Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 

Recommended Posts

Spíš jde o to jestli má cenu do tohodle v současné době investovat, když na PC bez problémů funguje Horizon GO. Tohle mělo smysl někdy před 3, 4 - mi lety.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 100 minut
  • zařízeníCA modul...........

Sdílet toto téma

Spíš jde o to jestli má cenu do tohodle v současné době investovat, když na PC bez problémů funguje Horizon GO.

No to funguje teda bezproblémů :lol:

Mám Technotrend TT-budget 4500 CT2 + DVBViewer Pro + DVBViewer Recording Service a bezvadně to funguje

• lokalitaPraha
  • internetFiber Business 500
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal + 3x Ca Moduly

Sdílet toto téma

Rozhodně má cenu do toho investovat. V jiném threadu už jsem psal, že Horizon GO má nízký datový tok a nepodporuje 5.1, ale zase se nenahrávají všechny kanály v Horizon GO a lze to jen týden zpětně. Někomu se to může hodit někdo může volit jinou cestu...

Používám tvheadend, kodi a jsem spokojený.

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Horizon GO je nesrovnatelne (viz Pepe), uz to, ze takto lze nahravat puvodni stream musi stacit jako argument.

Ja mam TechniSat CableStar HD 2, jen nevim, zda nove PC karty podporuji CI+. Ja sam mam jeste stary CAM fungujici pres CI. Slysel jsem, ze snad UPC nabizi CAM jiz jen pro CI+ a opravdu netusim, zda funguje i pres CI. Samotneho by mne to zajimalo, ale myslim, ze spis nefunguji.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Poslední dobou UPC prodává/pronajímá jenom CI+, ale lze koupit z druhé ruky bez "+"

Ale to spíše záleží na dvb-c zařízení, zda podporuje + model nebo je nutné nainstalovat nový firmware/driver

Můžu říct jedno, že + moduly dělají ve smart TV bordel a vždy po zapnutí TV se objeví tabulka "probíhá ověření" "ověřeno" a je nutné dát OK, ale je zvláštní, že v USB tuneru to nedělá. :-) Neříkám, že se na to nedá zvyknout, ale je to opruz...

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Vím, není to jednoduchý, ale chtěl jsem zprovoznit UPC TV v PC, ale nedaří se nedaří:( Nemáte někdo radu k provozování DVB-C UPC TV na PC??? Pořídil jsem si USB tuner TechnoTrend CT2-4650 CI, který dle všech rad a doporučení funguje, pronajmul si CA modul od UPC a pustil se do toho.
Podařilo se mi všechno připojit, stáhnul a nainstaloval sem si nejnovější ovladače, všechny mnou používané programy ten tuner našly. Následně sem zkoušel vyhledávání, což proběhlo standardně ať už na frekvenci, kterou doporučuje UPC, tak na všech ostatních frekvencích. Víceméně to našlo valnou část kanálů (pouze v ProgDVB a DVB Vieweru, DVB Dream nějak stávkoval) včetně těch normálně kódovaných (např. AMC, Filmbox, atd.). Problém je ale v tom, že mám dojem, že nějak nefunguje to dekódování, protože kanály, které jsou běžně vysílány v DVB-T jsou zelené, tj. aktivní a "koukatelný", ale kanály DVB-C ač se najdou, tak zůstávají červený, tj. nekoukatelný a dle mě stále kódovaný.
Přiznávám, že ten DVB Viewer sem naplno zkoušel až včera na doporučení. Použil jsem verzi 5.1.0.0, kterou všichni označují za funkční (ani já sem neměl problém). Působí to na mě dojmem, že všechno je OK, jen to dekódování vázne a nečekám, že mi s tím pomůže přímo UPC (o tom, že sem mluvil se sousedem, kterej u UPC shodou okolností pracuje a koukal na mě jak na blázna, když sem mu řek, že něco takovýho zkouším radši nemluvím, ale všichni co maj co do činění s UPC tvrdí, že tohle není cesta, ale o tom, že nějakýmu kolegovi to funguje samozřejmě nemluvím už vůbec).
Než sem tohle začal řešit, tak sem DVB Viewer kdysi zkoušel sem zjistil a z toho období mi v PC zůstal archiv s jakýmsi UPC.ini souborem, kterej by měl zřejmě to UPC rozchodit. Bohužel je u něj odkaz na Wikipedii, kde si člověk najde adresář kam ten ini soubor hodit a ten adresář já ve W10 vůbec nemám. Možná je háček v tomhle a vy mě doběhnete tím, že právě ten ini soubor to rozchodí.

• lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Při volbě DVB-T tuneru musíš naladit a také bez problému sledovat cca 40 televizních stanic, žádná není kódovaná. Po zvolení DVB-C tuneru musíš naladit cca 130 televizních stanic, z nichž větší část je kódovaná. Je začátek měsíce, kdy se s větší četností rozesílá aktivace předplatného do smart karet CA modulů.  Pokud onen CA modul se smart kartou ještě nebyl v provozu, nebo byl dlouho mimo provoz, může jeho aktivace (aktivace předplatného pro aktuální měsíc) trvat poněkud déle. V použitém programu (DVBViewer, ProgDVB, ...) vyhledej stav CA modulu a zkontroluj stav předplatného. Má-li možnost, ověř funkčnost CA modulu s kartou na jiném zařízení (tv), případně vydrž, až se karta aktivuje...

DVB Viewer 5.1. neznám, ale barevné odlišení kódovaných kanálů bude asi podobné ofic. verzím.

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCisco EPC 3212, 3x CAM

Sdílet toto téma

před 2 hodinami, Retiree napsal:

Při volbě DVB-T tuneru musíš naladit a také bez problému sledovat cca 40 televizních stanic, žádná není kódovaná. Po zvolení DVB-C tuneru musíš naladit cca 130 televizních stanic, z nichž větší část je kódovaná. Je začátek měsíce, kdy se s větší četností rozesílá aktivace předplatného do smart karet CA modulů.  Pokud onen CA modul se smart kartou ještě nebyl v provozu, nebo byl dlouho mimo provoz, může jeho aktivace (aktivace předplatného pro aktuální měsíc) trvat poněkud déle. V použitém programu (DVBViewer, ProgDVB, ...) vyhledej stav CA modulu a zkontroluj stav předplatného. Má-li možnost, ověř funkčnost CA modulu s kartou na jiném zařízení (tv), případně vydrž, až se karta aktivuje...

DVB Viewer 5.1. neznám, ale barevné odlišení kódovaných kanálů bude asi podobné ofic. verzím.

Trochu si teď říkám, že ten jeden z těch uživatelů, co mi tohle řešení doporučoval, říkal, že to jednou za měsíc musí resetovat, tak jestli to s tím nesouvisí. Ozkouším tvoje rady. Minimálně strčením karty z CA modulu do STB asi nic nezkazím. Případně se ještě ozvu.

Pokud by mi chtěl dále někdo radit, rady uvítám. Podotýkám jen to, že vím, že výše uvedené zařízení standardně podporuje pouze moduly CI. Po spoustě testů ale víme, že zvládá i CI+.

• lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Eště technická, vy se mi budete určitě nehorázně smát, ale když mám CA modul, tak jakou stranu patří čip??? Směrem nahoru, kde je logo Conax nebo směrem dolu??? Já jen, že čip od UPC byl směrem dolu a to se mi úplně nezdá...

EDIT: Sorry, trapas, v návodu je to samozřejmě napsaný, že čip má bejt nahoře, tak teď zjistím, že to nafachčilo kvůli tomu a mr*ne mi...

Upraveno uživatelem wwik
  • lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

před 2 hodinami, wwik napsal:

... strčením karty z CA modulu do STB asi nic nezkazím. ...

Možná jen blbě napsané, ale karta je (musí být) spárovaná s konkrétním CA modulem, nelze ji zasunout do slotu pro smart kartu v jiném zařízení - i to (STB) musí být spárováno s konkrétní smart kartou.... Leda by's měl na mysli CI slot pro CA modul s vlastní spárovanou kartou v STB...

Potisky na CAM bývají různé, ale štěrbina pro kartu není symetrická vzhledem k vrchní a spodní straně modulu, kontaktní pole s čipem je logicky na té silnější straně...

Upraveno uživatelem Retiree
  • lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Nepochybně máš pravdu, to párování mi všichni předhazujou, abych na něj nezapomněl. Leč asi tak žhavý to nebude, protože karta z CA modulu v STB funguje. Naopak sem to zatím nezkoušel. Budu testovat zítra. I tak ale zatím díky moc za Tvůj čas.

Upraveno uživatelem Slamb
smazaná citace posledního příspěvku
  • lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Tak já bych se po několika dnech pečlivého testování vracím s pokračováním toho, že to nefunguje.  Koukal sem, že téměř stejné téma se řeší zde - https://www.upczone.cz/topic/5510-tt-connect-ct-3650-ci-upc-modul-win10-nastavení/ . Předpokládám, že problém je to téměř to samý v bledě modrým. Když to shrnu za sebe, tak (a snad budu aspoň o trochu zdatnější než kolega z druhýho topicu):

1. Mám TechnoTrend CT2-4650 CI (ovladače aktuální) + pronajatej novej CA modul od UPC s dekódovací kartou (správně zasunutá karta, modul spárován s kartou -> ověřeno na UPC)
2. Mám nainstalován DVB Viewer 5.1.0.0 v plný verzi a instalován aktuální seznam muxů (ini)
3. Bohužel mám Windows 10 (zde začínám nabejvat dojmu, že to s tím souvisí)
4. Domnívám se, že všechno je v pořádku, DVB Viewer vyhledá všechny kanály z nabídky UPC, ale viditelný a přehratelný jsou pouze ty základní vysílaný v DVB-T
5. UPC mi už dvakrát posílalo "refresh" nebo aktivaci tý karty, respektive aktivaci těch kódovaných kanálů, ale ... Až po druhý aktivaci a poradě  se zkušenějším uživatelem stejného HW jsem zjistil, že onen TechnoTrend CT2-4650 CI vůbec nenačet ten CA modul -> nelze zkontrolovat aktivitu toho modulu - viz. http://imgway.cz/s/9by - v DVB Vieweru není možnost CAM zobrazit a v tom je zřejmě háček, proč hrají kanály pouze DVB-T a kanály DVB-C se ne a ne odkódovat.

Máte někdo nějakej fígl jak tohle pořešit (záměrně neříkám obejít)??? Případné dotazy, pokud budu vědět, zodpovím...

Upraveno uživatelem wwik
  • lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Pokud Technotrend nevidi ca modul, tak nejspis ani nedoslo k aktivaci sparovani a nacteni predplatneho na dekodovaci karte, takze by bylo dobré strcit modul s kartou do jineho zarizeni, treba do televizoru a pockat az dojde k nacteni zminenych informaci na kartu.

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonNemám
  • zařízení-

Sdílet toto téma

Fígl žádný nemám, tenhle tuner neznám, ale nechce se mi věřit, že by tuner, který umí DVB-C nebo alternativně DVB-T a DVB-T2 nepodporoval rozhraní CI Plus. Standard DVB-C+T+T2 v jediném čipu se na trhu objevil mnohem později, nežli CI+.

Výslovně jsi neuvedl, zda DVBViewer vidí CA modul, upřesni....

Ještě mě napadlo, v tom druhém vláknu, na který odkazuješ, plácám cosi o TbsCIapi.dll. 

Přikládám (jako DOCX) poslední verzi funkční pod W10, nechápu proč tam Hackbart pořád cpe vyšší verze. Odmaž extenzi DOCX a knihovnu TbsCIapi.dll (v.1.0.1.6) zkopíruj do Program Files (x86)\DVBViewer. namísto té původní ...

TbsCIapi.dll.docx

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Při usínání mně došlo, že ta knihovna je určená jen pro tunery Turbosight, omlouvám se za nesmysl..... 

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

před 12 hodinami, Retiree napsal:

Fígl žádný nemám, tenhle tuner neznám, ale nechce se mi věřit, že by tuner, který umí DVB-C nebo alternativně DVB-T a DVB-T2 nepodporoval rozhraní CI Plus. Standard DVB-C+T+T2 v jediném čipu se na trhu objevil mnohem později, nežli CI+.

Výslovně jsi neuvedl, zda DVBViewer vidí CA modul, upřesni....

Ještě mě napadlo, v tom druhém vláknu, na který odkazuješ, plácám cosi o TbsCIapi.dll. 

Přikládám (jako DOCX) poslední verzi funkční pod W10, nechápu proč tam Hackbart pořád cpe vyšší verze. Odmaž extenzi DOCX a knihovnu TbsCIapi.dll (v.1.0.1.6) zkopíruj do Program Files (x86)\DVBViewer. namísto té původní ...

TbsCIapi.dll.docx

No podle mě ho nevidí:| Diskutoval jsem tuto problematiku s člověkem, jenž má identický HW a DVB-C do toho tlačí taky od UPC. Jenže on má W7 a lehce novější verzi DVBViewer. Domníváme se, že jedno z toho v tom hraje roli. On má totiž tu položku "Zobrazit CAM" normálně černou a aktivní a dostane se do menu CAM - viz. http://www.dvbviewer.tv/forum/uploads/monthly_01_2017/post-85243-0-97677600-1484108212.jpg a to já nemám. U tohoto jsme skončili a nabyli dojmu, že v tom je háček. Mám pocit, že UPC používá poslední roky stále stejný typ CAM a dekódovací karty, tudíž HW máme zřejmě nachlup stejný. Lišíme se pouze ve verzi OS a DVBVieweru.

Doplním jen, že jsem zkoušel vysílání rozchodit ještě v programech ProgDVB a DVB Dream a situace byla obdobná. Oba tyto programy mají volbu / menu či jak to nazvat pro správu CAM, ale ani v jednom z programů není možnost se na CAM dostat. Dokonce oba tyto programy mají možnost jakoby vyslat signál k CAM, ale i když to zkusím, tak se nic neděje a nezmění. Svítí tam třeba 2 hodiny Waiting...

Upraveno uživatelem wwik
  • lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

...nabyli dojmu, že v tom je háček Trefili jste hlavičku na hřebík, spíš velký hák!

DVBViewer používám od XP přes W7 až po současné W10, žádný problém, který by souvisel s operačním systémem, jsem nikdy nezaznamenal.

DVBViewer víceméně pravidelně aktualizuju, Tebou uváděou verzi 5.1.0.0 neznám a troufám si tvrdit, že pochází z pochybného zdroje! V posledních letech zálohuju všechny uvolněné verze DVBVieweru, počínaje verzí 4.9.9.2.0 (tuším neveřejná, přímo od Hackbarta při řešení problému s tunerem TBS), pak následují verze 5.2.... až po aktuální 6.0.3.0. Připouštím, že tav 5.1 moi mohla uniknout)

Tunerů jsem vyzkoušel několik, opět nikdy žádný problém související s OS...

CAM s aktivovanou karto samozřejmě můžeš odzkoušet v jakémkoli jiném zařízení, předpokládám, že's to udělal a samotný CAM je v pořádku.

V DVB Vieweru kterékoli verze  (pokud se nejedná o nějaké demo) a obecně v jakémkoli jiném programu musíš mít možnost zobrazit nabídku CAM, nesmí být zašedlá, ale plně přístupná. Může být potřebné (ale nemusí, záleží na použitém softu i jeho verzi) naladit na kódovanou stanici, aby se nabídka zpřístupnila, resp. aby se CAM načetl.

Podle dosud zveřejněných informací používáš jakousi demoverzi DVBV. Demo verze  jsou většinou všechny, které ke svému produktu přikládají výrobci hardwaru a většinou bývají nějakým způsobem omezené

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Nebudu Ti lhát. Není to verze (aspoň dle mě) přiložená výrobcem hardwaru. Vím co máš na mysli, věci jako třeba TT Viewer, který je dodáván právě s tunery TechnoTrend. Je to verze, která mi byla doporučena jako nejfunkčnější a její cracknutou verzi jsem našel na Webshare. Pevně doufám, že mě neukamenujete. Zkoušel sem ji sosnout, abych ji moh ozkoušet. Jiný programy si normálně platím. Tím, že je cracknutá, zřejmě nemá to, co by měla full originál verze za 20 €¬¬
Takže se ptám narovinu, protože si nejsem zcela jist tou správnou stránkou, kde se dá objednat DVB Viewer???

• lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Projdi si fórum DVBViewer, moc se tam zbytečně nekecá, o to užitečnější informace se tam vyskytují. Objednat je možno tady, záložka Ordering. Pokud jsi zvyklý platit na netu kartou, pak je to většinou otázka intervalu obnovování Tvého poštovního klienta...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Díky moc. Určitě ozkouším. Kolega, se kterým sem to diskutoval, je taktéž členem a čím dál více nabývám dojmu, že problém bude v té "neplacené" verzi.

Jinak ještě k Tvojí poznámce, že CAM s aktivovanou kartou můžu ozkoušet i v jiném zařízení. To bohužel doma nemám. Mám TV s CI slotem, ale TV nemá DVB-C tuner. Přiznávám, že z už hóóódně velkýho zoufalství jsem zkoušel i tak CAM do toho slotu strčit. TV ukázala, že detekovala modul, ale dál nepokračovala (přesně si tu hlášku nepamatuju), předpokládám z důvodu chybějícího DVB-C tuneru. Tím, že TV modul alespoň detekovala, ale nepokračovala, protože bez tuneru by neměla ty kanály jak najít / dekódovat, předpokládám, že minimálně CAM by měl být v pořádku. Co myslíš, nebo seš jiného názoru???

• lokalitaLiberec

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku