Jump to content

Připojení HD Media boxu k internetu - videotéka

Recommended Posts

Ahoj, zkoušel jsem se připojit s Media Boxem Kaon KCF-SA700 k videotéce, ale nedaří se. Je k tomu potřeba router od UPC, nebo může být jakýkoliv ? Při objednávání mi tvrdili, že potřebuji jejich router, technik, který ho převezl zase, že potřeba není, že můžu mít svůj. Bohužel, nemám po bytě rozvod Ethernet kabelem a nechci tahat kabel přes celý byt, tak jsem zatím připojení vyřešil takto:

Kabelový modem UPC -> vlastní router ASUS RT-AC55U s wifi -> u Media boxu mám ASUS RT-N12+ v režimu regenerativního zesilovače -> kabelem propojeno do RJ- 45 Media Boxu a druhým kabelem do RJ-45 v TV.

Když zvolím na Media Boxu videotéku, tak mi stále hlásí, že není připojen Ethernet kabel.

Když zkusím internet přímo na TV, tak na ní internet z RT-N12+ normálně běží.

Media Box nepoužívám pro sledování TV, ale jen pro případné nahrávání, aby bylo možno na TV s CI modulem sledovat něco jiného. TV -> Mediabox pouze přes HDMI.

Zkus media box na cca 30s vypnout ze zásuvky a znovu zapnout (se zapojeným ethernetovým kabelem), mně to s podobným problémem pomohlo (já používám místo kabelu na net Powerline adapter přes zásuvky)

• Internet 300
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • Kaon KCF-SA900PCO, Modul CI+, Compal
  • Praha 4