Jump to content
Pavel m

ČT24 HD, ČT:D HD / ČT art HD v UPC

Recommended Posts

Internetová televize O2 TV rozšiřuje svoji programovou nabídku o další stanice České televize (ČT) ve vysokém rozlišení (HDTV). Od 1.11.2016 bude zákazníkům poskytovat zpravodajský kanál ČT24 HD, dětský ČT:D HD a kulturní ČT art HD.

Nové HD programy se v nabídce O2 TV objeví během zítřka a to všem zákazníkům. Stanice budou součástí nejnižšího tarifu O2 TV M.

V případě, že by se nové televizní stanice nenačtou, doporučujeme se zákazníkům restartovat jejich set-top box.

http://www.parabola.cz/zpravicky/26909/ ... y-v-o2-tv/

A co UPC ???

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • HD Mediabox, ,CA modul, HD DVR Mediabox
  • Most

:thumbdown: to raději ne! To bude zase kvalita ze satelitu ,vždycky měl horší obraz. Nějak jsem to nepochopil teď to májí optikou ze studia ,ale oni vymyslí že to budou brát za satelitu.

Jestli to dopadne jak teď .Co vysílaly programy ČT na 12,363 na 23,5 tak tam byly nejdříve programy ČT pak tam přibyly další a v důsledku se na to nedá koukat.

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Most

Ono to po optice bude, jen by byl problém s poviností vkládat všechny věci, které ČT vytváří.

Jde například o DVB titulky, které nikdo jiný než ČT do streamu nevloží a je povinost je šířit ..

Co vím, tak ČT dost dlouho vybírala distribuční technologii a že by byla nekvalitní se říci nedá

Nikdo jste ten obrázek ještě neviděli a už naříkáte nad jeho kvalitou.

My teď využíváme CBR a následně budou ve VBR, takže může naopak dojít ke zlepšení obrázku

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Co myslíte tím "dopadlo jako u Discovery"?

Vidím, že jste opravdu velký odborník na funkci "CTRL+C" a "CTRL+V".

Jak jsem psal k těm DISCOVERY programům, nemáme co měnit a využíváme jen to co jiný připravil. Měnit tyto obrázky transkódováním do CBR s maximálním BR kolem 10-12 Mbps (při využití 2 MUXů) by byl nesmysl, i když vám by se to asi líbylo, protože takový BR jinde nemají (mimochodem, u Skylinku mají ten BR celkem ořezaný u všech programů)

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Co jsem zjišťoval od O2 Guru.

jde o přímé spojení s ČT optickou trasou. Vysílat budeme ve full HD (1080i).

O2 si nějak pospíšilo.

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Most

Guest

Hold O2 si nějak pospíšilo ,asi jiná liga začíná být.

Pavlíku, už ti to napsal "hpfunny"

"hold" není to samé jako "holt" :wink:

Hold O2 si nějak pospíšilo ,asi jiná liga začíná být.

Ty si tu stěžuješ na VBR u Discovery, že využívají "moc programů" v distribuční trase a následně se rozplýváš nad O2, která používá pro HD kanály BR 4-6 Mbps.

Neumí využít přidané služby typu skryté titulky ( u TV ještě audio popisnou stopu, HbbTV).

Tak co opravdu ještě u UPC děláš.

Nevím, zda je u těchto dvou programů nutné je "okamžitě" zařadit. Ano bude lepší obraz, ale jestli to bude o 14 dní později ...

Buhužel se musí vytvořit prostor pro ty dva nové programy a nejefektivnější je je dát do jedno muxu. Ale tomu ty určitě rozumíš nejlépe.

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Kecy, signál si můžeš klidně zesílit i u sebe. Akorát je potřeba znát úrovně. Vůbec nejlepší, aby ten technik provedl měření a dal od toho protokol s výsledkem.

