Jump to content

Recommended Posts

Ahojte, omlouvám se za svoji neznalost a při vyhledávání jsem nic na foru nenašel...

Pořídil jsem si u UPC internet 100 +, ke kterému dává UPC grátis TV službu Mini se základními programy. V bytě nemám zavedenou anténu, takže bych rád využil tuto službu (zdarma) od UPC. Můžete mi poradit, co si musím pořídit, abych na TV mohl sledovat volné kanály? Jaký kabel k propojení s modemem (ideálně odkaz), set-top-box se doufám kupovat nemusí a jen se propojím s Wifi modemem?

 

Díky za případné odpovědi :diky

 

 

Tomáš

Link to post
Share on other sites

TV nezapojujete do modemu, ale do zásuvky UPC, kterou máte někde v bytě. Běžte po kabelu (signálovém) od modemu a měl byste dojít až k takovéto krabičce http://slitecz.smetiste.eu/wp-content/uploads/2014/05/pr_01_138_max.jpg. Pokud to tam nemáte tak je třeba zavolat technika. Modem je napojený na data, TV napojíte na TV.

 

Jako kabel doporučuji použít něco velmi dobře stíněného, protože v dnešní době je dost rušení všude kolem. Na kabelu a koncovkách nešetřete, rozdíl od nejlevnějších je pár desítek korun a vyhnete se možným problémům jako kostičkování atd. Já když jsem měnil kabely tak jsem zašel do GME a tam koupil kabely s měděným stíněním jak svazku tak i vlákna, ale jak se to jmenovalo si už nepamatuju. Jsou dost silné a vše co jsem teď viděl na netu u alzy atd. se mě zdá dost tenké (tudíž z mého pohledu málo stíněné).

Link to post
Share on other sites

Děkuji za reakci, a máte pravdu, tuto krabičku tam nemám... Ano, modem běhá a je připojen na data, pak tam jsou ještě dvě zdířky, které jsou značeny jako TV a R k připojení pře klasický koaxiál. Zkoušel jsem přes koaxiál propojit obě zdířky s TV a signál nebyl ani s jednou :-(. No nic jiného mi nezbyde a zavolám na UPC a požádám technika.

Link to post
Share on other sites

Ten koaxiál je v pořádku, to je jediná fotka co jsem našel na webu co vypadá jako ta krabička od upc, ale upc používá koax, ty šroubované koncovky se používají u satelitních rozvodů. Připojte TV na TV a zkuste naladit ty stanice podle frekvencí co najdete zde: http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm.

 

UPC některé programy vysílá nekódovaně v DVB-C, potom má něco i v DVB-T a dokonce i v analogu. Tak laďte podle toho jaký má vaše TV tuner.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ahoj,

možná hloupý dotaz, ale jak se v současnosti dá připojit ke kabelovce? Mám TV s DVB-T, DVB-C tunery. Momentálně jedu na Digi Start (Mini) přímo ze zásuvky. Pokud budu chtít větší nabídku než Start, musím pořizovat nějaké další zařízení? Nechci platit další pronájmy za zbytečné krabice s ovladači, které budou akorát zabírat místo vedle televize a žrát elektřinu. Lze koupit vlastní modul do TV, aby člověk nemusel platit další poplatky? Platí se za dekódovací kartu nějaký "pronájem"?

  • Internet 150
  • -
  • TV Klasik
  • Technicolor, CA modul
  • Brno
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...