Přejít na obsah
Kleff

router s VoIP bránou, 5x LAN a wifi

Recommended Posts

Nevite nekdo o nejakym routeru s VoIP branou, peti LAN portama a s wifi abych mohl k jednomu zarizeni pripojit neco bezdratove i dratove a zaroven aby se k tomu mohl pripojit analog telefon pro telefonovani pres net?

Spokojil bych se dokonce i pokud by to melo jen dva LAN porty (switch uz mam), ale musi to mit wifi a router.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Návštěvník
Pitomec: Pokud vím, tak on chtěl router přímo s VoIP bránou! Avsak ten, ktery jsi sem poslal, ji nemá.

Tak "router s VoIP branou, peti LAN portama a s wifi" sem teda ještě neviděl - navíc proč shánět něco tak exotickýho, když se dá vzít Wi-Fi router a za něho připojit VoIP bránu...

Sdílet toto téma

...proč shánět něco tak exotickýho, když se dá vzít Wi-Fi router a za něho připojit VoIP bránu...

treba proto ze nemam zajem mit doma hromadu aktivnich sitovejch prvku

a taky to ma jiste mensi spotrebu kdyz jede jen jedno zarizeni nez dve, vetsinu casu by stejne zahalely

nastesti existuje alespon neco co ma VoIP branu, router, wifi a alespon 3x LAN

coz je uplny minimum aby to tady vuebc slo zapojit, a kdyz bych potreboval zapojit dratove dalsi komp tak bych musel pripojit switch (tak proto tech pet LAN)

Sdílet toto téma

Návštěvník
...proč shánět něco tak exotickýho, když se dá vzít Wi-Fi router a za něho připojit VoIP bránu...

treba proto ze nemam zajem mit doma hromadu aktivnich sitovejch prvku

a taky to ma jiste mensi spotrebu kdyz jede jen jedno zarizeni nez dve, vetsinu casu by stejne zahalely

nastesti existuje alespon neco co ma VoIP branu, router, wifi a alespon 3x LAN

coz je uplny minimum aby to tady vuebc slo zapojit, a kdyz bych potreboval zapojit dratove dalsi komp tak bych musel pripojit switch (tak proto tech pet LAN)

Tak jestli umím dobře počítat, tak ten tvůj router s VoIP a Wi-Fi + switch = 2 zařízení a můj router s Wi-Fi + VoIP brána = taky 2 zařízení. Pak je samozřejmě otázka ceny, kde si ale myslím, že jsem levnější (možná se pletu).

Sdílet toto téma

Tak jestli umím dobře počítat, tak ten tvůj router s VoIP a Wi-Fi + switch = 2 zařízení a můj router s Wi-Fi + VoIP brána = taky 2 zařízení. Pak je samozřejmě otázka ceny, kde si ale myslím, že jsem levnější (možná se pletu).

jasne, oba tam taky jeste mame modem

jenze vtip je v tom ze mam 5ti portovej switch a potrebuju pripojit 5 kompu + router, takze bych si musel koupit novej 8mi portovej switch a ten router

a to uz by levnejsi bejt nemuselo a jeste mi zbude switch

tech pet kompu totiz pripojuju narazove ale potrebuju je obcas mit vsechny, takze kdybych si tedka koupil 5ti portovej router s wifi a branou tak mi bezne staci mit zapojeny jen tri kompy a pripadne pak pridat switch na ty dalsi a mel bych takhle zapojeny jen modem a router, misto modemu, routeru a dlouhyho switche (a kratky by mi zbyl) a nebo dokonce dvou switchu

bohuzel vim co chci :rabbit:

Sdílet toto téma

Kolik že to stojí ten tvůj router s VoIP+Wi-Fi+3port switch (a co to je zač)?

prave ze docela dost :)))

a odkaz nevim protoze ho mam v jinym profilu do kteryho se dostanu az zitra :)))

navic jen s trema lan portama to nekoupim

Sdílet toto téma

Návštěvník
co si predstavujes pod pojmem bezdratovy router?

Spíš co si pod ním představuješ ty :D Každopádně bezdrátovej router je to, co má ten bezdrát na LAN (na výstupu z routeru), zatímco AP je to, co má bezdrát na WAN (na vstupu do routeru).

