Přejít na obsah
tomus

Trhání obrazu u kanálů ČT

Doporučené příspěvky

Tak zatimco problem s trhanim obrazu v 16:9 se zda byl v Brne vyresen,

objevil se dalsi jeste horsi, na kanale CT2 se uz asi treti den trha cely obraz u vsech poradu vysilanych ve formatu 4:3, mam pocit jako by se vysilalo misto 25 snimku/s snad jen pouhych 12/s, prakticky se na to neda vubec koukat :x

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Ubee EVM3236, HD Mediabox
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky
Návštěvník
Tak zatimco problem s trhanim obrazu v 16:9 se zda byl v Brne vyresen,

objevil se dalsi jeste horsi, na kanale CT2 se uz asi treti den trha cely obraz u vsech poradu vysilanych ve formatu 4:3, mam pocit jako by se vysilalo misto 25 snimku/s snad jen pouhych 12/s, prakticky se na to neda vubec koukat :x

no je to strašný.. tady v ULu to taky dělá.. už jsem jim to volal na ten jejich záznamník...

Ale možná si to někde poslechne až za tejden :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Jeste zustava otazka, zdali je ten problem na strane Karnevalu, nebo CT2, resp. Czechlinku, kdyz to dela vsude stejne. Mozna by stalo za to trochu premyslet.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Z diskuze na strankach www.digizone.cz:

Datum: 26. 12. 23:57 Nový

Vložil: TH (neregistrovaný)

Titulek: Trhaný obraz - co s tím?

Dobrý den,

dneska jsem zprovoznil příjem digitálního vysílámí televize. Set-top-box: Force 320T - CO, anténa: pokojová, propojovací kabel:scart, lokalita: centrum Brna. Výsledek: trhaný obraz - skoro k nekoukání. Umíte mi někdo poradit? Nebo "porucha není na vašem přijímači?". Díky. TH

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

BOM: To s tim trhanim CT2 s nejvetsi pravdepodobnosti nema nic spolecneho, Karneval CT2 chyta pres satelit, spis to bude zase problem s vadnymi sat. prijimaci, protoze jsem nikde necetl ze by mel nekdo problem se sat. prijimem.

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

Pochybuji, že Karneval by měl jiné přijímače na ČT1 a ČT2. Spíše to budou nějaké profi přijímače, které jsou citlivější na nějaké chybné nastavení MPEGu, než primitivní domácí "plechovky". Podle informace, kterou jsem dostal z ČT, to prý mohla být nějaká chyba v sekvenci GOP. Takže by to potvrzovalo, že šlo spíše o problém na straně ČT. Uvidíme co bude dál.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Od vcerejsiho dne se objevil opet stejny problem, nejprve se trhal obraz na kanale CT2, okolo 20:30 hodiny to prestalo a zacal se pro zmenu trhat kanal CT1 a zavada pretrvava doted, opet to blbne u rozlisseni 4:3, u 16:9 je obraz OK, ale zase blbne zvuk, u mluveneho slova to clovek nepostrehne, ale kdyz hraje hudba tak to vypada jako by hrala falesne.

Prosim udelejte s tim neco :!:

• Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Brno

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Od vcerejsiho dne se objevil opet stejny problem, nejprve se trhal obraz na kanale CT2, okolo 20:30 hodiny to prestalo a zacal se pro zmenu trhat kanal CT1 a zavada pretrvava doted, opet to blbne u rozlisseni 4:3, u 16:9 je obraz OK, ale zase blbne zvuk, u mluveneho slova to clovek nepostrehne, ale kdyz hraje hudba tak to vypada jako by hrala falesne.

Prosim udelejte s tim neco :!:

No to pozoruju uz asi treti den. Bylo to i v dobe olympiady na CT4 SPORT ale to jsem prikladal prave satelitu ktery byl hodne vytizeny. ted to same zacalo delat i na CT2 jak rika TOMUS

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Presne, vsminul jsem si toho u CT2, vzdycky pred fotbalem (vcera a predevcirem) a na zacatku prenosu :evil:

Proste hnus, jinak v utery vecer jsem to postrehnul na te CT2, kdyz bylo pred fotbalem "Ta nase povaha ceska", i zvuk byl horzny...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
BOM: To s tim trhanim CT2 s nejvetsi pravdepodobnosti nema nic spolecneho, Karneval CT2 chyta pres satelit, spis to bude zase problem s vadnymi sat. prijimaci, protoze jsem nikde necetl ze by mel nekdo problem se sat. prijimem.

Nebere Karneval CT2 pry primo z Kavek, a pres jeijch optiku do cele republiky ? Alepson, tak me to vysvetloval jejich technik ...

Jinak mam DVB-C cca od olympiady, ten jev vube nepozoruji...

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Návštěvník

problémy s trháním obrazu a s nekvalitním zvukovým doprovodem má na svědomí výměna kompresní technologie na CzechLinku. Prozatím je problém s jejím fungováním.

Profi přijímače prostě potřebují správný signál na rozdíl od domácích prkýnek.

DVB-T a pozemského analogového vysílání se tento problém netýká z důvodu odlišného zpracování signálu :D .

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...