Jump to content

Modem Compal a Wireless Bridge DD-WRT


Guest Felix

Recommended Posts

Zdravím! Jsem teď nově u UPC a dostal jsem k lince modem Compal. Doufal jsem, že svůj starý dual band router posunu a udělám z něj wireless bridge, abych mohl připojit NAS jinde, než kde je vývod kabelu. Ten router je Netgear s DD-WRT. Bohužel se nic, co je připojené přes LAN do toho bridge, nedostane na internet. V domácí sítí je to v pohodě, ale na internet se nedostanu. Máte s takovou konfigurací (problémem) někdo zkušenosti?

 

Dotatečné info: když ten DD WRT router přehodím na jinou wifi síť připojenou na linku mého minulého providera (kde na primárním routeru běží také DD-WRT), tak všechno funguje jak má.

 

Můžu pingnout všechny počítače v síti, ale nemůžu pingnout gateway (to je ten Compal)

 

Pokud pingnu cokoliv mimo síť (internet, DNS...), tak mě ten wireless bridge pošle na gateway (next hop: 192.168.0.1) a následně ohlásí "destination net unreachable"

 

DHCP funguje, ten NAS vidím v Compalu mezi připojenýma zařízeníma (i když má MAC adresu toho bridge, to je nejspíš normální, takhle se to chová i v případě, když jsou oba routery DD WRT)

 

 

Budu rád za jakoukoliv radu, už jsem na tom strávil tři noci... Díky moc, Felix

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

To dd-wrt bude tedy jako wireless klient? Podle toho, co pisete, tak mam pocit, ze ho mate jako routed client a compal nevi, kam data ze subnetu pod dd-wrt vratit. Na dd-wrt musite budto delat preklad (nat), nebo z nej udelat bridge (po kabelu to jde bez problemu, pokud je bezdratovy klient, tak muze fungovat wds bridge, ale vetsinou to mezi ruznyma znackama nefunguje). Posledni moznost je static route, pokud na compalu lze nastavit. Ja ho mam v bridge oproti openwrt, tak nevim zda compal staticke routes ma, tak by to nastavit slo i s routovanym klientem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...