• David - UPC

   Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

   UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Gi-Fi-cz
0

4 příspěvky

Zdravím, tušíte někdo z Teplic, kam zmizela giganetová optická síť GiFi.cz/FutureNet? Pokud je mi známo, zasíťování sídliště Šanov II a východní a jižní části Teplic optikou bylo provedeno (z tehdy na netu dostupné Mapy pokrytí), snad byly spuštěny i některé služby. Dnes nedokážu Gi-Fi nebo jejího nástupce dohledat...

 • Bydliště: Teplice

Sdílet toto téma


Link to post

Před asi třemi lety jsem na tuto budovanou síť upozorňoval, budovala ji firma Futurenet ISP s.r.o. Jeden z webů této společnosti byl tuším na adrese http://www.Gi-Fi.cz, ale i na nějakých dalších. Na uvedeném webu byla mj. mapa (google) města s vyznačením pokrytých oblastí. V nabídce bylo připojení k netu rychlostí 1 Gbit duplexně... Všechny (obě) firmy, které se mi jeví jako možný nástupce Futurenet ISP ale gigabitový internet nenabízejí (původní weby neexistují). Detaily neznám, ale optická kabeláž byla přivedena do každého bloku a vchodu... Když jsem tehdy pátral, nabyl jsem dojmu, že osoby ani finanční zázemí firmy nezaručují úspěch, nicméně síť byla asi víceméně vybudované a zajímá mě, kdo a jak ji provozuje. Podle tehdejších mně dostupných informací jsem tajně předpokládal, že firma brzo zbankrotuje a optickou síť převezme třeba právě UPC.

Zájem o službu jsem neměl a nemám, nechci k tv další stb, jen mě to zajímá. Údajně měly být vybudovány přípojky až do bytů, ale v mém vchodu baby typu domovní důvěrnice rozhodly, že "nechtějí mít na baráku žádné kabely a antény", takže optický kabel končí někde v suterénu... Tolik na vysvětlenou

 • Bydliště: Teplice

Sdílet toto téma


Link to post

Vysvětlení netřeba :) Ono je hezké mít síť a konektivitu 1 Gbit obousměrně, ale je to pro 10 zákazníků většinou. Jelikož má ten někdo zaplacenéch svých 10Gbit do nixu (v lepším případě) a pak spoléhá na to, že nikdo nebude využívat max. konektivity 24/7 Takže na těch 10Gbit jede v klidu bez stížností 50 klientů. Ale pak je najednou 100 klientů, další úvěr na pořízení konektivity vzhledem k nesplacenému úvěru na vybudování sítě je nedostupný.

Jinak UPC nedávno převzala nějakou kabelovku.

http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stav ... a/radotin/

Původní nabídka DVB http://tvnet.cz/radotin/index.php?co=digital

Půvoní nabídka CATV od 1.12. 2016 http://tvnet.cz/radotin/index.php?co=programy

Bohužel na tarify internetu už se dostat nedá a na ceník jakbysmet.

 • Bydliště: Brüx/Praha
 • Internet: 100
 • Televize: Komfort

Sdílet toto téma


Link to post
Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

0