Jump to content
Sign in to follow this  
Pavel m

Vlastník UPC odhalil plány s 4K rozlišením, česká pobočka

Recommended Posts

Vlastník UPC odhalil plány s 4K rozlišením, česká pobočka prozatím vyčkává

 

Jako první se má nového Ultra HD boxu dočkat Velká Británie, kde s Virgin Media soupeří konkurenční Sky.

 

Společnost Liberty Global, mimo jiné i vlastník kabelového operátora UPC Česká republika, se začíná připravovat na příchod televize v rozlišení Ultra HD. Naznačuje to výstup prezidenta a výkonného ředitele (CEO) Mikea Friesa. Firma pracuje na konceptu nového set-top-boxu, který hodlá uvést v rámci všech evropských zemí, kde působí. Virgin Media, kterou Liberty Global ve Velké Británii taktéž vlastní, plánuje představit nový 4K box již v průběhu druhé poloviny letošního roku. Příští generace set-top-boxu, na níž Liberty Global pracuje, je součástí projektu označovaného jako Liberty Go (dříve pod názvem Liberty 3.0).

 

Nový přijímač by měl být výrazně výkonnější a rychlejší než stávající Horizon boxy, které byly od loňského roku nasazeny i v České republice, a bude fungovat na bázi cloudového (vzdáleného) úložiště. Tuto funkci využijí uživatelé například v průběhu nahrávání. Snaha tlačit produktovou novinku nejprve na trhu ve Velké Británii je vcelku logická. Britská pobočka satelitní televize Sky tu nedávno představila svůj novinkový produkt Sky Q, který již možnosti práce s Ultra HD formátem obsahuje. V České republice nebude novinkový box nasazen dříve než v roce 2017. Na jeho vývoji se bude nadále pracovat.

 

„Aktuálně zvažujeme možnosti, které by našim divákům umožnily sledování ve 4K. Nicméně na trhu ještě není ani dostatečně vysoká penetrace televizorů s tímto rozlišením, ani dostatečný počet kanálů s atraktivními tituly v požadovaném množství. Proto se intenzivně soustředíme na vysílání co největšího počtu kanálů v HD. V tomto ohledu jsme s více než 50 kanály na českém trhu lídry jak u sledování obsahu na televizorech, tak co se týká mobilních zařízení. Nicméně o vysílání obsahu ve 4K do budoucna uvažujeme spíše pro videotéku My Prime. Nepředpokládáme, že by se vysílání ve 4K v použitelné podobě prosadilo na televizní obrazovky dříve než v horizontu jednoho roku,“ uvedl tiskový mluvčí UPC ČR David Frodl.

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Share this post


Link to post
Share on other sites

...no a pokud ten novej 4K STB budou ladit tak dlouho,jako teď laděj Horizon,tak už bude i dost obsahu a vysílání ve 4K :-)

 • Internet 100
 • -
 • TV Komfort
 • HD PVR Caon , HD Mediabox , CA modul
 • HK

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to snad tak dlouho ladit nebudou... Pokud by přišel do UK nedokonalý, byl by z toho strašný průšvih. A pokud bude všude stejný, tak by to mělo být ok i u nás. Ono totiž ten náš Horizon prý funguje trochu jinak než ty ostatní (kromě polského), kdy u nás je víc prvků v UPC, zatímco u první generace je víc prvků přímo u zákazníka v boxu, a řekl bych, že nový 4K horizon bude fungovat na základu toho našeho (takže vlastně 4K horizon ladíme teď my).

 

Na druhou stranu, Virgin Media léta používá systém TiVo, a prý chce nasadit jeho novou verzi letos, takže bude zajímavé, jestli se tyhle 2 velké platformy nějak spojí, nebo jestli budou používat obě zaráz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...