Sdílet toto téma

Spíš co si pod ním představuješ ty :D Každopádně bezdrátovej router je to, co má ten bezdrát na LAN (na výstupu z routeru), zatímco AP je to, co má bezdrát na WAN (na vstupu do routeru).

fakt jo, AP (Access Point) je zařízení ke kterému se dá bezdrátově připojit

tohle je AP, privede se do toho net kabelem a pak se k tomu muze pripojit neco dratove i bezdratove

teda alespon tohle pisou na strankach vyrobce

ale asi to udelam tak se si koupim samotnou voip branu s routerem a samotny AP

Sdílet toto téma

Návštěvník

Právěže net se do toho přivede bezdrátově a ne kabelem (nebo možná je i varianta kabelem, ale každopádně bezdrát je na přivedení toho netu a nikoliv na připojení PC - v tom případě by se pak jednalo o Wi-Fi router a nikoliv o AP).

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jakýkoliv wifi routr můžeš rozjet v několika modech.

- V modu AP wifi připojení distribueš, (do wan zapojen modem karnevalu)

- V modu klient připojení přijímáš. V modu klient ztrácíš možnost nastavení rozhraní WAN routru.

- Pod modem bridge si představ dva switche spojené na dálku kabelem. Opět ztrácíš možnost nastavení rozhraní Wan.

Mod VDS je na vysvětlení složitější, to už si najdi na forech o Wifi.

APčko je jen Aces Point v modu AP, ale na většinu věcí to stačí.

Linksys WRT54GP2 by měl s občas připojeným switchem stačit v pohodě. Co mě na tomhle zařízení a vůbec na všech Linksysech vadí je otřesně provedená funkce Qos, ale na IP telefonii by měla podle ohlasů stačit. Možná existuje nějaký vylepšující firmware.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jakýkoliv wifi routr můžeš rozjet v několika modech.

- V modu AP wifi připojení distribueš, (do wan zapojen modem karnevalu)

- V modu klient připojení přijímáš. V modu klient ztrácíš možnost nastavení rozhraní WAN routru.

- Pod modem bridge si představ dva switche spojené na dálku kabelem. Opět ztrácíš možnost nastavení rozhraní Wan.

Mod VDS je na vysvětlení složitější, to už si najdi na forech o Wifi.

APčko je jen Aces Point v modu AP, ale na většinu věcí to stačí.

Linksys WRT54GP2 by měl s občas připojeným switchem stačit v pohodě. Co mě na tomhle zařízení a vůbec na všech Linksysech vadí je otřesně provedená funkce Qos, ale na IP telefonii by měla podle ohlasů stačit. Možná existuje nějaký vylepšující firmware.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Nektera VoIP zarizeni od Linksysu=Sipury jsou nyni nabizena VOXem http://www.802.cz prakticky zadarmo, pouze staci nabit kredit do urcite vyse a dostanete k tomu gratis treba ten wrt54gp2... Vice informaci je take na http://www.telefonujeme.cz

Nesem jejich reklamni agent, ale jejich nabidka je natolik bezkonkurencni, ze si ji nemohu nechat pro sebe :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tady na tyhle all-in-one krabicky o zadnych vylepsujicich firmwarech nevim, vsechno zalezi pouze na vyrobci. Pokud chces mit siroke moznosti nastaveni a celou plejadu alternativnich firmwaru, pak je jasnou volbou Linksys wrt54gl nebo Asus wl-500g deluxe a k tomu nejaky levnejsi voip adapter, napr. Sipura SPA-1001 nebo 2002. Jsou take v akci VOXu.

Toto reseni jsem zvolil ja, ale bohuzel je zatim ve stadiu realizace (wrt54gl jsou momentalce v CR vyprodane), takze nemam prime zkusenosti, ale dle mnou prostudovanych zahranicnich for to slape nadherne.

S novejsim Linksysem wrtp54g (ci jak se to jmenuje- je to nastupce wrt54gp2) jsou udajne zatim problemy s QoS, ale to je vec firmwaru, urcite se to casem vyladi.

Tot strucne muj nazor.

Sdílet toto téma

Návštěvník

A jeste nedam pokoj :D

"All-in-one" Linksysy udajne zajistuji prioritu jen pro vestavene porty, tudiz pokud jeste nekde jinde v Lan planujes mit dalsi VoIP adapter, asi budou problemy. Pro tento pirpad by byl vhodny wifi router zvlast - wrt54gl ci Asus wl-500g deluxe s vestavenymi USB porty, nebo v pripade, ze potrebujes co nejsikovnejsi router. Muzes do toho nalit napriklad dd-wrt viz demo http://www.informatione.gmxhome.de/DDWRT/Standard/V23final/index.html, pripadne nejaky jiny fimware.

Pisu to tak neurcite proto, ze nemam osobni zkusenosti, pouze nekolik hodin (dnu?) ziskavani informaci z internetu, protoze resim podobny problem.

Ale myslim, ze se mas od ceho odpichnout :wink:

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku