Přejít na obsah
Návštěvník tomus

přijímač Handan + Conax = šlápnutí vedle.

Recommended Posts

Návštěvník

Tato služba má díky svázanosti (přijímač Handan + Conax) hned několik nevýhod. Hned první zápor, zatímco já používám televizí několik, tak STB dostanu jen jeden. Druhý zápor chtěl bych si občas nahrát pořad, který nestihnu a to v digitální kvalitě, bohužel příjem digitálu je svázaný na digitální přijímač Handan a na dekodovací kartu Conax 7, takže si ani nemůžu koupit lepší, nebo lépe další digitální zařízení, které nahrávání umožňuje. Takže zbývá jediné plus lepší příjem, který se přibližuje kvalitě DVD, bohužel tento příjem, ale rozpoznám jen na na dražších televizorech.

Nevím, ale raděj si počkám ještě rok na pozemní digitál, kde si s příjmem mohu dělat opravdu cokoliv...

Sdílet toto téma

Návštěvník

Jak uz tady bylo receno, ve druhe polovine roku bude Karneval nabizet STB s HDD - mel jsem moznost jej testovat a je fakt pekny.

Vypada takhle: http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

a uvnitr je podle vseho HW z tohodle:

http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

Uz v tom maji ceske prostredi a 160GB HDD. Je dvoutunerovy, na jeden program se muzete divat a druhy nahravat. Dokonce muze jeden program nahravat a soucasne si muzete prehravat jiny nahrany program z HDD. zatim jsem nasel jen jednu nevyhodu, ze nejde dodatecne z nahraneho programu vymazat reklamy. Ale jde to v pripojenem PC, nahrany obsah se pres USB port da z HDD STB zkopirovat. 160GB HDD staci asi na 90 hodin plnohodnotne kvality zaznamu.

Za kolik se bude tenhle STB pronajimat, nebo za kolik se bude nabizet k prodeji (ano, karneval pry planuje, ze si jej zakaznik bude moci koupit) zatim pry neni rozhodnuto.

Na podzim by mel navic Karneval pronajimat i CI interface modul sparovany s jejich kartou, takze si jej budete moci zastrcit, kam bude libo :)

Sdílet toto téma

BOM: dik za dobre zpravy, nicmene ten design toho set-top-boxu s HD je dost hnusnej ;-), pripada mi jak z dob totace :P Aspon na tom obrazku v pdf mi tak pripada. Jinak funkcionalita je pomerne dobra, 90 min. zaznamu neni spatna vec, ale kdybys chtel nahrat nejakej delsi porad, mas smulu, jde treba nahravat delsi porady v nizsi kvalite nez max? 8)

Sdílet toto téma

Návštěvník
... funkcionalita je pomerne dobra, 90 min. zaznamu neni spatna vec, ale kdybys chtel nahrat nejakej delsi porad, mas smulu, jde treba nahravat delsi porady v nizsi kvalite nez max? 8)

Pokud jsem dobře četl tak BOM píše o 90 HODINÁCH záznamu :lol:

Petr

Sdílet toto téma

Zajímalo by mě celkem, jestli v tomto STB s HDD je možné pevný disk natvrdo "vyšoupnout" a nahradit ho např. nějakým jiným, větším. Pokud se však nejedná o nějaký HDD vyrobený speciálně pro Handan.

Sdílet toto téma

Návštěvník

Kdyz si prectes to .pdfko, tak se tam doctes, ze ten stroj podporuje HDD do kapacity 200GB.

Sdílet toto téma

Pokud vím, tak se tu dříve psalo, že bude nabízet druhý STB proti vratné záloze, poku bude někdo chtít další STB k druhé televizi.

• lokalitaKralupy nad Vltavou
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníHD DVR Mediabox, Handan 6000 (PVR)

Sdílet toto téma

Tak to jsem přehlédl nebo zapomněl. Když člověk čte 100 příspěvků typu "To zvýšení rychlosti je nanic, když nezvednou limity" tak mu to vymeje mozek.

A co třetí televize? :lol:

Sdílet toto téma

Návštěvník

kontrolni otazka - kdyz si koupis satelit, upc direct nebo dvb-t STB, na kolika televizich ti to pobezi?

proste dokud se nebudou vyrabet masove digitalni televize, nejlepe se vsema trema standardama, tak se holt musite smirit s tim, ze plati rovnice 1 krabicka = 1 televize....maximalne pomuzou jiz zminovane dva tunery...

Sdílet toto téma

Návštěvník
kontrolni otazka - kdyz si koupis satelit, upc direct nebo dvb-t STB, na kolika televizich ti to pobezi?

proste dokud se nebudou vyrabet masove digitalni televize, nejlepe se vsema trema standardama, tak se holt musite smirit s tim, ze plati rovnice 1 krabicka = 1 televize....maximalne pomuzou jiz zminovane dva tunery...

Tak takový televize se nejspíš nebudou vyrábět nikdy a koneckonců je to i zbytečnost, protože v případě změny (např. uvažovaný přechod z MPEG-2 na MPEG-4) by uživatel musel vyhodit celou TV, zatímco takhle vyhodí jenom STB za pár šupů. Kromě toho výstup ze STB se dá napojit do VCR, DVD rekordéru, Hi-Fi zařízení apod., což je v případě TV poněkud nepraktická věc.

Sdílet toto téma

Mně UPC Direct nezajímá a nevím, proč by Karneval nemohl kvůli UPC nabídnout něco lepšího.

Sdílet toto téma

Návštěvník

jsem poukazoval na to, ze problem je technologickeho razu......a neznamena to, ze karneval ti cenzuruje doma pocet televizi

na reci typu : "chci mit digital na vsech trech televizi, co mam doma"...existuje jedina odpoved, neporizuj si digital...

Sdílet toto téma

Já přece netvrdím, že Karneval schválně omezuje počet přijímačů. Prostě jsem jenom upozorňoval na chybu současného řešení.

Digitál si zatím nepořizuju. Chci, abych měl díky digitálu větší komfort, zatím je tomu naopak.

Sdílet toto téma

Návštěvník

jak jsem se snazil naznacit, spise nez o chybu se jedna o technologicky nedostatek...ktery odstrani rozsireni digitalnich televizi....otazka 5-7 let...;-)

Sdílet toto téma

Návštěvník

Tenhle text Karneval rozesila divakum DVB-C :roll:

Vážené dámy a pánové,

dovolím si Vás informovat, že provozovatel satelitní platformy Czech Link

přenášející televizní programy ČT1, ČT2, ČT4 Sport, Prima, CS Film, Galaxie

Sport (a také rozhlasové programy) oznámil, že 7.3. od 2:00 do cca 7:00 hod.

budou probíhat zásadní úpravy a výměna kompresní technologie satelitního

vysílání. V praxi to bude znamenat výpadky vysílání výše uvedených programů,

a to jak v distribuci digitální kabelové televize, tak u programů v nabídce

MINI a KOMPLET.

Tímto se předem omlouváme za nepříjemnosti spojené s dočasným přerušováním

vysílání těchto programů.

Děkujeme za pochopení.

S úctou,

Petr Kacafírek

CATV Product Manager

Karneval Media

U Svobodárny 1500/5

190-00 Praha 9

Modrá linka: 844 111 116

Fax: 284 085 000

Formulář pro dotazy klientů a další informace na:

http://www.karneval.cz

Sdílet toto téma

Návštěvník

BOM: Tím se zřejmě vysvětluje i dnešní ranní (je 8 hodin) nekvalitní zvukový doprovod (tremolo) na ČT1 analog. Na analog ČT 24 je zvuk OK, na digi ČT 1 rovněž.

Sdílet toto téma

Já přece netvrdím, že Karneval schválně omezuje počet přijímačů. Prostě jsem jenom upozorňoval na chybu současného řešení.

Digitál si zatím nepořizuju. Chci, abych měl díky digitálu větší komfort, zatím je tomu naopak.

Take Ti nerozumim. Proc by jsi nemel mit vice komfortu ?

Mam DVB-C od Karnevalu, a rozhodne to povazuji za zvyseni komfortu, uz jen kvalitou obrazu a zvuku, nativnim 16:9 obrazem (tam kde je vysilan), EPGčkem atd.

Pro ostatni TV v mem domacnosti bezi nadale analogovy paket v puvodnim rozsahu, takze vsechny ostatni TV bezi i nadale. Jen vypadlo analog. HBO, pry to nejde dohromady s HBO na DVB-C.

Pokud budu chtit na nejak dalsi TV v domacnosti take DVB-C, pry me pronajmou dalsi STB. Nevidim problem, ze stavajiciho DVB-C STboxu mam reseno i nahravani na pripojeny HDD rekorder.

To Pitomec:

Loewe vyrabi sve TV s moznosti do nich dosadit volitelne moduly pro ruzne typy tuneru (DVB-S, DVB-T, mozna i DVB-C). To jen tak mimochodem :-))

Sdílet toto téma

Návštěvník

Pokud ten modul bude stát zhruba tolik, co stojí externí STB (jenž má navíc výhody výše uvedené, tj. třeba připojení dalších zařízení), tak se o tom dá uvažovat. I když Loewe bych si osobně nekoupil.

Sdílet toto téma

Take Ti nerozumim. Proc by jsi nemel mit vice komfortu ?

No digitál si nepředstavuju tak, že se mi bude na televizi hromadit kupa různých bedniček (STB, video, HDD rekordér), ale spíš tak, že si dokoupím jeden STB (ke každé televizi) pořádným hraddiskem, nadatluju do něj názvy svých oblíbených programů a pak už se o nic nebudu starat (EPG se o to postará). Jenomže DVB-C momentálně nic takového nenabízí, protože

:arrow: nedostanu odpovídající STB (bude, ale já mluvím o současné situaci)

:arrow: v digitálu nemám všechny programy, které chci

:arrow: navíc ještě musím za digitál připlacet (ne o moc, ale přece)

Tak doufám, že už rozumíš. :wink:

Sdílet toto téma

Návštěvník
Jak uz tady bylo receno, ve druhe polovine roku bude Karneval nabizet STB s HDD - mel jsem moznost jej testovat a je fakt pekny.

Vypada takhle: http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

a uvnitr je podle vseho HW z tohodle:

http://www.handan.co.kr/pdf_spec/Spec%2 ... 050718.pdf

Uz v tom maji ceske prostredi a 160GB HDD. Je dvoutunerovy, na jeden program se muzete divat a druhy nahravat. Dokonce muze jeden program nahravat a soucasne si muzete prehravat jiny nahrany program z HDD. zatim jsem nasel jen jednu nevyhodu, ze nejde dodatecne z nahraneho programu vymazat reklamy. Ale jde to v pripojenem PC, nahrany obsah se pres USB port da z HDD STB zkopirovat. 160GB HDD staci asi na 90 hodin plnohodnotne kvality zaznamu.

Za kolik se bude tenhle STB pronajimat, nebo za kolik se bude nabizet k prodeji (ano, karneval pry planuje, ze si jej zakaznik bude moci koupit) zatim pry neni rozhodnuto.

Na podzim by mel navic Karneval pronajimat i CI interface modul sparovany s jejich kartou, takze si jej budete moci zastrcit, kam bude libo :)

To je všechno pěkný, ale jestliže Karneval napíše, že to bude na podzim, tak to sice bude na podzim, ale tak roku 2008. :-)

Takže to ještě jednou zopakuju, Karneval doufá, že si zákazníci ke každému televizoru pořídí tři krabičky. Jednu pro satelit (zadarmo), druhou pro pozemní digitál (zadarmo) a třetí pro digitál od kabelu. :-)) A to Karneval ještě svoje vysílání sváže jen s humaxem....

Jak už píše Worm, to rozhodně není zlepšování kvality.

Ale když si Karneval myslí, že svázanost s jedním přijímačem je to pravé, zřejmě nic nenadělám. Zbytečně blokovat se hold musí. :-) Takže mi nezbívá než čekat až opravdu vyjde modul CI interface. I když už bych byl ochotný platit za digitál teď...

Sdílet toto téma

Lihel: Zásadním problémem, který se stále řeší, je to, že je třeba nějak zabezpečit provoz i na jiných digitálních zařízeních. Je pak těžké se bránit tomu, když dáte STB sousedovi a doma si necháte digitální televizní kartu do počítače. Prakticky neni tak lehké přiškrtit provoz jinému klientovi, který DVB-C od Karnevalu nemá zaplacené!

Sdílet toto téma

Návštěvník
To je všechno pěkný, ale jestliže Karneval napíše, že to bude na podzim, tak to sice bude na podzim, ale tak roku 2008. :-)

Takže to ještě jednou zopakuju, Karneval doufá, že si zákazníci ke každému televizoru pořídí tři krabičky. Jednu pro satelit (zadarmo), druhou pro pozemní digitál (zadarmo) a třetí pro digitál od kabelu. :-)) A to Karneval ještě svoje vysílání sváže jen s humaxem....

Jak už píše Worm, to rozhodně není zlepšování kvality.

Ale když si Karneval myslí, že svázanost s jedním přijímačem je to pravé, zřejmě nic nenadělám. Zbytečně blokovat se hold musí. :-) Takže mi nezbívá než čekat až opravdu vyjde modul CI interface. I když už bych byl ochotný platit za digitál teď...

Na tom PVR STB dělají, opravdu není jednoduché pořádně počeštit a zkontrolovat správnost všech funkcí. Pak se to musí objednat a čekat až to od HANDANů příjde.

Pořád tady naříkáte na přístup Karnevalu k DVB. Když se podívám kolem ( myslím Německo, Rakousko, Polsko, Francie, Španělsko, Holandslo atd.) tak všude jsou problémy s hackery. Nelze se divit, že se snaží od začátku udržet bezpečnost svého systému. Jen pro zajímavost Conax CAS 7 si vybralo dost operátorů CATV v okolních státech.

Jinak to mohlo být ještě horší, to kdyby si vybrali třeba systém od MOTOROLY nebo Scientific Atlanta. Tam se dá použít pouze jejich STB - pro ty systémy CI moduly neexistují.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku