Přejít na obsah
Tvskyfreak

UHD přijímače od roku 2017

Recommended Posts

To je dobrá logika!

Představíme na "zaostalý" trh (ČR,SR) Horizon teda vlastně HD DVR Mediabox, který nezvládá 4K a je to jenom předražená cihla. ;-)

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Vy s tím UHD naděláte, stejně jako to bylo s 3D. Stejně to bude ještě dlouho trvat, než bude rozšířenejší a kdo ví, zda se chytne. Není zatím jednotný standard, nejlepší kompresní poměr stejně znamená datový tok okolo 35Mbps. Aktuálně jsou HD kanály ze satelitu většinou vysílány s bitrate okolo 7Mbps a maximální velikost MUXu je 45Mbps. U kabelovky jsme na tom s bitrate o něco lépe většinou, ale velikost MUXu je něco přes 35Mbps.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Vy s tím UHD naděláte, stejně jako to bylo s 3D. Stejně to bude ještě dlouho trvat, než bude rozšířenejší a kdo ví, zda se chytne. Není zatím jednotný standard, nejlepší kompresní poměr stejně znamená datový tok okolo 35Mbps. Aktuálně jsou HD kanály ze satelitu většinou vysílány s bitrate okolo 7Mbps a maximální velikost MUXu je 45Mbps. U kabelovky jsme na tom s bitrate o něco lépe většinou, ale velikost MUXu je něco přes 35Mbps.

Velikost SAT MUXu je nyní v DVB-S2 většinou BR 55-62 Mbps.

U DVB-C teď u nově přidaných programů BR 50 Mbps (efektivně kolem 46 Mbps). Dá se předpokládat, že UPC překlopí všechny "staré" QAM 64 MUXy do QAM 256 s BR 50 Mbps

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenímodem

Sdílet toto téma

Koukal jsi někdy na film v SD pak v HD a teď si představ UHD pro mě teda jasný k čemu to je, ostřejší obraz a detajlnější tak že jednoznačne pro a to i na malé TV protože na tu malou TV koukáš z větší blízkosti. To před par lety se tu breptalo stejně proč HD když SD stačí. Prostě lidi jsou zmlsaní a chtějí furt něco nového a lepšího a nedivil bych se že tu do roka a dne bude 8K a já a určitě takových bude více kdo budou za to jen rádi.

tak to je se vším dříve jsi měl také mobil s 1 řádkem kde uměl jen čísla, pak 3 řádky co uměli znaky až do přítomnosti kde máš bezmála už také 4k, prostě vše jde dopředu tak se tomu nebraň :)

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

Sdílet toto téma

Nevím jak kdo, ale já se koukám na TV ze vzdálenosti pořád stejný a úhlopříčka TV je taky pořád stejně velká, takže ultra mega giga HD je mně k ničemu. A když se podívám na současný HD, kde je v nativu tak sotva čtvrtina a zbytek upscalovaný z SD, tak mám pochybnosti i o smysluplnosti toho HD :D

Sdílet toto téma

...tak nevím z jaké vzdálenosti a na jakou velikost úhlopříčky kouká YABAKA,ale např. sportovní přenos

nebo dokument vysílaný v SD nebo HD.....to je teda hodně veliký rozdíl....ten rozdíl snad nevidí jen slepý(tím nechci nikoho urazit)

...kdyby to takhle bral každý,tak máme všichni ještě ČB televize nebo možná teprve lezeme počtyřech

• lokalitaHK
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníHD PVR Caon , HD Mediabox , CA modul

Sdílet toto téma

UHD je nesmysl. Už proto, že k tomu neexistuje reálnej TV signál, takže si televizor musí všechno přepočítat do svýho UHD nativu a výsledkem je obraz horší, než když sleduju nativní HD na HD televizoru. V podstatě stejnej problém jako v době, kdy bylo (a vlastně pořád je) TV vysílání pouze SD a výrobci televizorů produkují HD panely. Výsledkem je všem dobře známá obrazová mazanice.

Sdílet toto téma

Stejně jako bylo 3D na každé druhé Tv.

Ano, HD vs. SD smysl mělo. Ani ta datová náročnost nebyla o tolik větší. Ale i dle studií ať už lékařských či subjektivních doopravdy ocení UHD málokdo (bráno procentuelně k počtu obyvatel). Třeba většině žen je i jedno, zda se jedná o HD či SD. A s přibývajícím věkem a horšícím se zrakem už to člověk také není tolik schopen vnímat.

Jak už tu někdo psal. Než se honit za UHD, raději bych uvítal, aby bylo více Full HD kanálů s Full HD obsahem. A až bude konečně jednotná norma na UHD, může se začít experimentovat a zavádět UHD.

Umíte si představit, že by začali vysílat UHD kanál a vy byste zjistili, že na vaší rok staré UHD televizi vám nejde?

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Souhlasím s Marek-26, ale v okamžiku, kdy mi někdo bude chtít vyměnit můj funkční Handan CV-5000, tak si místo Tesly M 3741 pořídím např. Sony KD55XD8599. Přeloženo místo staré CRT 4:3 televize s uhlopříčkou 37 cm si pořídím velkou placku 4K (UHD?) s Androidem.

BTW: CAM připravený mám. :)

• lokalitabylo vyplněno
  • internetInternet 30
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníbylo vyplněno

Sdílet toto téma

Strucne bych rekl, prestoze jsem se zde uzk UHD vyjadroval, ze 4k ma podle me vetsi smysl a budoucnost, nez melo 3D, ale presto je umele tlaceno a jeste nejaky mesic ci spise rok nebude na poradu dne. Momentalne je to luxus pro sotva hornich 10% a to je sakra malo, aby to melo nejaky vetsi dopad ci smysl. Zvlast kdyz neni zaruka, ze se to uchyti a neni to jen nejake halo. Virtualni realitu nam cpou taky. Prave i ve spojitosti s 4k. Umite si ale predstavit lidi jak to kupuji? Resp. jak to ma kazdej druhej a cumi do toho x hodin denne? Kdyz lidi odmitali nosit bryle pro 3D, sotva budou zit s krabici na ksichtu. Tyhle veci se spis hodej ven na nejaky udalosti. K reklamnim ci umeleckym ucelum. Ale domu? Ani nahodou. Rozhodne to nebude mainstream. Zvlast ne UHD, ke kteremu prijde za dalsich par let 8k. Kolikrat budou podle vas lide kupovat novou tv nebo novy box? Zvlast bez obsahu. Stacilo, ze otravene presli z SD na HD a kolik let to trvalo. My zde se dockame letos ci pristi rok nejakeho komercniho testu... od CT, Novy a HBO... ale normalni vysilani? I co se evropskych stanic tyce? Zapomente. Neni duvod a neni co. Ledaze vam nevadej reprizy...

• lokalitaHlavní město
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníKaon

Sdílet toto téma

Dodneška není veřejnoprávní TV s rozpočtem 7,5 miliardy ročně schopná přejít na HD u ČT24 a někdo tady bude řešit UHD, který v reálu znamená výměnu celýho řetězce v samotných TV stanicích a šílený náklady na distribuci, které prakticky odepisuje pozemák (kde není a ani nebude místo) a zbývá SAT a kabel. Přičemž SAT se potýká s přechodem z SD na HD, kde to ani moc plynule nepostupuje kupředu. No a kabel na tom vlastně není o nic líp. Takže buďme nohama na zemi :D

Sdílet toto téma

Když dva se perou, třetí se směje? Já ale myslím, že tyhle diskuse jsou třeba, protože není jednoznačná odpověď.

