• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

CA Modul
2 2

89 příspěvků

před 36 minutami, David - UPC napsal:

Spíš bych to tipoval, že uživatel, který ca modul prodal téma následně smazal. Což se občas děje. Například "platí do smazání" atd. Podívám se do logů. 

CA Moduly neprodáváme / nepronajímáme  z důvodu, že nepodporují videotéku My Prime, ani zpětné zhlédnutí. Cílem je, aby si klienti mohli užívat veškerých funkcí (MyPrime, zpětné zhlédnutí), což na CA Modulech nelze. Chápu argument pohodlnosti, jedno dálkové ovládání, žádná "cihla" u televize. Já osobně jsem se set - top boxu bránil a nedal na modul dopustit, ale s HD DVR Mediaboxem jsem změnil názor. 

Je hromada lidi, kteri ZAMERNE a ZCELA VEDOME zadnou hloupou videoteku ani zpetne shlednuti NECHTEJI (treba proto, ze dotycne funkce maji zajistene jinak a MNOHEM LEPE svym vlastnim zpusobem... nebo proto, ze je proste NEPOTREBUJI).
A vy jim pod tou vasi NAPROSTO HLOUPOU zaminkou ZNEMOZNUJETE pouzivat sluzbu TAK JAK ONI SAMI CHTEJI.

Jdete uz se opravdu vycpat s tou svoji hloupou argumentaci a nechte UZIVATELE, at si o zpusobu pouzivani sluzby ROZHODNOU SAMI!!!!!!!!

Klidne si cpete uzivatelum nejake hloupe set-top boxy jako default, ale UMOZNETE(!!!) lidem pouzivat sluzbu i tak jak oni sami chteji!!!!
JA TO PLATIM, tak JA budu urcovat, jak to budu pouzivat!
Ne nejakej marketingovej jouda! :(

Upraveno uživatelem Evzen

Sdílet toto téma

před 2 hodinami, David - UPC napsal:

CA Moduly neprodáváme / nepronajímáme  z důvodu, že nepodporují videotéku My Prime, ani zpětné zhlédnutí. Cílem je, aby si klienti mohli užívat veškerých funkcí (MyPrime, zpětné zhlédnutí), což na CA Modulech nelze. Chápu argument pohodlnosti, jedno dálkové ovládání, žádná "cihla" u televize. Já osobně jsem se set - top boxu bránil a nedal na modul dopustit, ale s HD DVR Mediaboxem jsem změnil názor. 

CA modul priamo v TV  tieto funkcie nepodporuje (My prime,archiv) ale k mojej plnej spokojnosti funkcie vyuzijem v laptope s tym,ze  CA modulu by som sa za ziadnych okolnosti nevzdal.

• Internet: 150/10
  • Televize: Komfort,HBO,3xCA
  • Telefon: zbytocnost

Sdílet toto téma

před 57 minutami, David - UPC napsal:

Pokud si klient sežene vlastní CA Modul, pak mu ho samozřejmně napárujeme na jeho smlouvu a může ho využívat dle libosti.

Kde je tato moznost OFICIALNE zdokumentovana a aktivne NABIZENA zakaznikovi jako varianta? Kde je napsano, ze je tato varianta oficialne podporovana UPC?

Skutecne to znamena, ze si muzu koupit kdekoliv jakykoliv Conax CI CAM (tj. jakekoliv provenience a ani nemusi byt nutne CI+) a pak staci zavolat na zakaznickou linku a bez problemu vyridit sparovani? Je to tak?

A co je to za chovani, takhle "tise trpet" zcela normalni a odedavna zcela zakladni pouzivani kabelove televize?! Krucifix, uvedomte si laskave, vazene UPC, ze je to ZAKAZNIK, ktery vam plati vase vyplaty.

Citovat

K vzhledu - zatím UPCZONE zůstane tak, jak je. Psal jsem zde o možnosti přidání dalšího vzhledu, který by vypadal podobně, jako staré fórum, ale to je opravdu otázka budoucnosti. 

Ale tady nejde o to, aby to "vypadalo podobne jako stare forum", proboha.
Tady jde o to, abyste vyhodili ty nesmyslne Win10-like sahodlouhe mezery mezi texty, grafickymi prvky, atd., aby to vypadalo jako pro normalni lidi a ne pro trileta batolata.

Clovek na foru chce CIST a PSAT texty, nema zajem porad jen scrollovat sem a tam! Proboha, k cemu mi je na diskusnim foru napriklad nejaka hloupa graficka hlavicka, ktera je naprosto nepodstatna, ale presto zabira tretinu stranky?!

Sdílet toto téma

...a to nemluvim o tom, ze z pronajmu CA modulu ma UPC zajiste taky nemale penize!
Padesat az janevimkolik kacek mesicne krat pocet takovych uzivatelu... to bych sam bral jako "drobny mesicni prispevek na domacnost".

Sdílet toto téma

před 1 hodinou, David - UPC napsal:

S tím až tak nemohu souhlasit, že znemožňujeme využívání CA Modolů.

Suhlasim,ale tym,ze ich oficialne neponúkate,nepriamo nutite klientov vyuzivat stb,co je este zakernejsie ako keby ste uplne skoncili s ich podporou,a v tom pripade adios upc.

Upraveno uživatelem ritchi

Sdílet toto téma

V 28. 7. 2017 at 9:55, Evzen napsal:

Kde je tato moznost OFICIALNE zdokumentovana a aktivne NABIZENA zakaznikovi jako varianta? Kde je napsano, ze je tato varianta oficialne podporovana UPC?

Skutecne to znamena, ze si muzu koupit kdekoliv jakykoliv Conax CI CAM (tj. jakekoliv provenience a ani nemusi byt nutne CI+) a pak staci zavolat na zakaznickou linku a bez problemu vyridit sparovani? Je to tak?

Tak co, Davide, stale zadna reakce?
To nebyly recnicke otazky, cekam na odpovedi.

Sdílet toto téma

před 3 hodinami, Evzen napsal:

Tak co, Davide, stale zadna reakce?
To nebyly recnicke otazky, cekam na odpovedi.

Tato varianta není nikde uvedena a aktivně tuto možnost nenabízíme. Jen v krajních případech. 

Můžete si koupit CA Modul, který je podporován v síti UPC. 

11464925-ca-modul-od-upc-1.jpg

• Internet: 300+
  • Televize: Komplet

Sdílet toto téma

před 41 minutami, David - UPC napsal:

Tato varianta není nikde uvedena a aktivně tuto možnost nenabízíme. Jen v krajních případech.

Tedy jinymi slovy je to jak jsem psal - defacto branite lidem v pouzivani sluby, kterou si plati, zpusobem, ktery chteji a ktery jim vyhovuje.
A jak presne jsou definovany ty "krajni pripady"? Co to presne znamena? V cem jsou krajni a proc presne jen v krajnich?

před 41 minutami, David - UPC napsal:

Můžete si koupit CA Modul, který je podporován v síti UPC. 

11464925-ca-modul-od-upc-1.jpg

Jak a kde si "muzu modul koupit"?!
Ocekavam, ze nemyslite "pokoutni" nakup pouziteho modulu od jineho (byvaleho) zakaznika UPC! To by bylo hodne smesne.

A jak je presne definovan pojem "který je podporován v síti UPC"? Kde jsou ta kriteria popsana? Aby si uzivatel, ktery nema zajem o nesmyslne nadbytecne 'sluzby' a chce pouzivat jenom CA modul (nebot pochopitelne vlastni slusnou TV se slotem na modul, tedy nema absolutne zadnou potrebu si tahat do baraku dalsi kram jako STB), mohl modul, splnujici dana kriteria, koupit...

Sdílet toto téma

To je otazka na admina, zejo...
Ano, uznavam svuj off-topic, ale to se holt v diskusich stava... obzvlast kdyz se narazi na kontroverzni tema... a navic kdyz k tomu jeste oficialni zastupce firmy k tomu kontroverznimu tematu plka nesmysly a zamotava se do svych vlastnich 'argumentu', ktere akorat papouskuje z nejakych marketingovych materialu.

Sdílet toto téma

Predpokladam, ze UPC ma nejake overene/schvalene verzie fw v Conax CI/CI+, na SK sa pouziva vylucne modul Smit, v CZ bol isty cas aj Technisat/Technicrypt.. nie je to skor tak, ze CI modul musi byt registrovany v db UPC (podobne ako modemy/routery), inak ich UPC nesparuje?

Obavam sa, ze ina cesta ako secondhand modul od UPC/Lica neexistuje.. ale nech sa vyjadri niekto povolany z UPC!

• Internet: 300 Mbit
  • Televize: Komfort
  • Telefon: 120 Min

Sdílet toto téma

To je to, ceho se tady snazim celou dobu dobrat - JAK teda ma zakaznik postupovat, aby 'legalnim' zpusobem dosahl konzumace sluzby, kterou si plati, tak jak on sam chce (a ne tak jak mu to vnucuje UPC).

