Jump to content
klaudiasmelkova

DVD/Blu-ray rekordér s CI+

Recommended Posts

Na slovenskom a českom trhu nie je ponuka DVD/Blu-ray rekordérov, preto som začala uvažovať o prístrojoch, ktoré sa predávajú na nemeckom trhu. Má niekto skúsenosti s pripojením DVD/Blu-ray rekordéra s CI+ na káblovú TV od UPC? Rozmýšľala som, že si kúpim zariadenie od panasonic.de. Písala som aj na stránku Panasonicu, ale odpoveď bola, že nemajú špecifikácie k zahraničným výrobkom a nevedia, či bude fungovať CA modul od UPC. Vraj to mám vyskúšať tak, že si zariadenie kúpim na internete a keď nepôjde, tak ho vrátim.

Doteraz som používala HANDAN CV-6000 DVR v spolupráci s analógovým DVD rekordérom, ale keďže HANDAN CV-6000 DVR nezobrazuje HD programy, budem ho musieť čoskoro vymeniť.

Nevidím jediný technický důvod, proč by DVD/BD rekordér od Panasoniku (nebo jakýkoli jiný s CI rozhraním) neměl pracovat s CA modulem s kartou od UPC (pokud máš takový CAM k dispozici). Ten rekordér od Samsungu, na který odkazuje hpfunny, CI rozhraní ve specifikaci nemá...

Rovněž tak nevidím jediný rozumný důvod, proč v dnešní době pořizovat pro záznamy tv pořadů DVD rekordér....

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

Odpoveď pre Retiree:

Horizon HD Media Box, ktorý ponúka UPC s tým, že sa dá využívať TV archív, sa musí pripojiť ďalším káblom späť na internet (router). Už teraz sme doma dosť prekáblovaní na TV aj na internet. TV archív cez Wi-fi môžem spustiť len na mobiloch. To je malá obrazovka na pravidelné sledovanie programov a TV archív aj tak nemá všetky programy. Doteraz využívam analógový tuner na starom DVD rekordéri na sledovanie TV Polonia, ktorú u nás UPC ponúka len v analógovom režime.

Ten rekordér od Samsungu, na který odkazuje hpfunny, CI rozhraní ve specifikaci nemá...

Vážně ne :?: Možná by to chtělo lépe ověřovat informace a ne jen slepě věřit pochybným serverům typu heureka a spol. :)

2vkep6t.jpg

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-av/audio-video/blu-ray-dvd-player/BD-H8900/EN/

• Internet 200
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, CA modul
  • NBK

Jistě máš pravdu, ale zjevně Ti unikly souvislosti dotazu... Samozřejmě, pokud chci znát technickou specifikaci, navštívím web výrobce. Ani pak nemám záruku správnosti údajů (což bohužel platí i pro web Samsungu).

• Internet 300
  • -
  • Komfort
  • Compal LG - router mode, 3x CAM
  • Teplice

BD-H8900 (a E8900 a D8900) mám odzkoušené a fungují bez problémů s CI+ UPC

jinak ale pozor - jsou to HDD rekordéry, nikoliv DVD/Blu-ray rekordéry - rozuměj tak, že nahrávat umí jen na HDD, nikoliv na DVD/Blu-ray (ty umí jen přehrávat)

kdyby někdo sháněl HDD/blu-ray rekordér, také existuje a v jiném vlákně se to řešilo (ovšem úplně oficiálně ho v CZ neprodávají - jen přes ne-mainstreamové e-shopy a například bez CZ podpory pro EPG atd.) http://www.panasonicstore.cz/d/panasoni ... c-1000482/

• Fiber Business 240
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Technicolor
  • Praha