• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

UPC v PC
1 1

43 příspěvků

V podstatě nevím... Tv by měl zobrazit základní nabídku CA modulu, která se uspořádáním může lišit podle verze svého fw i výrobce televizoru. Modulu je asi jedno, jestli má tv tuner, před časem UPC vysílalo kódované stanice i ve svém DVB-T

Sdílet toto téma

No jasně, tohle chápu. Ale ačkoli se mi nedaří najít návod od TV, tak mám dojem, že mám tak prehistorickou plazmu, že ona asi nemá ani DVB-T tuner... Je to divný, ale myslím, že to tak je.

No nic, nebudu už prudit. Koupím ten ofiko DVB Viewer a kdyby něco, tak se tady ještě poptám. Případně se na to vybodnu...

Sdílet toto téma

Jak uz jsem ty jednou psal melo byt to chodit i s dodavanym softwerem, podle me kupovat posleni verzi DVBviweru jsou vyhozene penize.

Nejprve se ujisti ze ten modul je vporadku a funguje, treba ho ozdkousej u nekoho znameho ktery ma take UPC.

Sdílet toto téma

To nepochybně můžu zkusit. Ale nejsem takovej praktik, tak se musím zeptat. Není náhodou modul vázán na uživatelskou přípojku, tj. na adresu??? Ptám se, že zkoušet to můžu, ale známýho co má UPC a měl by i odpovídající HW mám na druhý straně města, tak nevím, jestli když strčím modul napsanej na adresu A do televize v místě připojení B, jestli to i tak nebude protestovat...¬¬

Sdílet toto téma

V 8. 8. 2017 at 14:54, Retiree napsal:

Projdi si fórum DVBViewer, moc se tam zbytečně nekecá, o to užitečnější informace se tam vyskytují. Objednat je možno tady, záložka Ordering. Pokud jsi zvyklý platit na netu kartou, pak je to většinou otázka intervalu obnovování Tvého poštovního klienta...

Ať hledám jak hledám, a myslím si, že anglicky celkem umím, tak nenacházím to, kam přijde ten link ke stažení DVBV po zaplacení. Platil sem PayPalem, to mi přijde vůbec nejrychlejší, ale hlava mi nebere, kde se k tomu linku dostanu... Nikde mě to toiž nenutilo zadat email nebo tak něco...

EDIT: Tak nic, sorry za spam. Samozřejmě to přišlo na mail z registrace na fórum, kterej je náhodou úplně stejnej jako na PayPalu:D

Upraveno uživatelem wwik

Sdílet toto téma

Možná umíš dobře anglicky (na rozdíl ode mě), ale číst neumíš :D.... Link výše je funkční, záložka Ordering taky, hned v prvním odstavci se píše To pay the amount via PayPal, either follow this link or click on the currency your prefer above.  Poklepem se dostaneš na přihlašovací stránku PayPal, kde v následujícím kroku máš vyplněnou (svou) mailovou adresu, ... 

Výstřižek.PNG

Upraveno uživatelem Retiree

Sdílet toto téma

Jo jo, doběh si mě... Ale to už byly nervy z toho jak to nechodí:D

Ale už to chodí. Takže veřejně díky všem za názory a snahu, ale problém je vyřešen. Minimálně pro mnou popsanou sestavu hardwaru.
Stačilo si koupit legální originální licenci programu DVB Viewer a nezkoušet nějakou šmelenou z netu. Nyní vše OK.

Sdílet toto téma

Pokud svůj tuner hodláš ve větší míře využívat i pro nahrávání, stáhni si beta verzi DVBViewer Recording Service, umí to samé, co placený DVBViewer Media Server, jen už není udržovaný. Nezatěžuje procesor, běží jako služba na pozadí.

Poslední verze DVBViewerů už celkem obstojně zvládají i HbbTV...

Minimálně pro občasné proskenování pásma je vhodný analyzátor streamů TransEdit. Z těch starších utilitek se může hodit i TSPlayer, který dokáže rozdělit záznam celého muxu (to umí mj. TransEdit) na jednotlivé elementary streams (stanice, bohužel jen nekódované).

Za zmínku stojí i trochu jednodušší program DVBViewer GE, vhodný jen pro FTA. Ostatní prográmky jsou jen produkty několikaletého vývoje, většinou už překonaného....

Sdílet toto téma

Ze jsem tak smelej - zkousel nekdo Media Portal? To je porad jen DVBViewer a nic jinyho...
Ja ho pouzival kdysi v HTPC na DVB-T a bylo to genialni... treba soucasne nahravani vice programu i s jednim tunerem (pokud byly v jednom muxu, samozrejme), nebo "kontinualni timeshift" (moznost zastaveni/vraceni kdykoliv bez nejakeho extra zapinani timeshiftu jako to maji debilni TV Samsung).

Porad si rikam, ze jednoho dne, az budou penize navic a koupim si nejakou sikovnou karticku od Digital Devices, se k Media Portalu po letech vratim...

Sdílet toto téma

Většina těch programů byla vyvinuta pro satelitní příjem a ne každý zvládl rozšíření pro ostatní systémy DVB a hlavně, většina není zadarmo, čili k odzkoušení bývají jen nějakým způsobem omezené verze....

Nad tou genialitou Media Portalu se moc nerozplývej, nahrávání celého muxu umí sice kdejaký prográmek, ale jen FTA stanic (Free to Air, nekódovaných). Systém Conax CAS7 totiž neumožňuje ani sharing, ani descrambling více stanic... Pro DVB-T ale docela použitelné (alespoň  technicky, obsahově už méně).

Sdílet toto téma

před 9 hodinami, Retiree napsal:

Pokud svůj tuner hodláš ve větší míře využívat i pro nahrávání, stáhni si beta verzi DVBViewer Recording Service, umí to samé, co placený DVBViewer Media Server, jen už není udržovaný. Nezatěžuje procesor, běží jako služba na pozadí.

Poslední verze DVBViewerů už celkem obstojně zvládají i HbbTV...

Minimálně pro občasné proskenování pásma je vhodný analyzátor streamů TransEdit. Z těch starších utilitek se může hodit i TSPlayer, který dokáže rozdělit záznam celého muxu (to umí mj. TransEdit) na jednotlivé elementary streams (stanice, bohužel jen nekódované).

Za zmínku stojí i trochu jednodušší program DVBViewer GE, vhodný jen pro FTA. Ostatní prográmky jsou jen produkty několikaletého vývoje, většinou už překonaného....

Díky za radu. O tom RS sem slyšel, tak tem sem si samozřejmě sosnul. Nad ostatními doporučeními se zamyslím, učím se v tom chodit:$

Sdílet toto téma

před 12 hodinami, Retiree napsal:

Nad tou genialitou Media Portalu se moc nerozplývej, nahrávání celého muxu umí sice kdejaký prográmek, ale jen FTA stanic (Free to Air, nekódovaných). Systém Conax CAS7 totiž neumožňuje ani sharing, ani descrambling více stanic... Pro DVB-T ale docela použitelné (alespoň  technicky, obsahově už méně).

No Media Portal je od pocatku vyvijen pro univerzalni pouziti s ruznymi DVB systemy, a to samozrejme vcetne placenych, vcetne descramblingu vice stanic, atd.

Kazdopadne, na https://www.team-mediaportal.com/wiki/display/MediaPortal1/TV+Card+Features#TVCardFeatures-DigitalDevicesTuners je vysvetleni, jak je to s tim multidecryptem a multi-channel decryption... Hmmm, takze ona situace neni tak ruzova jak vypadala...

Sdílet toto téma

Len upresnim, Conax CAS7 umoznuje sharing aj descrambling viacerych stanic z JEDNEJ smartkarty, ale nie v CA module.. stary KAON s HDD presne tak fungoval, mal Conax citacku na jednu kartu a vedel sucasne dekryptovat viac programov v dvoch roznych multiplexoch (kedze mal dva tunery)!

Dokonca to tak funguje (ak presvedcis UPC, aby ti sparovalo smartkartu s vlastnym zariadenim) aj na inych STB,  ktore maju oficialnu Conax citacku (nie klony).

• Internet: 300 Mbit
  • Televize: Komfort
  • Telefon: 120 Min

Sdílet toto téma

Koukám, že Návštěvník huk se neobtěžoval citovat celý název karty : DVBSky T980C DVB-T2/T/C PCIe with CI  (Not CI Plus/ CI+). Ovšem co tím chtěl básník (tedy prodejce) říci? Rozhraní Not CI Plus, tedy staré  a nové CI+ ??? :ph34r:

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

1 1