Zaroven se snazim upozornit na to, ze pristup "tak kdyz si ten modul nekde sezenete, my vam ho naparujeme" (s nevyrcenym, ale zjevnym dodatkem "co uz s vama mame delat, vy otravnej hmyze") je nehorazny a arogantni.

Ze strany UPC zatim nic smysluplneho a konstruktivniho nezaznelo, jen podivne mlzeni, typicke v situacich "nemam co rict, 'bo o tom prd vim, ale neco prece rict musim".
Rad bych, aby v tomto nastala nejaka zmena... ale nevim nevim...

Sdílet toto téma

před 14 hodinami, Zlaťák napsal:

Davide,mám to chápat tak, že když si koupím CA modul (například na odkazu níže), že mi ho UPC zaregistruje a nebude mě nutit používat doma ten krám navíc (Mediabox)?
https://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-kabelovy/smit-conax-chipset-pairing-cam-ci.htm

Ano, pokud si ho koupíte přes Licu, tak Vám ho samozřejmně uznáme. To samé přes Aukro atd. Proto jsem psal, že nikomu nebráníme ve využívání služeb, jak chce. Strategie UPC jde ale jinou cestou. Cestou svých set - top boxů, ve kterých najdete již zmiňované funkce zpětného zhlédnutí, doplňkové aplikace, vidotéku My Prime a TV Archiv některých televizních stanic. 

Musím opět upozornit, že přes CA Modul nefungují služby Horizon, proto jej aktivně nenabízíme. 

Sdílet toto téma

To by me zajimalo, jak ho u te Licy koupim, kdyz:

UPOZORNĚNÍ pro zákazníky Kabelové televize UPC - Prodej tohoto produktu je v současné době zastaven. V případě zájmu o toto zboží kontaktujte svého kabelového operátora.

To je takovy zacarovany kruh, Lica ho neproda, bo UPC.

Hlavne by melo zalezet na uzivatelei, cemu da prednost a ne, jakou ma UPC strategii.

Kdyz budu mit TV na zdi, tak urcite k tomu nebudu chtit zadnou dalsi krabici. Horizon si vyresim na PC, nebo nejakym donglem v HDMI.

Sdílet toto téma

před 5 minutami, cvancara napsal:

To by me zajimalo, jak ho u te Licy koupim, kdyz:

UPOZORNĚNÍ pro zákazníky Kabelové televize UPC - Prodej tohoto produktu je v současné době zastaven. V případě zájmu o toto zboží kontaktujte svého kabelového operátora.

Bingo! Takze micek je opet na strane Davida, at to vysvetli.

O 'pokoutnim' nakupu pres aukro uz jsem psal - to je naprosta nehoraznost, takovouhle metodu tady propagovat jako 'oficialni' postup.

A o tom braneni uz jsem taky psal - kdyz prijde bezny franta uzivatel za prodejcem UPC, tak mu je VNUCOVANA krabice a kdyz ji nechce, tak je mu receno, ze jinak to nepujde... protoze zadna jina metoda se "aktivne nenabizi"... tzn. je mu braneno ve vyuzivani sluzby tak jak chce on, bez nesmyslnych a nepotrebnych pridavku.

Sdílet toto téma

Píšu to znovu, strategie UPC jde cestou vlastních set - top boxů a to především kvůli službám Horizon. CA Moduly aktivně nenabízíme, protože nepodporují funkce Horizonu. Pokud si jej klient chce zakoupit, má na to plné právo a nikdo mu v tom nebude bránit. To samé v jeho užívání. 

Sdílet toto téma

před 32 minutami, David - UPC napsal:

Cestou svých set - top boxů, ve kterých najdete již zmiňované funkce zpětného zhlédnutí, doplňkové aplikace, vidotéku My Prime a TV Archiv některých televizních stanic. 

Musím opět upozornit, že přes CA Modul nefungují služby Horizon, proto jej aktivně nenabízíme. 

Tohle jsou presne ty 'marketingove plky', o kterych jsem psal. Tyhle skutecnosti jsou tady vsem velmi dobre znamy, tady jsou technicky zdatni lide.
Takze prosim dal jen PRAKTICKY, bez omilani tehle mantry.

Sdílet toto téma

A vám snad někdo drží nůž u krku, že musíte využívat služeb upc, když jste tak proti? Když se vám to nelíbí, proč nejdete jinam? Chápu, je jednodušší si stěžovat dokola a dokola, než udělat ázný krok a dát upc sbohem. 

Sdílet toto téma

před 3 minutami, David - UPC napsal:

CA Moduly aktivně nenabízíme, protože nepodporují funkce Horizonu. Pokud si jej klient chce zakoupit, má na to plné právo a nikdo mu v tom nebude bránit.

A JAK si ho mam koupit? Na to se ptam.
Nechci slyset o zadnych bazarovkach... JAK ho koupim u te LIcy, kdyz oni tvrdi, ze ho - prave kvuli UPC - neprodaji?

Sdílet toto téma

Právě teď, Evzen napsal:

A JAK si ho mam koupit? Na to se ptam.
Nechci slyset o zadnych bazarovkach... JAK ho koupim u te LIcy, kdyz oni tvrdi, ze ho - prave kvuli UPC - neprodaji?

Evžene, můžete si ho koupit i přes Licu, kde dostanete nový kus. Zkuste to a uvidíte sám ;) 

Sdílet toto téma

před 8 minutami, Návštěvník Nezakazník napsal:

A vám snad někdo drží nůž u krku, že musíte využívat služeb upc, když jste tak proti? Když se vám to nelíbí, proč nejdete jinam? Chápu, je jednodušší si stěžovat dokola a dokola, než udělat ázný krok a dát upc sbohem. 

Aaaa, pozor, velky kapitalista se ozval....
Jisteze mi nikdo nedrzi nuz u krku, jen nechci byt ceska ovce a nechat si vsechno za svoje penize libit. Ono to s tim utikanim jinam v tomhle mrnavem state (tj. mrnavem trhu) neni tak ruzove, jak si teoreticti pisalkove mysli. V praxi jde vetsinou o utek z louze pod okap.

EDIT: Nejsem proti UPC. Ja jsem se sluzbami, ktere mne konkretne UPC dodava, spokojeny... protoze jsem v te dobe jeste bez problemu CAM dostal (a klidne priznam, ze ho mam v pronajmu, prestoze uz jsem ho nejmene dvakrat preplatil... tech par desetikorun mesicne je smesnych, nejsem cechacek, co ma potrebu se vsim vyjebat).
Resim situaci pripadneho dalsiho zarizeni (TV v loznici, apod.), kde chci opet obycejny CAM a zadne pridavne chujoviny.

Sdílet toto téma

Právě teď, David - UPC napsal:

Evžene, můžete si ho koupit i přes Licu, kde dostanete nový kus. Zkuste to a uvidíte sám ;) 

Hura, konecne věcná odpoved.
Takze pokud prodej modulu pres Licu dal normalne funguje, tak co ma cela ta saskarna s vyse zminovanym zacarovanym koleckem znamenat? Jak to nekdo z UPC vysvetli?

BTW, pokud se nepletu, tady si vsichni odjakziva tykali. Tady nejsme mezi doktorskou elitou, tady jsme normalni lidi.

Sdílet toto téma

Tykání je moje chyba, takže se ti omlouvám :) 

Už jsem se to snažil vysvětlit, chceme, aby co nejvíc lidí využívalo nadstavbových služeb zpětného zhlédnutí a videotéky My Prime. Pro většinu lidí je to velký bonus a benefit. Chápu ale i druhou stranu, která nemá o tyto věci zájem a pokud ano, zařídí se jinak (chromecast, airplay) a upřednostňuje CA Modul, před dalším zařízením u televize. 

Sdílet toto téma

No jak uz jsem taky psal ;-), proti snaze prosadit primarne ty ndstavbove chujoviny nic nemam. Klidne si PRIMARNE nabizejte krabice navic. Ale kdyz zakaznik VEDOME tyhlety chujoviny NECHCE - a ano, je si velmi dobre vedom toho, ze s CAMem to nepujde a NEVADI mu to... a klidne se pod to i podepise - tak ho neposilejte do prdele a ponechejte mu tu moznost CAMu. Tu moznost, ktera ted NENI, protoze jste ji ZCELA ZRUSILI z nabidky.

Takze bych prosil tento "hlas lidu" zadat s velkym vykricnikem nekam do vaseho interniho systemu (idealne presne ocitovany, aby tam zustaly i ty souvislosti... protoze 'prevypraveni pribehu vlastnimi slovy systemem tiche posty' bohuzel ty dulezite souvislosti vypusti... mam s tim bohuzel kazdodenni zkusenost), aby si to tam ti vasi marketaci precetli.

Sdílet toto téma

před 2 hodinami, David - UPC napsal:

A ja tiez musim opäť upozornit,ze aj pri pouzivani CA modulu tieto sluzby (my prime,archiv) elegantne vyuzivam prostredníctvom laptopu a cpat,niekomu nepriamo vnucovat nieco co si nepraje nepovazujem prave za najstastnejsi sposob biznisu.

20151218_083109.jpg

Snímka obrazovky (51).png

Upraveno uživatelem ritchi

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

2 2