Jump to content

Programovací IR kód pro dalkove ovládání HANDAN ?


Recommended Posts

Nevíte někdo jaký má STB HANDAN CV-5000 CINX, který Karneval dodává pro příjem digitálního vysílání, programovací kód pro dálkové ovládání?

 

Mám LCD TV LG a chtěl bych si na jejím ovladači nastavit kód i pro STB, abych nemusel používat dva ovladače.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

dostal jsem od Karnevalu tuhle odpověď:

 

Vazeny zakazniku,

 

dle vyrobce STB je kod pouzivany na dalkovych ovladanich STB Handan z duvodu zajisteni odolnosti proti ruseni „privatni“ a neshoduje se s zadnym jinym zarizenim.

Proto ani neexistuje kod, ktery by bylo mozne zadat do universalnich ovladacu.

 

Dekujeme za pochopeni.

 

S pozdravem a pranim prijemneho dne,

 

Irena Mikitincova

Specialista podpory datovych sluzeb

Karneval Media s.r.o.

U svobodarny 1500/5

190 00 Praha 9

tel: 844 111 116

fax: 284 085 000

 

vice na www.karneval.cz

Link to post
Share on other sites

Normalne pouzij funkci vyhledani kodu na tom tvym universalnim ovladaci, melo by to fungovat, pouzil jsem to takhle uz na 2 TV a presto, ze jsem neznal kod, v pohode to nasel, tem kecum z Karnevalu bych zas tak moc neveril, v obchode mi taky borec rikal, ze ty 2 TV mi s tim nepujdou :P

Link to post
Share on other sites

- to nevím jak se dělá, v návodu to není

 

- kde píšeš o těch 2 TV? V jedný místnosti by to jít mohlo, ale když jsou každá v jiný tak je problém s přepínáním a volbou programů. Máš jeden ovladač a jeden STB. Jak přepneš na jiný program v jiný místnosti?

 

V Autocontu mi řekli, že znaj chlápka, kterej dělá rozvod digi kabelovky po celém domě na libovolný počet TV. Stačí jeden STB a pak tam už jen dává rozdělovače. Ale jak pak ty lidi přepínají kanály, to je mi fakt záhadou.

Link to post
Share on other sites

Mno ja nerikal nic o tom, ze jsem prepinal zaraz 2 TV, ale ze jsem na univerzalnim dalkovym ovladaci naladil frekvenci IR (zjistil scanovanim kod) a funguje to, presto ze prodejce rikal, ze to na tech typech TV proste nepujde. 8)

 

Co se tyka toho rozvodu, tak by to slo, ale ne set-tob-boxem s jednim tunerem, takze asi tak :lol:

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

To bylo první co jsem chtěl udělat, naladit na svém universal DO ještě STB od Karnevalu, dal jsem hledat kód, ale nenašel ho,tak jsem tam zkoušel zadat jiné kódy podle abecedy a asi po 40-tém kódu jsem do vzdal, kdybych četl tuhle diskusi mohl jsem si to ušetřit...

Naštěstí mám učící se Philips SBRU 760, takže jsem ho kódy naučil z orig. DO...

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...

Přišel někdo z vás na to, jak při reklamě nebo kdykoli jindy přepnout obraz z STB zpět na předešlý? Na DVD Philips i na DVB-S Pioneer a dokonce i na VCR Panasonic mám tlačítko AV, abych se vrátil do předešlého obrazu, abych mohl třeba použít PIP který je mi teď na h***o, jak to mám bez tohoto tlačítka řešit? Teď musím STB vypnout a pak zase 6s startuje, to je přece hrozná potupa, jak to řešíte?

Na co je mi učící se ovladač když potřebný signál není odkud získat :!::evil:

Link to post
Share on other sites

Nějak nechápu tvůj dotaz.

Pokud chces přepnout na STB mezi naposledy sledovaným a předcházejícím programem , tak k tomu slouží tlačítko "šipka zprava doleva" (čtvrtá řada odspodu uprostřed).

Pokud máš na mysli funkci vypnutí spínacího napětí na scart konektoru, tak tu tenhle STB nemá (na video scartu to spínání není). Pomocí tohoto spínacího napětí (jiná úroveň) se mimo jiné přepíná v TV 4:3 na 16:9.

PIP ovládáš dálkou k TV, kam máš zavedenou i analogovou TV, tak si přepínej tam.

 • Internet 300
 • Jiná služba
 • TV Komfort
 • modem
 • Praha
Link to post
Share on other sites

Ano, samozřejmě mám na mysli ovládání osmého kolíku na scart kabelu. Ten signál na něm přijímač vysílá na 100%, v tom nemáš pravdu, jak jinak by se asi přepnul obraz TV na signál STB než vynucením přes onen kolík č.8? V tom je výhoda scartek a dle mě to mají všechny přístroje s nimi, jen ne všichni výrobci jsou tak chytří aby nezapoměli na DO tuto funkci vynucení či prerušení onoho signálu umístit.

Například DVD player Philips co mám to na svém DO nemá, takže jsem ho vždy musel vypnout, když jsem se chtěl vrátit na analog či satelit, když jsem ale svůj universal DO nastavil kódem z návodu na tento model DVD najednou pod tlačítkem TV/AV tato funkce přibyla, takže to mohu používat, i když to na orig. DO není. Už mě chápeš? A to samé je s PIPem, když se dívám na STB a dám při reklamě PIP, sjede mi do malého okénka hlavní obraz, ale ve velkém okně kde se chci dívat na jiné kanály je pořád signál STB (tedy to samé co sjelo do malého okýnka) a k analogu se dostanu jedině tak, že STB vypnu, protože se jinak nezbavím onoho signálu ze scart který vynucuje obraz z STB. Prostě je to krám a mám ho plné zuby :x

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...