Jump to content

Rozvody sitoveho kabelu po byte

Recommended Posts

Ahoj,

rád bych vás požádal o radu pro zapojení do UPC sítě.

Mám UPC router s wifi. V budoucnu plánuju zapojení TV a taky zařízení pro nahrávání pořadů s HDD. Budou ale na druhe strane bytu a ja bych potreboval vedet, jestli muzu po vetsinu trasy vest jenom jeden kabel a potom koupit nejaky switch nebo neco, z ceho bych z jednoho kabelu sitoveho mohl rozdelit na dva. Je to mozne?

Myšlenka je dobrá :) ale nejlepší asi bude si nechat od UPC vybudovat v té jiné části bytu druhou zásuvku. Pokud člověk nechce nic nestandardního (jako třeba lištování) stojí to 555Kč myslím (viz. ceník UPC).

V praxi technik povede od té první zásuvku kabel do té jiné místnosti většinou nejkratší možnou cestou.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha

No jo, jenže to bych zase musel kupovat/pronajímat ještě jeden modem, to se mi úplně nechce... druhá varianta je, že bych holt vedl 2 kabely (jeden pro televizi, druhý pro nahrávací zařízení do rezervy), ale kdyby se tam nechal udělat rozbočovač, bylo by to jednodušší...

a to je právě to, co přesně nevím jak udělat... jestli můžu normálně vzít jeden kabel a někde v šikovném místě umístit switch a z něj dva ethernet kabely do TV a do hdd rekordéru a ev. jaký switch třeba lze použít, aby mi to fungovalo s tím modemem od UPC. Je něco, na co si mám dát pozor?