (televizor), nebo samostatný zobrazovač doplněný o jednoúčelový zdroj signálu (například STB). Obě koncepce a jejich kombinace stále existují vedle sebe, vývoj se zatím nepřiklonil ani k jedné a je na zákazníkovi, čemu dává přednost.... Kombinace STB a plně vybavený (a tedy zcela nevyužitý) televizor mi připadá poněkud, hmm, nešťastná...

Naopak CA moduly byly ve svých počátcích uvažovány jako rozšiřující (plug in) moduly přijímačů, například ladicí tunery, dekodéry h.264, ne jenom moduly dekódovací. Ještě před několika málo lety jsem hledal a našel h.264 CA modul...  Asi není technický problém vyrábět HEVC dekodéry s CI rozhraním...

Vlastním 3 CAM, jeden ještě od fy TechniSat a dva už od SMiT. Každý modul má samozřejmě (podle označení) zcela jiný firmware, al Samozřejmě, každý předpokládá aktualizaci svého firmwaru. Není mi známo, že by kdy nějaká aktualizace dekódovacích CAM Conax  proběhla... Samozřejmě, vývoj softwaru je na většině elektroniky to nejdražší a pokud UPC preferuje své boxy, už nemá zájem investovat do vývoje fw CAM...

UPC prozatím upustilo od provozování/testování HbbTV, možná proto, že některé STB HbbTV neumí (nebo naopak). Před nějakým časem UPC vysílalo HbbTV na několika stanicích (své HbbTV, stejné na všech stanicích). Myslím, že právě HbbTV je jedna z možností, jak zpřístupnit dalším služby i mimo STBpřijímače....

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

Tak mi včera volali ze zákaznické linky. Modul na prodej už žádný nemají, pouze na pronájem.
Modul koupený jinde nezaregistrují. Zaregistrují pouze seriová čísla, která už mají v databázi.
Takže jediná možnost koupě je opravdu jen "secondhand" modulu dříve odprodaného od UPC.

Takže my jsme se na rozšíření o služby kabelové televize bohužel nedomluvili.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízení.

Sdílet toto téma

Návštěvník Evzen   
Návštěvník Evzen

A co na to David?

Ono u těchhle Level-1 informací jde většinou o to,  že levá ruka neví co dělá pravá a že co operátor to odlišná informace. 

Sdílet toto téma

Na Slovensku si klienti mohou pořídit CAM za vydřidušskou cenu - ale aspoň se zárukou. U nás jen pokoutně a s obavou, že naletí. A při nedostatku se cena po bazarech taky šplhá  vysoko a člověk nemá žádnou 2letou záruku.  

• lokalitaOstrava
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCA modul, modem Cisco 3208

Sdílet toto téma

Jasna a priehladna obchodna politika pri vyssej cene prenajmu a odkupeni CA,s ktorym sa ocividne v buducnosti nepocita.

• lokalitaBratislava II
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku