Jump to content
Pavel m

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC

Recommended Posts

YABAKA

technik druhou zásuvku nedoporučuju ,v důsledku slabého signálu by na druhé zásuvce nebyl pomálu žádný signál. Protože další zásuvka rovná se další utlum .

Doporučil to udělat, takhle přes rozbočovač .1 rozvod 9 metru,2 rozvod 15 metru. Kabely a ten rozbočovač dělal technik .

Když to dělal technik od UPC, tak máš k tomu nepochybně doklad a můžeš to normálně reklamovat. Jinak další zásuvka se rovná útlum menší, než nějaký harakiri s rozbočovačema, takže to vysvětlení je dost podivný.

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD od úterý v O2 TV

od Pavel m » pon, 31.10.2016, 15:23

Internetová televize O2 TV rozšiřuje svoji programovou nabídku o další stanice České televize (ČT) ve vysokém rozlišení (HDTV). Od 1.11.2016 bude zákazníkům poskytovat zpravodajský kanál ČT24 HD, dětský ČT:D HD a kulturní ČT art HD.

Nové HD programy se v nabídce O2 TV objeví během zítřka a to všem zákazníkům. Stanice budou součástí nejnižšího tarifu O2 TV M.

V případě, že by se nové televizní stanice nenačtou, doporučujeme se zákazníkům restartovat jejich set-top box.

http://www.parabola.cz/zpravicky/26909/ ... y-v-o2-tv/

A co UPC ???

Byl jsem na tomto světě jeden den, když 20.7.1969 přistáli lidé na Měsíci. V dubnu 1997 jsem po pár večerů na obloze sledoval Halle - Boppovu kometu. 11.8.1999 vzpomínám na úžasnou podívanou "skoro" úplného zatmění slunce nad ČR a 8.6.2004 na přechod Venuše přes Slunce. Rád bych viděl ještě explozi Betelgeuse ze souhvězdí Oriona v supernovu, přistání lidí na Marsu, nebo náš první kontakt s jinou ET civilizací. Jestli začne UPC distribuovat ČT D/ČT art / ČT24 v HD už 2. nebo až 15.11. je mi vážně fuk...

..., i když se na to samozřejmě taky těším.

:D:D:D

Celkem 38 Mbit/s neboli 7,6 Mbit/s na kanál - to se mi úplně nelíbí. Zvlášť při současném stavu, kdy ČT Sport HD má 12, ČT1 HD má 9 a těch 7,6 má ČT2 HD. Mohlo by to takhle zůstat jen za předpokladu, že by se ubral tok u 24 HD a D/Art HD, kde by se snížil u obou ze 7,6 třeba na 4-5 a těch 7 "navíc" by se využilo na ČT Sport HD a 1 HD. Jinak mi to nevychází. A to nemluvím o titulcích/teletextu, hbbtv a zvuku. Navíc, nebude to po satelitu oproti optice náchylnější k vnějším vlivům? Programy ČT jsou prostě úplný základ, který by měl běžet i kdyby trakaře padaly. Promiňte pane technik, ale jsem prostě v tomto případě skeptický. Možná byste si měli udělat anketu kolik zákazníků UPC třeba takové HbbTV reálně využivá...

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Zákon o ČT to stanovuje jasně. Jak si s tím ČT poradí, je na nich. Musí předávat informace. Kdyby jsme hypoteticky začali válčit s Jižní Karolínou, ponesete si do první lajny HD televizi a budete nadávat, že nemáte adekvátní příjem, ale jen SD 480p?

No, pokud ČT SD verze vypne, tak asi nic jiného než HD ji ani nezbývá, že...

ČT vypne SD verze akorát u satu, a to ještě pouze na Astře, jinak pojedou samozřejmě dál. A v pozemáku dokonce až do roku 2021.

To sice ano, ale vše se ubírá směrem k vypínání SD stanic a ponechání pouze HD verzí. Kanály ČT jsou podle mě ty poslední, kterých by se to mělo týkat, protože stále ne všichni HD naladí a k vysílání ČT by měl mít přístup kdokoliv. Tím, že se SD na satu prakticky vypne, část diváků která HD přijímače stále nemá o ČT (a Primu a Novu) přijde. UPC předpokládám SD verze v nabídce ještě nějakou dobu ponechá, stejně tak O2, a furt je tu DVBT. Ale trend je jasný. Asi tím chci říct, že naladit SD bylo/je snazší než ladit a sledovat křehčejší HD, které není pro všechny a všechny lokality a podmínky nejlepší. No a k HD od ČT a UPC bych jen dodal, že podle mě bude muset UPC trochu čarovat a že se mi nelíbí v případě mandatorních programů ČT spoléhání na nějakou další stranu když je možnost to brát (podle mě v lepší kvalitě a se stabilnějším příjmem) přímo od ČT. Ale počkáme si a uvidíme.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Doufám, že aspoň na ten ČT Sport nechají 12 Mbits. za mě ještě by se dalo ČT HD 1 a ostatní by mi bylo nejspíš fuk.

Je škoda, že se do diskuze nepřipojí i někdo od UPC, aby to mohl potvrdit.

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • 3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor
  • Praha 4 - Chodov

Guest

Na UPC mě vadí dost věcí, ale že bych jim zazlíval přidání těchto kanálů o pár týdnů později než konkurence, tak to teda ne.

Z ČT24 se za tu dobu co vysílá stala tak jednostranná propagandistická sračka (s prominutím, ale slušněji to vyjádřit nelze), že je úplně jedno jestli to bude v SD, HD nebo UHD. Staré české televizní pohádky budou na :D HD beztak s černými pruhy na bocích a těch pár slušných filmů co je možné sem tam shlédnout na artu, mě zajímají kvůli scénáři a ne kvůli obrazu.

T...... No a k HD od ČT a UPC bych jen dodal, že podle mě bude muset UPC trochu čarovat a že se mi nelíbí v případě mandatorních programů ČT spoléhání na nějakou další stranu když je možnost to brát (podle mě v lepší kvalitě a se stabilnějším příjmem) přímo od ČT. ......

Jen pro info, ČT si pronajímá kapacitu (jak v DVB-T jak v DVB-S2), takže mají vlastní encodery a všechny programy si řídí a spravují samy.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

To moc ale nemění na tom, že mají určitou kapacitu, s kterou musí pracovat a tomu kvalitu stanic přizpůsobit. V pozemáku i na orbitě je určitě menší prostor pro kvalitu než na optice, kde se nemusí tolik slevovat a může to jet na max. Navíc je optika, opravte mě jestli se pletu, odolnější vůči vnějším vlivům typu počasí a rušení. To, že si spravuje ČT svůj pronajmutý vesmírný talíř sama je hezké, ale furt je tu prostředník v podobě M7 kdežto u optiky to jde snad přeci k nám do zásuvek přímo z Kavek...

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

u optiky to jde snad přeci k nám do zásuvek přímo z Kavek...
Mám, sice velmi mlhavou, ale přece jen jakousi představu a tak jednoduše to nevidím. Signál ze studia z Kavek, tedy z nějakého odbavovacího centra, může jít po optice (i když to asi není to podstatné) na jakési pracoviště UPC, kde se sestavuje multiplex z několika stanic, nastavují se konstantní nebo variabilní datové toky s ohledem na použité kódování QAM (nebo datovou kapacitu přenosového kanálu) a mnoho dalších parametrů. Teprve z tohoto pracoviště UPC to míří k nám zákazníkům do zásuvek. Zase není nejpodstatnější, zda po optice nebo po koaxiálu....

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Tak to, že to musí ještě jít přes UPC jako všechny ostatní stanice, je snad jasné. Možná jsem to trochu špatně formuloval. Ale jde to de facto přímo a ne přes ještě nějakou další stranu jako to teď nově bude. Čím míň křižovatek a překážek na trase tím líp.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Bude to přesně jak napsal Retiree,

žádná další strana tam nebude.

ČT předá na KH stejný signál M7 i UPC (a dalším operátorům). UPC si ho přes svou optiku dopraví na vstup svých zařízení na hlavní stanici.

Satelitní příjem může sloužit jako záloha při výpadku na optické trase

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

K 1. listopadu zařadila O2 TV do své nabídky tři nové HD kanály. Jedná se o ČT24, ČT Art a ČT : D V nabídce se objeví všem zákazníkům, kanály totiž budou součástí nejnižšího tarifu O2 TV M. V případě, že by nové televizní stanice nenaběhly, doporučuje operátor zákazníkům restartovat jejich set-top box

http://www.digizone.cz/clanky/o2-tv-zar ... -a-ct-art/

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Kaon 900 ,CA modul, CBN CH7465LG
  • Most

Takže v pondělí jsi nás upozornil na to, že O2 ty programy 1.11. zařadí a dnes pro jistotu informuješ, že je 1.11. O2 zařadila. :roll:

Dík za informaci :cheers::diky

:jocolor:

Je pravda, že tentokrát bylo "CTRL+C a CTRL+V" z jiného serveru

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Bude to přesně jak napsal Retiree,

žádná další strana tam nebude.

ČT předá na KH stejný signál M7 i UPC (a dalším operátorům). UPC si ho přes svou optiku dopraví na vstup svých zařízení na hlavní stanici.

Satelitní příjem může sloužit jako záloha při výpadku na optické trase

Ok. Díky za upřesnění. Potom by to mělo být v pořádku 8)

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město

Takže v pondělí jsi nás upozornil na to, že O2 ty programy 1.11. zařadí a dnes pro jistotu informuješ, že je 1.11. O2 zařadila. :roll:

Dík za informaci :cheers::diky

:jocolor:

Je pravda, že tentokrát bylo "CTRL+C a CTRL+V" z jiného serveru

koukám samá sranda .

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • Kaon 900 ,CA modul, CBN CH7465LG
  • Most

Proč se někteří diskutéři stále snaží porovnávat nesrovnatelné. Telekom s.p. sice na počátku 90. let natahal dráty doslova ke každé chalupě v horách, takže dnešní O2 má nejrozsáhlejší síť ve státě, ale zkuste si porovnat používané technologie a jejich možnosti... Jistě, v některých oblastech jiná technologie (vyjma satelitu) není.

exKarneval

• Internet 300
  • Telefon 30 minut
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • Compal - Router Mode, 3x CAM
  • Teplice

Guest

no v listopadu se dočkáme, to chce klid

pro rejpaly, stačí si spočítat kolik HD programů nabízí celkem O2 a kolik UPC....

opět a znovu za sebe říkám, nemám důvod odcházet od UPC....

jenom mám dotaz a snad mi bude odpovězeno....

kdy se dočkáme HD verze kanálu FILMplus??? -- kdy se dočkáme HD verze RTVS Jednotka a RTVS Dvojka??? --

kdy se dočkáme HD verze nějakých hudebních kanálů?? - např. VH1 nebo Óčko????

dííííky

Óčko a Óčko Expres v HD snad v první půlce příštího roku. VH1 v HD v dohledné době prý nebude i když časem se to vyloučit nedá. Jednotka a Dvojka v HD opravdu netuším, ale ze všech slovenských stanic asi mají nejvyšší šanci a tipoval bych druhou půlku roku příštího. Film+ v HD se plánuje už dlouho, ale s tou stanicí to je všelijaké a chvíli to i vypadalo, že skončí. Řekl bych, že příští rok bychom se už definitivně dočkat mohli - buď jejího zrušení anebo HD. AXN v HD se opět přesunulo na neurčito, prý někdy příští rok. NGC HD je na tom podobně, ale s trochu jasnějšími obrysy a vypadá na první polovinu roku. Nejpozději prý v září. Discovery HD pak zdá se o něco později okolo léta a nejpozději v listopadu. Disney HD bude v první polovině roku. Nick HD nejspíše taktéž. Oběma stanicím dost rapidně narůstá sledovanost i zisk, takže je to docela jisté. Tipuji únor/březen. Čekám, že Minimax i Megamax se pak krátce nato přidají. Fine Living, Spektrum Home, Paprika, C Music, Extreme, C&I a Fishing Hunting v HD jsou trochu otázkou. Nejsou sice prioritou, ale někdy příští rok se dají postupně čekat. Zvlášť ta Paprika a Home. Z HD zpráv se pak jeví pravděpodobně TA3. Teď v nejbližší době ČT24 + Dečko/Art a s velkou pravděpodobností Československo/Festival a Mňam... a to by do konce roku asi bylo vše.

Zlatej Kabel Plus...

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Kaon
  • Hlavní město