• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Přesun zásuvky
0

8 příspěvků

Vzdravím všechny,

na úvod jen info, že jsem na foru už odpověď hledal a nenašel.

Potřebuju přesunout datovou zásuvku (koax) do jiného pokuje. Kabel přes tento pokoj vede, takže se v zásadě jen jedná o zkrácení kabelu a umístění zásuvky na místo, kde kabel momentálně je. S koaxem nemám moc zkušeností, tak nevím jestli si to zvládnu přesunout sám (s ethernetem zkušenosti mám a bez kleští to nejde). DOkážu si představit, že natavení nové koncovky nebude úplně sranda bez vybavení...

V krajním případě bych to nechal udělat technika, ale pokud to zvládnu sám tak bych ho pochopitelně vynechal. Nevíte jestli bych tím případně neporušil nějaké licenční ujednání?

Předem díky za odpovědi

Sdílet toto téma

Každopádně přijdete o záruku od UPC. Následný servisní výjezd by poté mohl být placený.

Asi tak, zaplatil sem si instalaci technikem a modem mám v pronájmu, aby to prostě až po ethernetový port byla záležitost a zodpovědnost UPC.

Sdílet toto téma

No jo, ale pokud jde jenom o tom dát zásuvku na jiné místo a zkrátit kabel, tak je nesmysl sem kvůli tomu někoho volat a platit za to. Jak je to s majetkovýma zaležitostma? Je ten kabel majetkem UPC?

Případně jim zavolám, ale určitě mi řeknou že na to nesmím sám šáhnout...

Sdílet toto téma

Umístění zásuvky UPC nijak nemonitoruje, takže každej ví leda prd, kde byla původně technikem daná. A zvlášť v případě, že se původní kabel pouze zkrátí a zásuvka takto přemístí (něco jinýho by to mohlo být v případě, že se kabel bude napojovat-prodlužovat, ale i tak by v tom nejspíš problém nebyl, když by provedení nebylo diletantský).

Sdílet toto téma

Jestliže je to provedeno dobře, tak to samozřejmě nikdo zkoumat nebude. Ale když bude problém a to i v budoucnu (třeba zprovoznění nového vysílače LTE v okolí), může technik poznat, že je to "Home Made" a účtovat si opravu vlastních rozvodů.

• Internet: 100
  • Televize: Komfort

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

0