Jump to content
Sign in to follow this  
Trabi

Ext. disk ke SMART TV - délka kabelu

Recommended Posts

Ahoj všem. Možná zvláštní dotaz, ale...potřebuji najít ext. disk do mé Smart TV, který by měl délku kabelu USB aspoň min. 50 cm, lépe více. Měl by mít kapacitu 500 GB. Jinak mi totiž bude z TV viset a to se mi nelíbí. Všude jsou disky s krátkými kabely (aspoň mi to přijde) a výrobci jaksi neuvádí délku kabelu. Má někdo nějakej tip? Moc díky za pomoc.

• Internet 500
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, Kaon KCF900
  • Praha-Nusle

Jo to mě taky napadlo delší kábel - jenže mi tvrdili, že to pak nemusí fungovat. Chtěl bych nějaký 2,5 palcový disk, ty snad mají napájení z USB...?

• Internet 500
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, Kaon KCF900
  • Praha-Nusle

Ano, 2,5" disk má napájení z USB, ale při delším nebo méně kvalitním kabelu může být nedostatečné. Třeba bude stačit jen "prodlužka", tedy USB kabel s konektory typu A. Na jedné straně samec a na druhé samice.

• Internet 300
  • Neomezeně
  • TV Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

Mají. Ale některá zařízení můžou mít slabší napájecí větev, nebo se něco ztratí na delším kablíku. Potom i takový disk potřebuje vlastní externí napájení a zase všechno frčí....

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • TC7200 (bridge)
  • Brno

Delší kabel na externím HDD, kterej je z USB i napájen, je takřka vždy problém. Ono to třeba chvíli funguje, pak se to odpojí, pak zase v pohodě atd. Toto určitě nebrat, buď ten HDD nějak přichytit k TV a nechat kabel krátkej, anebo kabel dlouhej, ale s extra napájením.

Zdravím,

já nahrávám z TV Samsung na extérní disk Samsung 500 GB. Taky jsem nechtěla nechat viset disk z TV /mám ji na stěně/. Dělala jsem pokus s USB prodlužovačkou-nefungovalo to. Pořídila jsem na zkoušku levný kabel Sencor USB 3.0 micro b dlouhý 1,5m - funguje perfektně. Nahrávám takto už cca 2 roky a plná spokojenost.

Většina disků má kablík par desítek CM, prodloužení o metr kvalitnějším kabelem by nemel být problém. Případně bych místo prodloužky bych vyměnil krátká kablík za delší, dost disků je nemá napevno. Kabel nestojí zas tolik aby si to nevyzkoušel, případně se dá v Eshopu do 14 dní vrátit a případně vyměnit za aktivní USB prodlužku/kabel.

• Internet 500
  • TV Komplet
  • Cisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB
  • Praha