Jump to content

DVB-C a počítač


Recommended Posts

Na trhu je spousta počítačových karet, které umožňují příjem digitálu z kabelovky na počítači.

 

Co však vůbec nevím je jakou čtečku karet mám do PC koupit k dekodování Karnevalu.

Link to post
Share on other sites

Pro DVB-C těch karet zase tak moc na trhu není. Dle autora sw pro karty (mj) Technisat není možno k PCI DVB-C Cablestar 2 připojit CAM modul nebo jinou čtečku karet. O příjmu DVB-C je pro laika vůbec málo dostupných informací.

Link to post
Share on other sites

IMHO neni ani tak spojenej se STB, ale s modulem podmineneho pristupu, kterej je uvnitr...teoreticky by slo mit svuj DVB-C STB, karneval doda modul a kartu a ty si to zasunes a zrpovoznis...ovsaem jestli tohle jde i na PCI karty, to fakt nevim...

Link to post
Share on other sites

mirage7: Jak pises o TechniSat Skystar 2 tak to je pro prijem satelitniho signalu DVB-S a tobe to prijima kabelovy vysilani DVB-C? To se mi nak nezda, nejspis pouzivas satelitni vysilani a jen se domnivas, ze by to slo i na DVB-C kabelovy vysilani.

 

Pro prijem kabelovyho digitalniho vysilani DVB-C jsem nasel jen PCI kartu TechniSat Cablestar 2 a pracovnik Karnevalu mi napsal, ze tuto kartu pro prijem kabelovyho vysilani od Karnevalu nelze pouzit.

Kdyby nekdo mel digitalni kabelovy vysilani DVB-C na pocitaci, tak prosim o navod jak to vyresil. Dekuji

Link to post
Share on other sites

DVB-C karty samozřejmě jsou a dají se koupit i s rozhraním CI. Nekdy před rokem jsem viděl takovouto kartu od Hauppage. Problem nastává co potom. Karneval má své karty Conax CAS7 svázany s konkrétním STB, takže i kdybys kartu zasunul do CA modulu Conax tak nic neuvidíš. Nikdo zatím nevyrábí moduly s podporou "párování".

 

Asi se bude muset ještě na ty moduly počkat :cry:

Link to post
Share on other sites

Tomáši, technik Karnevalu měl pravdu jen částečně. Pokud se spokojíš s příjmem nekódovaných programů (ČT1, ČT2, ČT4 a Prima a některé německé - ZDF, 3Sat, KiKa...), pak je karta Technisat Cablestar 2 PCI velmi vhodná. Dá se očekávat , že ani v budoucnu nebudou programy ČT kódovány.Všechny čtyři uvedené programy jsou vysílány na stejném kanálu (multiplexu) 410 MHz, takže s příslušným SW lze přijímat celý stream (všechny programy současně, tzn. jeden sledovat a ostatní ukládat na HD). Dodávaný SW to bohužel neumožňuje, je třeba za 15 EU dokoupit.prof. verzi. Tuto kartu k uvedenému účelu používám již jeden rok ke vší spokojenosti.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...