Jump to content
Sign in to follow this  
Guest dallas

Výběr modemu pro pokrytí rodinného domu

Recommended Posts

Guest dallas

Zdravím všechny diskutéry a omlouvám se, pokud pokládám mnohokrát zodpovězený dotaz, ale prostě jsem odpovědi nenašel, tak prosím o shovívavost :wink:

 

Plánujeme připojit rodinný dům (běžný řadový rodinný dům, přízemí plus jedno patro) manželčiných rodičů k internetu od UPC. Nejprve by se začal používat internet na stolním počítači (1. patro), během pár týdnů/měsíců pak i internet v přízemí (TV, případně tablet/mobil) nebo na malé přilehlé zahrádce (tablet/mobil). Tablet mobil pak i v prvním patře.

Sami bydlíme v paneláku, proto si nejsem jistý s tím internetem v rodinném domě a zajímá mě:

 

1) Je v pořádku záměr nechat si zásuvku od UPC zřídit v přízemí v obývacím pokoji v blízkosti TV (už tam jednou měli od UPC kabelovou televizi, takže asi se jen vymění zásuvka a připojí k ní modem) a počítat s pokrytím zbytku domku pomocí WiFi, aniž by se muselo budovat kabelové vedení k počítači v 1. patře? Je třeba rozumné instalovat ten modem někde u stropu, aby tak WiFi lépe prostoupilo do prvního patra?

 

2) Je nějaký výraznější rozdíl mezi vysílacím výkonem a stabilitou modemů Technicolor a Compal co se týče pokrytí rodinného domu a který byste doporučili? Postačí výkon jednoho z těchto modemů/AP nebo bude potřeba dokoupit samostatný router/AP (vzdušnou čarou od modemu k počítači to může být cca 5 metrů, v cestě bude strop a jedna zeď)?

 

3) Předpokládám správně, že 5 GHz má horší prostupnost zdmi, takže k bezdrátovému připojení počítače stačí v každém případě zakoupit USB WiFi adaptér s podporou jen 2,4 GHz?

 

4) Má v této souvislosti (rodiče nebudou nijak nároční) vůbec smysl uvažovat o 100 Mbit připojení (= modem Compal), když reálně (alespoň z mé panelákové zkušenosti s modemem Technicolor a USB WiFi adaptérem 2,4 GHz se pohybuji max. kolem 40 Mbit) by asi stačilo 30 Mbit připojení (= modem Technicolor, nižší měsíční cena připojení o 100 Kč)

 

Předem děkuji mockrát za všechny odpovědi :diky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokud můžeš, natáhni k PC kabel. Propustnost WiFi bude hodně záležet na konstrukci stropu, takže případné WiFi řeš až následně. Nevím jak s modemy ale nejspíš dostaneš Compal. Mně wifina běhá i rychleji, rychlost a adaptéry si budeš muset nějak rozmyslet sám. Jestli ti půjde jen o peníze a nenáročné používání, pak by mělo 30 Mbit stačit.

 • Internet 300
 • -
 • TV Start
 • TC7200 (bridge)
 • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bych to nevidel tak cerne. ...nasviti patro nahoru a patro dolu ve starem cihlovem baraku.

 

V paneláku taktéž: vyzkoušeno na sousedovic Wi-Free.

 • -
 • -
 • TV Start
 • Compal
 • Karviná

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...