Jump to content
Sign in to follow this  
thelostdoll

UPC Wi-Free

Recommended Posts

Zdravím,

zajímalo by mě jestli je nutnost při používání wi-free mít nainstalovaný certifikát, popř. jak jej správně nainstalovat. Dělal jsem to podle návodu na http://www.upc.cz/pece-o-zakazniky/stavajici-zakaznik/wifree/, ale v bodě, kde se zadává název certifikátu mám ještě možnost změnit nějaké "použití pověření". Je tu možnost VPN a aplikace a druhá Wi-Fi. Jistě, jedná se o free wifi od UPC, takže tzn. že mám automaticky nastavit pověření na wi-fi? Nebo je to úplně jedno a můžu tam nechat VPN a aplikace? Jde mi jen o to, abych to měl správně nastavené a fungovalo to.

Děkuji za radu

.edit

Tady je něco více o tom nastavení použití pověření https://support.google.com/nexus/answer/2844832?hl=cs

Ahoj,

klidně tam nemusíš žádný certifikát nastavovat.

Když pak android nebude ověřovat certifikát, tak ti někdo může podstrčit fake Wi-Free a získat hash tvého hesla, etc..

Pro obyčejný svět si vystačíš i bez toho, aniž bys ho tam specifikoval.

• Fiber Business 240
  • -
  • Business Premium
  • CA modul
  • Praha

Na Wi-Free, která je u tebe, to musí připojit stejně jako na jakoukoliv jinou Wi-Free (modem neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma). Problém je spíš v tom, že ses doma připojoval mobilem na normální WiFi a pak má mobil snahu toto připojení preferovat.

Na Wi-Free, která je u tebe, to musí připojit stejně jako na jakoukoliv jinou Wi-Free (modem neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma). Problém je spíš v tom, že ses doma připojoval mobilem na normální WiFi a pak má mobil snahu toto připojení preferovat.

Že ty se vždycky musíš hádat ;) jsem si to nastavoval 2x na mobilu a doma se to napoprvé prostě nechce připojit - musím se připojit na cizí wifree ;) nevím čím to je, neřešil jsem to, ale vím o tom.

• Internet 50
  • -
  • -
  • modem technicolor
  • Brno

To není žádný hádání, protože Wi-Free je celostátní síť, takže se jednou přihlásíš a pak můžeš běhat kdekoliv v ČR a všude to bude fungovat stejně, teda i u tebe doma. Je to jedna síť a žádný cizí nebo svoje. Prostě UPC Wi-Free. A navíc ta Wi-Free opravdu neví, že je to zrovna tvůj mobil u tebe doma. A pokud to nejde, tak hledej chybu u sebe. S tím, že nejpravděpodobnější je, co jsem psal, tj. že má telefon v paměti uloženou tvoji normální síť a tu preferuje vůči Wi-Free.

YABAKA: Co prostě nechápeš na tom, že mi to doma nejde poprvé připojit? Si myslíš že si budu vymýšlet takovou blbost? ;) a nejsem jedinej, i sousedovi to šlo až na cizí wifině ;) je možné že se to děje jen s wp8.1 či w10m.

S preferencí to nemá totálně nic společného, prostě se odmítne po zadání jména a hesla připojit, vypíše to chybu připojení. Po připojení na cizí wifině se na tu domácí wifree připojím už normálně.

• Internet 50
  • -
  • -
  • modem technicolor
  • Brno

Kdyby to čistě náhodou bylo tak, že tvoje údaje k Wi-Free budou na tvým domácím modemorouteru blokovaný (což by byla dost haluz, ale dneska je možný všechno), tak by ses tam pak ale neměl připojit nikdy. Třeba to někdo z technickýho objasní, až půjde náhodou okolo :)