že ČT překlopí tyto programy do HD avizovala minimálně už půl roku, resp. původně už to mělo být od září, tak myslím, že UPC na mělo dost času se na to připravit. a ano podle mě to má vyšší prioritu zvlášť u programu "art" než nějaké travel channely a recyklační kanály apod. s minimalní sledovaností

• Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Technicolor bridge, 3x CA modul
  • Praha

Kecy, signál si můžeš klidně zesílit i u sebe. Akorát je potřeba znát úrovně. Vůbec nejlepší, aby ten technik provedl měření a dal od toho protokol s výsledkem.

proč já by měl shánět někde zesilovač .Platím dost UPC a za ty roky 20 let co mám kabelovku ,tak mě to nemusí zajímat.

Edited by Guest
  • Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Most

proč já by měl shánět někde zesilovač .Platím dost UPC a za ty roky 20 let co mám kabelovku ,tak mě to nemusí zajímat. Ty májí jediné štěstí ,že mě prodloužili vázanost .Signál spodní hranice normy .

UPC ti garantuje signál na zásuvce, tj. tam musí být dle ČSN. Nějaký rozvody z jedný zásuvky pro víc TV je tvůj problém, pokud bys chtěl garanci i v tomto směru, tak sis měl nechat od UPC vybudovat zásuvky další. Naprostá pitomost je pak tvrdit, že komusi platíš dost a nemusí tě to zajímat. Platíš za to co je v nabídce a zajímat tě to bude muset pokud se chceš dívat. Takže si kup zesilovač za svoje, zavolej firmu aby ti ho nastavila a taky ji zaplať a nebudeš mít problémy. Nic jinýho se napsat nedá.

že ČT překlopí tyto programy do HD avizovala minimálně už půl roku, resp. původně už to mělo být od září, tak myslím, že UPC na mělo dost času se na to připravit. a ano podle mě to má vyšší prioritu zvlášť u programu "art" než nějaké travel channely a recyklační kanály apod. s minimalní sledovaností

Tuhle zprávu jsem dostal od známého technika z UPC:

"Zároveň nám ČT avizovala, že nám nepředá signál na SDI HD, ale jako hotový stream. Ten bude bohužel k dispozici pravděpodobně v použitelném stavu až v pondělí"

edit

Při "CTRL+C a CTRL+V" jsem byl moc rychlý a nedal zdroj informací

Edited by Guest

Standa

• -
  • -
  • -
  • modem
  • Praha

Guest

upc náhodou má nejvíc Hd programů

jsem s nimi spokojený a neměmil bych

nejpozději do 15.11 čt déčko hd a art hd zařadí - mluveno s nimi

Lucemburská mediální skupina M7 Group zvítězila v tendru České televize (ČT) na zajištění satelitní kapacity a příslušných služeb pro stávající programy ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD a rovněž i nové HD stanice ČT24 HD, ČT:D HD a ČT art HD.

Všech pět, resp. šest HD programů ČT se objeví na nové transpondéru M7 Group na níže uvedených parametrech:

satelit: Astra 3B (23,5°E)

kmitočet: 12,344 Ghz

polarizace: horizontální

SR: 29900 ksymb/s

FEC: 2/3

norma: DVB-S2

modulace: 8PSK

Nová distribuce HD programů ČT by neoficiálně měla začít již 8.11.2016. To znamená, že již za týden naladí zákazníci Skylinku HD programy veřejnoprávního vysílatele na nových parametrech plus nové HD stanice ČT:D HD / ČT art HD a rovněž ČT24 HD.

ČT z nové kapacity na kmitočtu 12,344 GHz si ukrojí celkem 38 Mbit/s. To znamená, že na jeden HD program ČT v průměru vychází 7,6 Mbit/s.

Stávající SD distribuce ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, ČT:D a ČT art by měla skončit k 15.11.2016. Ve stejný den skončí i ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD na stávajících parametrech. Termíny se ještě mohou změnit s ohledem na bezproblémový přechod diváků na nové parametry.

• Internet 300
  • -
  • TV Komplet
  • -
  • -
  • -
  • Most