Jump to content
Sign in to follow this  
Magic

Modem - UPC

Recommended Posts

Zdravím,

Jako člověk, co měl různé kabelové modemy jiných společností a převážně fungoval na optice opět jiných společností, který se nyní v jiné lokalitě (Plzeň) chystá připojit poprvé k UPC bych měl na zkušenější kolegy několik dotazů.

1) Je prosím modem od UPC dostačující pro provoz WiFi "n" a ethernetu na 1 Gbps? Parametry vypadají ok, ale ptám se na zkušenosti.

2) Mají na výběr také nějaké jiné, lepší zařízení s např. podporou "ac", nebo už si budu muset koupit vlastní router a postavit ho za modem? Říkal jsem si, že když už by to šlo, tak není důvod mít dvě zařízení.

3) Mám si na něco dát z hlediska HW u UPC pozor?

Díky.

Diky za varovani, tohle asi budu kvuli zarizenim, co nepodporuji 5 Ghz potrebovat. Prinejhorsim holt pripojim vse na 2,4 Ghz, ale to pasmo vetsinou pouzivam na mene prioritni zarizeni.

Jaky je tedy preferovany modem od UPC?

V pronájmu Vám dají, co mají na skladě. Ke koupi je jen Compal. Zbytek (Cisco) lze koupit na aukčních portálech, ale musí být odkoupený (většinou se to pozná podle červeného puntíku na štítku) a samozřejmě ověřit SN

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • 3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor
  • Praha 4 - Chodov

To jsem mel puvodne v planu, ale ted kdyz vidim, ze ten modem umi i ac + dual band wifi, tak premyslim jestli tam je vubec nejaky duvod cpat za to vlastni router.

Nebo je to tak, ze oni mne vubec nepusti do administrace toho modemu (a kdyz ho resetnu do defaultu prestane fungovat)?

ale pustej, nutný je změnit defaultní nastavení wifi

upc uz ciste modem snad ani nenabízí, alternativne koupit Cisco 3208 a za to vlasní router

• Internet 150
  • -
  • Komplet
  • Technicolor bridge, 4x CA modul
  • Praha

Ja si prave jetym modemem, byt muze byt osvedceny moc jisty nejsem a vezmu si od nich primo (ne pronajem) neco se zarukou (Compal). Wifi si samozrejme zabezpecim, v tom problem nevidim, tim padem jestli to je jediny problem a duvod proc byl tento modem oznacen jako deravy zustavam klidnym.