• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

výměna modemu COMPAL řady CH7465LG
1 1

45 příspěvků

Jojo ten poplatek souhlasí a i doba rezervace, ale dnes jsem telefonicky mluvil s technikem od UPC, jestli mi ten nový modem opravdu pokryje celý panelákový byt a on mi řekl, že to nikdo neví. Prý záleží jak je panelákový byt prošpikovaný ve zdích železem, jaké tady mám přístroje atd.

Budu tedy zvědavý na recenze, jelikož mám byt 3+1 a nyní mám super signál ve dvou místnostech. Dětský pokoj jakžtakž, kuchyň absolutně vůbec, což mě při vaření štve :roll:

Sdílet toto téma

jakej poplatek ? minulý týden jsem jim řekl at mi to vyměněj za Technicolor ,chvilku mi vysvětlovala že neví co maj skladem, že tohle a tamto, za dva dny to dovezli a o žádným poplatku nebyla řeč,mám to tedy v pronájmu za 70kč a na smlouvě se nic nemění to jsem si nechal 2x potvrdit

Sdílet toto téma

Ta reklama ohledně pokrytí je dobrá tak leda pro BFU co neví, že pokrytí signálem záleží taky na koncovým zařízení (mobil, tablet, NB). A to pokud na router "nedosáhne", tak ten router může být klidně mega giga hyper silnej a je to na dvě věci.

Sdílet toto téma

Ja mam taky ten novej Compal uz cca.4 mesice.Blbnul mi ten cernej,tak jsem zavoll na technickou sami mi nabidli ze mi daj nejakou novinku,abych to prej nemusel resit.Technik prijel podal a jeste mi ze slusnosti snizili cenu pronajmu na 50kc.A jsem spokojenej

Sdílet toto téma

Jsem trošku zmaten.

Minulý týden ve čtvrtek jsem volal do UPC, že bych rád výměnu modemu za Compal CH7465LG. Aktuálně mám nějaký ubee bez wifi za poplatek 50 Kč měsíčně. Operátorka mi sdělila, že mi modem mohou vyměnit za jednorázový poplatek 400 Kč a že měsíční platby zůstanou stejné. Nicméně mi také sdělila, že aktuálně modemy nejsou k dispozici, a že se mi ozve v pondělí.

Jelikož se v pondělí neozvala, tak jsem znovu volal do UPC. Tentokrát jsem jiné operátorce řekl, že bych chtěl vyměnit modem, ale zároveň jsem uvedl, že ubee je problémový a musím ho 2x do týdne resetovat - což je pravda. Ta mi sdělila, že žádný jednorázový poplatek platit nebudu, ale zvýší se mi měsíční poplatek za modem na 70 Kč, že prý je to za wifi modem normální.

Teď tedy nevím jak to je. Kdo z vás tento modem má a kolik měsíčně za něj platíte?

Sdílet toto téma

Pronájem wifi modemu by měl stát 70 Kč, ale mělo by to být v ceně. Záleží podle Vašich objednaných služeb u UPC.

Já bych ten jednorázový poplatek 400 Kč neplatil. To bych to zařízení radši koupil za 2020 Kč, ale je to samozřejmě každého věc. Já si třeba počkám až vydají něco pořádného zatím mi 200 Mbits stačí a pro pořádnou zábavu mam router, který je schopnější víc než ten jejich celej Compal

• Internet: 200
  • Televize: Komplet
  • Telefon: Start

Sdílet toto téma

Ok, díky za info.

Ve finále to bude tak, že těch 400 Kč platit nebudu, ale zvedne se mi poplatek za pronájem modemu z 50 Kč na 70 Kč - v ceně služby to nemám, jelikož mám historický tarif ještě z roku 2001, a po té samé akční nabídky a různé kombinace balíčků.

Tak já bych taky spíš uvítal Apple AirPort Extreme, ale nechce se mi investovat 5000 Kč :).

Sdílet toto téma

ono je vážně zajímavý. Mám vlastní modem ten Technicolor 7200 ,a budu měnit za ten COMPAL. Na UPC nikdo neví jak to bude jeden operátor řekne nebudu platit 400Kč a druhý že musím platit ty 400Kč.

Jak dlouho trvá ,když zapojíte nový modem COMPAL než se načte konfigurace od UPC.

• Internet: 200+
  • Televize: Komplet+
  • Telefon: --

Sdílet toto téma

UPC Česká republika Dobrý den, Pavle. v případě zakoupení modemu není poplatek za výměnu účtován. Pokud budeme měnit stávající modem za pronájmový, bude účtována částka 399 Kč. Děkuji, David - UPC Facebook tým

To se mi líbí · Odpovědět · 15 září v 14:14

Sdílet toto téma

UPC Česká republika Dobrý den, Pavle. v případě zakoupení modemu není poplatek za výměnu účtován. Pokud budeme měnit stávající modem za pronájmový, bude účtována částka 399 Kč. Děkuji, David - UPC Facebook tým

To se mi líbí · Odpovědět · 15 září v 14:14

asi změna .Bohužel poplatek budu platit 399Kč,i když jsem měl vlastní modem odkup od UPC. No ten nový Compal žádná sláva ,první dny dobrý. Ale teď od soboty se něco změnilo YouTube se nějak seká. Rychlost je dobrá ale to první načítání stránky trvá dlouho. Týká se to všech stránek. Kdyby to věděl ,tak si vezmu asi cihlu bez poplatku.

• Internet: 200+
  • Televize: Komplet+
  • Telefon: --

Sdílet toto téma

Jojo ten poplatek souhlasí a i doba rezervace, ale dnes jsem telefonicky mluvil s technikem od UPC, jestli mi ten nový modem opravdu pokryje celý panelákový byt a on mi řekl, že to nikdo neví. Prý záleží jak je panelákový byt prošpikovaný ve zdích železem, jaké tady mám přístroje atd.

Budu tedy zvědavý na recenze, jelikož mám byt 3+1 a nyní mám super signál ve dvou místnostech. Dětský pokoj jakžtakž, kuchyň absolutně vůbec, což mě při vaření štve :roll:

Vlastní zkušenost - Compalem jsem pokryl celý panelákový být 3+1, a to v pásmu 2,4 GHz i 5GHz (5 GHz je ale dost slabé v nejvzdálenějším místě od modemu). Modem je umístěn na naprosto nevhodném místě - hned u vchodu do bytu, neboť se při rekonstrukci před 3 lety nepočítalo s kabely a nyní je velmi složité je rozvést někam doprostřed. Až mě síla signálu překvapila a přemýšlím o výměně svého Technicoloru :)

Sdílet toto téma

Jak dlouho trvá ,když zapojíte nový modem COMPAL než se načte konfigurace od UPC.

Technik říkal do 30 minut, ale ve skutečnosti to bylo tak do 5 minut.

Mělo by to být do 15 minut. Jestli ne, měl by stačit obyčejný restart ;)

• Internet: 100
  • Televize: Komfort

Sdílet toto téma

Výměna modemu proběhla bezproblémově, jen při prvním spuštění jsem potřeboval mít propojeno přes UTP síťový kabel. Přes Wi-Fi první spuštění nešlo. Co se týče kontrolek, tak stále svítí jen bílá. Myslel jsem, že budou svítit i ostatní zeleně - online a Wi-Fi ,ale ne. Asi to tak má být .....

Sdílet toto téma

Mně to přes WiFi šlo. Sice prohlížeč v mobilu v hned vyhodil jakýsi prvotní nastavení modemu (opsání hesla ze štítku a volba změny přihlašovacího hesla), ale net se po odklikání cca 5 položek rozjel, kabel netřeba. Akorát ten modem dost topí a bílá barva je předurčená k tomu, že bude zanedlouho vypadat jako prase.

Sdílet toto téma

Po výměně modemu Compal za předchozí Technicolor zdá se, že vše funguje. Technicolor jsem každý měsíc musel dávat do továrního nastavení, navíc i celkem hřál.

U Compalu mě překvapila úvodní obrazovka vstupu do administrace modemu ve stylu reklamního šotu. Po uživatelské konfiguraci a zadání nových hesel (jsou vyžadovány složité) se už administrace spouští v civilnější formě, i když prostředí je takové nějaké "metrosexuální" a celkově ladí s bílou barvou modemu (ještě že nezvolili růžovou!).

Modem na noc vypínám, tak mi občas o zapnutí naskočí bublina s textem: Mohou být nutné další přihlašovací informace - Kliknutím otevřete prohlížeč.

Což mě docela udivuje - když spustím prohlížeč, naběhne přihlašovací okno modemu do jeho administrace. Nevím, k čemu to slouží.

Také se mi jednou stalo, že mi nějaká podivná rodičovská kontrola v modemu zabránila otevřít web http://www.diit.cz/.

Compal nehřeje, ale jeho start trvá dosti dlouho a nakonec zhasne signalizace provozu Ethernetu a WiFi a svítí jak reflektor jen ledka napájení. Asi to je nějaký majstrštyk designéra... omezit provozní údaje na minimum.

Sdílet toto téma

Muzete nekdo upresnit "nehreje"? Kdyz sahnu na tp link, tak nepoznam, ze bezi, protoze ma pokojovou teplotu, tenhle compal ma dost. Ne ze by vylozene palil, ale prijemna teplota to neni, odhaduju tak 45 stupnu na plastu. Nemeril jste nekdo nahodou jeho zravost nejakym presnejsim wattmetrem? Ja tedy technicolor nikdy nemel, jen dvakrat cisco 3208 (obe odkoupena, obe tesne pred vyprsenim zaruky zdechla) a letos mi vymenili tenhle, protoze klasicke bridge uz udajne nemaji. Cisco taky topilo, ale compal topi pocitove vic a to ho mam jen jako bridge. Jinak jsem spokojen, funkci bridge plni a nastavit ho jako bridge byla hracka, myslim ze na zacatku bylo na vyber zda bude bridge nebo router. Mam ho taky 4 mesice a zatim bez problemu, cisco obcas nenabihalo. Jen nevim, proc vsechny tyhle kabelove modemy tolik topi, kdyz routery od tp linku vubec.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

1 1