Jump to content

Ztráta paketů

Recommended Posts

Zdravím,

potřeboval bych poradit jak dále pokračovat. Od dubna řeším problémy se ztrátou paketů, které doposud nebyly vyřešeny.

První měsíce, kdy jsem tento problém řešil, tak mi od člověka, který se představil jako level 2 support bylo řečeno, že 20% packet loss je v pohodě a, že nikdy neviděl traceroute, který by měl na všech hopech packet loss 0%.. popravdě jsem nevěděl, jestli se v daný moment smát nebo brečet..

V následujících měsících jsem tu měl technika asi 3x, kde naposledy vyměnil úplně všechny kabely v bytě a další možností, kterou mi navrhl byla výměna kabelu z bytu do rozvodny...

Mimo jiné tu měl být několikrát proveden "velký servis".. Nikdy mi však nebyly sděleny výsledky  těchto "velkých servisů".

Před dvěma měsíci jsem volal na technickou podporu s dotazem ohledně řešení problému a zeptal jsem se na "velké servisy", které měly proběhnout. To, že proběhly mi bylo potvrzeno a jejich výsledek mi měli dodatečně oznámit do 3 dnů. Bohužel zase se nikdo neozval..

Nikdo se nenamáhá problém, který trvá již 8 měsíců řešit.

Přemýšlím o změně poskytovatele..

• 300 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • COMPAL CH7465LG
  • Praha 8

Nevím co kde řešíš, ale pokud ti služba nefunguje jak má, tak doporučeným dopisem s dodejkou podat reklamaci. A co si kde poskytovatel bude vyměňovat za kabely nebo řešit za servisy, je v podstatě jeho věc. Tebe zajímá, aby služba byla v pořádku.

Edited by Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Zdravím,

ten packet loss jste vyčetl z modemu nebo něčím měřil popřípadě čím (jen pro představu). 0% ztrátovost je sice mimo laboratoř utopie, ale 20% už je dost. Zlepší se to po restartu modemu? V průběhu doby (po těch servisech) bylo tam nějaké dílčí zlepšení? Kdyžtak mi do SZ zašlete číslo smlouvy o kterou se jedná, nechám prověřit min. výsledky proběhlých servisů sítě.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha