Jump to content

Vzpomínky na internet před mnoha lety

Recommended Posts

Vzpomínám na CDMA ve zlém a tenkrát jsem neměl na výběr. 3 zóny, omezení ve špičce a mimo špičku. ˇšpička 8-24 h a mimo špičku 24-8h. Mimo špičku se počítala jen půlka ze staženého objemu dat. Za týden bylo možné stáhnout 2,8 GB dat tuším. Bylo to peklo za tu cenu a samé výpadky. Upsaný jsem byl celkem 4 roky od té doby co to vylezlo.

Bílá zóna: e-mail (POP3, SMTP, IMAP4), HTTP (běžné surfování na webu), ostatní doplňkové služby – ICMP, DNS, …

Šedá zóna: IP VPN, HTTPS, FTP, služby streamingu (Real Audio, Real Video, web rádia, a videa, …), nespecifikované a ostatní služby

Černá zóna: sítě P2P

1024 kb/s  za  1069 kč/měs a pořád nějaký problém.

Měl jsem tu pouze kabelovku Karneval a UPC tu protáhlo net až mnohem později a jsem za něj rád. Po CDMA jsem zkusil 2x  Wifi místních providerů  a nakonec bodlo, že dorazilo UPC.

Nedávno jsem ten slavný modem s anténkou shodou okolností vyhazoval do elektro odpadu 😄

• -
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CAM / CBN CH7465LG
  • Karlovarský kraj

V roce 2000-2001 UPC asi za 1500,-  320/~96 kbps. Po čase zavedli FUP snad už při vyšších rychlostech a to byl masakr když se GB vyčerpali. FUP byl v desítkách GB (snad).

Do té doby přes modem 56K a to byl masakr https://youtu.be/iHW1ho8L7V8 a před ním 9K6 na BBS. Před listopadem 300bps a to byla velká krabice, hóóódně velká.

A před FB TWitrem atp.. nezapomenutelné oou https://youtu.be/6iCPIUGnHQ8 s číslem kolem 16M jen na heslo si už asi nevzpomenu. Používal jsem v pozdější době dokud existovala web aplikace a tu asi před 15ti lety zrušili.

• -
  • -
  • Jiná služba
  • EPC3925, KCF-SA700, TG7200FX.
  • Praha 4

Rok 2000 karta Marta od Nextri v hodnote 500Kčs,z ktorej sa pri kazdom volani z telefonu s tonovou volbou alebo pripojeni na net cez pevnu linku odpocital adekvatny kredit podla casu pripojenia s emailovou schrankou s velkostou 1MB,ktora sa dala navysit pri odpocitani 20Kčs z kreditu o dalsi 1MB 😂 a modem od microsoftu za 6000Kčs.

• 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • 3x CAM,Samsung TV,HBO,Plus,Ubee EVW3226
  • Bratislava - Ruzinov