Jump to content
PcBuh

Problém s Prima COOL HD a Prima MAX HD

Recommended Posts

Ahoj, nedávno jsem zjistil že mám problém se stanicí Prima COOL HD ( viz. odkaz )

Po samostatném nalezení nových TV stanic mám ten samej problém s novou Prima MAX HD

https://drive.google.com/file/d/0B9mJzG ... sp=sharing

Máme doma 3 TV, tento problém má jen ta moje :( a všechny mají CA moduly

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Nic
  • Most

mrkni se na internetu, jestli není ke stazeni novejsi firmware pro tvou tv ;) nezda se mi, ze by to nezvladal procesor televize, spis je to nejaky bug.

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • technicolor, hd mediabox
  • Brno

Je to stejný MUX. Podle videa to vypadá na problém se signálem. Někde nějaké rušení.

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• Internet 300
  • Telefón Basic
  • TV Komplet
  • 3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor
  • Praha 4 - Chodov

Guest

ahoj.

dělá mi to úplně to samé.všechny programy ok kromě Prima Cool HD. Rušení bych očekával u více programů. Nepřelaďovali třeba frekvence nějak?Bohužel mam TV Samsung, kde se seznam pořadů nahrává přes USB a je to docela zdlouhavý, tak se mi to nechce dělat zbytečně. Navíc jsem nikde nenašel žádný info o změně frekvencí.

Napadá někoho co s tím? TV firmware aktuální, veškerý zvuk ok i ve 3D. Vidim evidentni problém u Prima Cool.

Streety

Hele z vlastní zkušenosti musím říct, že při rozbočení mě to také dělal právě jenom jeden MUX. Vyprdnul jsem se na to a raději jsem si připlatil za druhou účastnickou zásuvku a mam po starostech. :)

TV: Baby Kaon, 3x CA modul (TT-connect CT-3650 ; Technisat Cablestar Combo HD)
NET: Cisco EPC3208 + Turris 1.1
Horizon GO: Odroid C2, Pine A64 2GB
Hračky: Odroid U2, RPi 2B

• Internet 300
  • Telefón Basic
  • TV Komplet
  • 3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor
  • Praha 4 - Chodov

Guest

mám vše zapojeno stejně už několik let.1 TV zapojená přímým kabelem do zásuvky.tento problém pozoruji teprve několik dní.

Guest

tak jsem ted volal na UPC.problem je celorepublikovy, pry maji slaby signal od primy.o reseni pry budu informovan.

Tak koukám že nejsem sám kdo má tento problém, ale je to hrozné :) koukat na 58“ jen na SD :)

Jinak také mám poslední FW. TV je připojena na stále do netu tak se kontroluje při každém zapnutí

Děkuji

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Nic
  • Most

Signál Prima COOL HD, Prima ZOOM HD i Prima love HD je ze stejného zdroje - typu encoderu. Jedná se o oficiální zdroj pro programy Primy

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Guest

Take mam problem s tim novym muxem kdyz ho tam nez zacal vysilat prima max hd tak to bezelo normane,ale ted dopoledne a odpoledne to hraje prijde vecer a zacne to kostickovat neda se na to koukat tak fakt uz nevim u me problem nebude vsechny stanice hrajou normalne

U mě Handan 7000. Kostičkuje a rozpadá se obraz na programech v tomto muxu (přitom kvalita a úroveň signálu - dle zobrazení settopboxu - jsou vysoké a stabilní). Navíc se v poslední době hodně často (mnohem více než dříve) restartuje při pokusu o zobrazení EPG (problémy s EPG začaly po úpravách EPG).

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Kaon 700, Modem Technicolor
  • Zlín

U toho Handanu to bude jiný problém, protože se jedná o chybu celého muxu.

Takže doporučuji kontrolu technikem + případná výměna STB ...

• Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • Neomezeně
  • nic
  • UPC

Beru zpět . Teď jsem projel stanice a dělají to HD kanály skupiny Prima: Love HD, Max HD, Cool HD. Základní Prima HD je ok. Stejně tak je ok Telka HD, Smíchov HD nebo Nova Cinema HD.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Zlín

Přesně stejné to mám také, přitom třeba na muxu Prima COOl HD a LOVE HD je Fanda HD a Nova Cinema HD a ty jsou OK. Teď zkouším nový CAM modul a kartu UPC, ale výsledek budu vědět cca za hodinu, nechal jsem si poslat obnovovací signál.

Taky hlásím kostičkování - Ostrava-Poruba, Samsung UE32D5xxx, modul CA. Kostičkuji - a docela hodně - všechny 4 programy v muxu 21 - Nova Cinema HD, Fanda HD, Prima Cool HD a Prima Zoom HD. Cca 3 týdny.

• -
  • Starší služba
  • TV Komfort
  • Kaon
  • Ostrava

Ukázka rozpadání obrazu při sledování HD stanic Prima MAX a ZOOM přes Handan 7000 (obraz se rozpadá také na Love HD, Max HD, Cool HD, ZOOM HD). Hlavní stanice Prima HD je ok. Stanice Novy, které jsou na stejných muxech, jsou rovněž ok.

V den spuštění Primy MAX, a minimálně ještě následující den (nebo pár dní), byla tato stanice na stejném Handanu naprosto bez problémů.

Přes CAM modul v televizi ve vedlejším pokoji je např. COOL HD nebo ZOOM HD naprosto v pořádku.

• Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • -
  • -
  • -
  • Zlín

Pozitivní info: Po plánované údržbě sítě UPC v naší lokalitě (Plzeň-Bolevec) problémy s PRIMA HD COOL, HD ZOOM, HD LOVE a HD MAX zmizely, uvidíme zda napořád.