Ne, nebylo to myšleno ve zlém, opravdu.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, Handan CV 5000

Sdílet toto téma

Návštěvník

Pánové...technická :D UPC vysílá maximálně v HD. Což je od FHD pomalu stejně daleko jako SD k HD. Já osobně bych byl rád kdyby se prosadilo pravé FHD v UPC. Člověku to HD přijde celkem ostré, ale když si pustí Blu-rey nebo něco stáhne ve FHD...tak teprve vidí detaily. No a 4K? Tak to teda asi bude ještě trvat... Jinak 3D, které je bohužel mrtvé mě teda štve. Protože je super, ale obsahu je málo. Na programu HD+ se někdy kouknu na 3D..., ale ty železnice a muzea jsou po 100x už okoukané :D .

Sdílet toto téma

UPC vysílá --- v HD, s rozlišením obrazu 1920x1080 pixelů prokládaně, tedy v rozlišení 1080i. Pro další debatu bychom nejprve museli definovat pojmy HD a FHD, což je nad rámec tohoto fóra...

Důležitější zřejmě bude datový tok, který se dnes pohybuje od cca 3 do 12 Mbit/s. Do jednoho přenosového kanálu se "vejde" asi 10 stanic (kanálů, programů) v SD rozlišení, nebo asi 3 stanice v HD rozlišení, v obou případech samozřejmě prokládaných a při odpovídajícím stupni komprese (kodeku). Pro HD rozlišení (Full HD) odpovídající záznamu na Blueray disku by jediná stanice zabírala celý přenosový kanál. Čistě hypoteticky, do celého frekvenčního pásma (od III. do V. tv pásma) by se "vešlo" pouhých asi 80 programů v BR rozlišení (podle Tebe ve FullHD), přičemž na ostatní služby by nezbývalo místo....

Prokládaný obraz se v tv technice používá a ještě bude používat jednak z historických důvodů (analog), jednak snižuje datovou náročnost při zachování kvality (relativně)...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Návštěvník

Vysílá v HD 1280x720 pix, prostě HD720. Pravda má informace je asi rok stará, když jsem se o to zajímal. Máš-li link, že vysílá HD1080, rád se nechám přesvědčit. Tehdy mi to sdělil technik a dokonce jsem se ptal na podpoře.

Sdílet toto téma

Moje dlouholetá zkušenost říká, že UPC šíří své HD programy (pouze) v rozlišení 1080i (1920x1080). Vycházím z toho, že program DVBViewer uloží na disk to, co přijal - žádné úpravy, komprese, rekomprese a pod. neprovádí, prostě to, co je vysíláno, se už z principu zobrazuje nebo ukládá na disk. Jak při sledování, tak při zobrazení vlastností nahrávky (MediaInfo) je vždy rozlišení 1080i. Pravdou ovšem je, že HD programy (oproti SD) nahrávám minimálně, tak mně mohlo něco uniknout...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Návštěvník

No tak mě TV u HD programů taky uvádí 1080i... Ale je divný, že sama UPC to nespecifikuje a uvádí jen HD. U Horizon také uvádí jen HD, ale tam si to lze ověřit, že to je 1280x720. Jestli to upravuješ v PC a máš tam FHD tak je to super. Ale jak píšu...nikde na netu jsem nenašel v jakém přesně rozlišení to HD vlastně je. Na starém DVD Score jsem měl FHD ukázku nějakého filmu, tak jsem jí dal na klíčenku a přehrál v bedně. No bylo to ostřejší než běžné vysílání, tak jsem se před tím rokem trochu o to zajímal. Co jsem tehdy zjistil mě trochu zklamalo, ale stejně se mi vysílání od UPC líbí a třeba na History HD nedám dopustit :)).

Sdílet toto téma

HD (1280x720) a FHD (1920x1080) se snad používá u kamer, ne u tv (toť otázka)...

Věřím softu DVBViewer (co je vysíláno, to se bez jakýchkoli úprav uloží), věřím softu MediaInfo (udává vždy 1920x1080)... Žádný Horizon sice nepoužívám, ale jeho tvrzení bych bral s rezervou

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku