Jump to content
Pavel m

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC

Recommended Posts

Jack_6428: UPC Česká republika S programem Československo HD nepočítáme. David - UPC Facebook tým

To se mi líbí · Odpovědět · 1 listopad v 15:03

• Internet 50
  • Jiná služba
  • TV Start
  • -
  • -
  • COMPAL
  • Brno-Žabovřesky

Jack_6428

Pises o AXN a NGC v HD. Ved tieto stanice su dostupne v UPC CZ. Mas na mysli nejake ine verzie?

Ano. Mam na mysli lokalni verze urcene pro CZSK trh - viz. AXN a NGC v SD.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Jack_6428: UPC Česká republika S programem Československo HD nepočítáme. David - UPC Facebook tým

To se mi líbí · Odpovědět · 1 listopad v 15:03

Ja myslim, ze si to UPC podobne jako u jinych stanic kterym reklo ne na zaklade zajmu rozmysli...

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

To, že to je lehce osobní, mě už napadlo dřív. Něco na tom určitě bude. Nicméně, Film Europe od stejného provozovatele v nabídce je a Československo je určitě atraktivnější stanicí k zařazení než byly CSka. Pokud se ozve dost lidí, věřím že UPC časem poleví. Podobně jako třeba u Joj Cinemy, kterou dlouho nechtěli, pak začali zvažovat a nakonec přidali. Uvidíme. Já bych to zatím nevylučoval. Rozhodně má Československo v HD větší hodnotu než Mňam nebo Mňau...

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

že ČT překlopí tyto programy do HD avizovala minimálně už půl roku, resp. původně už to mělo být od září, tak myslím, že UPC na mělo dost času se na to připravit. a ano podle mě to má vyšší prioritu zvlášť u programu "art" než nějaké travel channely a recyklační kanály apod. s minimalní sledovaností

Tuhle zprávu jsem dostal od známého technika z UPC:

"Zároveň nám ČT avizovala, že nám nepředá signál na SDI HD, ale jako hotový stream. Ten bude bohužel k dispozici pravděpodobně v použitelném stavu až v pondělí"

edit

Při "CTRL+C a CTRL+V" jsem byl moc rychlý a nedal zdroj informací

7.11.2016 - spuštění programů ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD / ČT art HD a ČT24 HD do neveřejného testovacího provozu na kmit. 12,344 GHz, pol. H

]7.11.2016 - spuštění nové nekódované distribuce programů Českého rozhlasu na kmitočtu 12,344 GHz, pol. H

8.11.2016 - spuštění programů ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, ČT:D HD / ČT art HD a ČT24 HD pro koncové zákazníky na kmit. 12,344 GHz, pol. H

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Kaon 900 ,CA modul, CBN CH7465LG
  • Most

Guest

ví zde, prosím, někdo zcela určitě, kdy tyto HD programy (ČT Déčko, art a 24) uvede UPC?????

Já to vidím na listopad.

Jestli je potřebuješ hned, tak to buď Skylink nebo O2.

Někde na FB avizovali 2211., ale u UPC se to může zmenit

odesláno z MT

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

ví zde, prosím, někdo zcela určitě, kdy tyto HD programy (ČT Déčko, art a 24) uvede UPC?????

To si z tech HD kanalu cvrknete do gati..? Pripomina mi to - uz tam budem, uz tam budem?

Doufam, ze to zase daji i do Horizonu. Miluju, kdyz na prtave obrazovce mobilu/tabletu muzu mit jeste prtavejsi obraz 4:3.

Internet od UPC? Nikdy! PODA 300/80

• Jiná služba
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • CA
  • OVA

U CT :D a CT art se bude formát 4:3 objevovat urcite, bude to stejne jako u CT1 a CT2.

Doplní tam černé pruhy na kraje a bude to

odesláno z MT

Standa

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • modem
  • Praha

ale ta výhoda, mít možnost sledovat černé pruhy v HD, to bude vysoce kulturní a emotivní zážitek

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
  • Hradec Králové

Skylink spouští novou HD distribuci ČT.

Další novinkou pro satelitní diváky je spuštění volitelného zvukového doprovodu AC3 (Dolby Digital) u druhého programu České televize ČT2 HD. Zvuk v Dolby Digital je rovněž k dispozici i u dvojkanálu ČT:D HD / ČT art HD. V praxi to znamená, že jen ČT24 HD je šířena jen se zvukem v MPEG.

http://www.parabola.cz/clanky/6004/skyl ... a-novinky/

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Most

Nechybí zde ani virtuální pozice pro regionální HD vysílání ČT - tedy ČT1 SM HD (ČT1 HD pro severní Moravu) a ČT1 JM HD (ČT1 pro jižní Moravu), které jsou aktivní s vlastním streamem jen v době regionálního vysílání. Jinak jsou kopií mateřské pozice ČT1 HD.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • TechnicolorTC7200,HDMediabox,3xCAmodul
  • Hradec Králové

Skylink spouští novou HD distribuci ČT.

Další novinkou pro satelitní diváky je spuštění volitelného zvukového doprovodu AC3 (Dolby Digital) u druhého programu České televize ČT2 HD. Zvuk v Dolby Digital je rovněž k dispozici i u dvojkanálu ČT:D HD / ČT art HD. V praxi to znamená, že jen ČT24 HD je šířena jen se zvukem v MPEG.

Předpokládám, že to takto bude přebírat i UPC.

Zvuková stopa DD je pro mě ještě podstatnější vylepšení než přechod k HD.

Zvuk v MPEG byl žalostný a odrazoval mě od sledování koncertů / hudebních pořadů.

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Jasně, ale předpokládám, že UPC, jak to od ČT dostane, tak to bude ve své síti šířit. Nebude do zvukových stop zasahovat nebo je nějak ořezávat.

Pokud tedy ČT bude vysílat nějaký koncert v DD 5.1, bude tak i v UPC.

Je to tak?

• Internet 200
  • -
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Brno

Tato zpráva je důležitým sdělením i pro kabelové a IPTV operátory, kteří se rozhodnou přebírat signál České televize právě ze satelitu Astra 3B. To je mimo jiné příklad společnosti UPC Česká republika, která webu Digitální rádio prozradila, že zvažuje zprovoznit nový multiplex s programy veřejnoprávního média, ale aktivovat ho bude až ve chvíli, kdy proběhnou úspěšně testy těchto stanic. Za zmínku stojí prostorový zvuk bezpochyby i u stanice Déčko, která se o vysílací čas dělí s kanálem ČT art. Takový komfort (nemluvě o HD kvalitě) nebyla do dnešního dne schopna nabídnout téměř žádná placená dětská televize

http://www.rozhlas.cz/digital/televize/ ... s--1667645

pořád samý výmluvy! O2 TV to v nabídce od 1.11. + Skylink to má taky v nabídce od 8.11.oficiálně + i funkcí FastScan je aktualizovaná .To znamená, že po zapnutí přímače to naladí pouze nové parametry programu ČT ty nové .

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Most

...kdo počká...ten se dočká

...radši ať je to za pár dní a pořádně než nějakej paskvil okamžitě...nejde o život

Internet: 100+ , Televize: Horizon Komfort+  Koktejl HD  HBO HD , Zařízení: HD PVR Kaon , CAmodul , CiscoEPC3925

• Internet 100
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • HD PVR Caon , HD Mediabox , CA modul
  • HK

Guest
... pořád samý výmluvy! O2 TV to v nabídce od 1.11. + Skylink to má taky v nabídce od 8.11.oficiálně + i funkcí FastScan je aktualizovaná .To znamená, že po zapnutí přímače to naladí pouze nové parametry programu ČT ty nové .

Tady je někdo chytrej, Skylink to musí řešit urychleně (myslím přeladění), za 7 dni se vypne SD a HD na starém kmitočtu a šmitec.

UPC nic nemusí vypínat. Asi je potřeba připravit spousta věcí, které nejsou vidět ...

A jestli ti to opravdu tak chybí, nic ti nebrání přejít k "obrazově kvalitnějšímu" O2 nebo ke Skylinku, s jeho přecpanými transpondery

Guest

Dnes 16.11. mi přišlo toto: UPC Česká republika Dobrý den, Jiří. HD verze ČT 24 a ČT :D / Art zařadíme příští týden. David - UPC Facebook tým :D