Přejít na obsah
Athlon

TV služba MINI. (15 programů)

Recommended Posts

Asi myslela DVB-C, ale nic to pravděpodobně nenašlo neb neměla (jak je někdy nutné) nastavený stát např. na Švédsko.

No obávám se, že už se to asi nedozvíme.

Ono ještě dneska stále to funguje v tom DVB-C, že to v něm nic nenajde, pokud tam nezvolím třeba to Švédsko ? Ona má současný Samsung, tak nepředpokládám, že by tohle musela ještě dělat. Já jsem kupoval před rokem najednou dvě TV Philips a Panasonic a dvb-c normálně vše naladilo bez nějakých zásahů do regionu.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Sdílet toto téma

Návštěvník

Měla jsem na mysli ten "kabel" který se volí jako jedna z možností při ladění televize (viz zmíněný samsung)... vybírá se tam buď anténa (což chápu tedy jako DVB-T) nebo kabel (asi DVB-C)... nastavenou jsem tam měla ČR, při ladění na kabel mi to nenaladilo nic, při přepnutí na anténu mi to našlo asi 35 programů a běží to teda zatím suprově... a pokud vím, tak nabídka digitální televize Mini je v DVB-T, neboť mě technik při instalaci netu upozorňoval ať si pořídíme TV, která tenhle tuner mít bude, abychom tu TV naladili :)

Sdílet toto téma

Měla jsem na mysli ten "kabel" který se volí jako jedna z možností při ladění televize (viz zmíněný samsung)... vybírá se tam buď anténa (což chápu tedy jako DVB-T) nebo kabel (asi DVB-C)... nastavenou jsem tam měla ČR, při ladění na kabel mi to nenaladilo nic, při přepnutí na anténu mi to našlo asi 35 programů a běží to teda zatím suprově... a pokud vím, tak nabídka digitální televize Mini je v DVB-T, neboť mě technik při instalaci netu upozorňoval ať si pořídíme TV, která tenhle tuner mít bude, abychom tu TV naladili :)

OK, tak jsme si to nakonec vyjasnili..takže jste správně pochopila, že anténa je dvb-T a kabel je dvb-C. Takže to vypadá, že pokud dáte dvb-C Česká republika, tak Vám to nic nenajde. Zkuste třeba Švédsko a zkuste ladit i v tom dvb-C, protože v tom dvb-C Vám půjde vše, co nyní v dvb-t a navíc ještě několik dalších programů, které nejsou v dvb-c kodovány např. STV1, markíza, JOJ a nevím ještě jaké další, na tyhle jsem si vzpoměl. Takže záleží jen na Vás, jestli se spokojíte se současnou menší nabídkou dvb-t a nebo zkusíte i dvb-c se šířší nabídkou.

• lokalitaMO
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízenížádné

Sdílet toto téma

Televizory Samsung od roku 2011 (D) není nutno ladit pod jinou zemí. Filozofie Samsungu se tuším příliš nezměnila. Televizory mají jeden tuner (rozuměj ladicí díl), který prohledává celé pásmo od asi 50 MHz až do 850 MHz. Teprve za tunerem se nalezená a naladěná frekvence zpracovává podle volby majitele. buď pouze analogové programy, nebo programy ve standardu DVB-T nebo programy v DVB-C.

Nejníže v pásmu UPC vysílá analogové programy (asi už jako jediný v ČR), výše v pásmu jsou kanály použité pro Data (internet), poté programy ve standardu DVB-T a konečně programy ve standardu DVB-C (viz třeba tabulka). Při terestrickém (pozemním) vysílání je rozdělení samozřejmě odlišné, při použití volby Anténa a použití skutečné antény je třeba ladit znovu. Podle volby uživatele se pak naladěná kanál dál zpracovává (jako analog, C nebo T)....

Při automatickém ladění televizor tedy prohledává celé pásmo a automaticky rozezná, o jaký standard je jedná (ne každý to "umí") a dle toho jej dále zpracovává Samozřejmě lze ladit samostatně podle jednotlivých standardů.

Čili, dle mého názoru je zbytečné u Samu řady J (2015) měnit Zemi. Ve standardu DVB-C (volba Kabel) by měl televizor naladit cca 27 kanálů se 170 televizními stanicemi ( něco málo radií na jednom nebo dvou kanálech), ve standardu DVB-T pak 6 kanálů s asi 32 tv stanicemi. Pro úplnost ještě asi 10 analogových kanálů se stejným počtem stanic (podle lokality).

V DVB-C televizor sice naladí všechny programy, ale většina z nich je kódovaná, čili nesledovatelná. Pro jejich sledování musí být k dispozici dešifrovací/dekódovací/descramblovací díl, což je v případě televizoru dekódovací modul s čipovou kartou - modul podmíněného přístupu (Conditional Access Module) - CAM.

Je nepraktické přepínat mezi standardy DVB-C a DVB-T při výběru sledované stanice, nakonec se ustálí jediný sledovaný standard, jednak rozdíl v počtu nekódovaných programů je zanedbatelný, jednak člověk rychle zpohodlní...

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Nemám Tě rád... :( Změnu jsem samozřejmě registroval hned.

Neznám jednoduchý způsob prezentace tabulky na tomto fóru, ale největším problémem bylo vyhledání zdrojové tabulky na mém pc :D

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal CH7465LG, 3x CAM

Sdílet toto téma

Od soboty 26.9. se změnily 2 programy v nabídce TV služba MINI. (15 programů)

1.)UPC express na Regiony+ a v sobotu na nova cinema v horší kvalitě (je tam 2x)

2.)JHTV na Barrandov plus (bez zvuku). Mám analogovou CRT tv bez STB.

Klientské centrum UPC to řeší, dostal jsem automatický i-mail.

Zatím stejné, 2x mi telefonovali, jestli se to náhodou nespravilo samo.

• lokalitaJindřichův Hradec
  • internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-
  • zařízeníModem Technicolor

Sdílet toto téma

Dnes vše začalo fungovat. Tak jsem jim to napsal a jsou rádi. Ani nestačili povolat servisáka. Opravilo se to samo.

Od 22.9. do 6.10. byl JHTV nefunkční.

Dnes 6.10.2015 se vrátil na JHTV zvuk.

Oznamuji, že už jsou všechny programy v pořádku.

děkuji **********

-------------------------------------------------------------------------------------

děkujeme za zpětnou vazbu a jsme rádi, že již programy fungují.

S přáním hezkého dne

operátor Klientského centra UPC

http://www.upc.cz

• internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Kdepak, to není žádné vyhnívání. Teprv na opakovanou oficiální stížnost s tím pohnou. Ale nepřiznají to, že na to do té doby dlabali, nebo že by něco opravovali, kazilo by jim to KPI.

• lokalitaPraha
  • internet-
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCisco EPC3212, Kaon SA700

Sdílet toto téma

Návštěvník

Dobrý den,

aktivoval jsem si internet od UPC a měla by k němu být základní nabídka televize. Mám nový byt a do něj jsem si koupil novou TV Samsung UE40JU6400. Bohužel ať ladím, jak ladím, televize programy nenachází. Zkoušel jsem analog, kabel, všechny možné varianty a nic. Potřebuji ještě nějaké zařízení? Mám tam zapojený akorát bílý kabel, který k tomu má sloužit...

Sdílet toto téma

... Stačí propojit zdířku UPC (TV) se samotnou televizí. Údajně by to mělo být bílým koax kabelem, my mámě černý (kromě barvy v tom ovšem nevidím rozdíl). ..

Co s čím propojuješ? (viz můj post výše. Pokud si matně vzpomínám, koaxiální kabel (na barvě skutečně nezáleží) je součástí dodávky modemu (jen modemu), televizní účastnickou šňůru (koaxiál s IEC konektory na obou stranách), kterou potřebuješ k připojení televizoru, UPC nikdy nedodávala a nedodává, to je problém zákazníka.

Samsung (neznám aktuální verzi) MENU > Kanál > Anténa nebo Kabel ..... atd. Zvol Anténa (DVB-T), neboť UPC šíří program v obou standardech a nabídka Mini je v DVB-T (32 tv stanic)

• lokalitaBrno-Žabovřesky
  • internetInternet 50
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCOMPAL

Sdílet toto téma

Návštěvník
... Stačí propojit zdířku UPC (TV) se samotnou televizí. Údajně by to mělo být bílým koax kabelem, my mámě černý (kromě barvy v tom ovšem nevidím rozdíl). ..

Co s čím propojuješ? (viz můj post výše. Pokud si matně vzpomínám, koaxiální kabel (na barvě skutečně nezáleží) je součástí dodávky modemu (jen modemu), televizní účastnickou šňůru (koaxiál s IEC konektory na obou stranách), kterou potřebuješ k připojení televizoru, UPC nikdy nedodávala a nedodává, to je problém zákazníka.

Samsung (neznám aktuální verzi) MENU > Kanál > Anténa nebo Kabel ..... atd. Zvol Anténa (DVB-T), neboť UPC šíří program v obou standardech a nabídka Mini je v DVB-T (32 tv stanic)

Tenhle postup jsem právě zvolil, televizní kabel mám ten, co tam zůstal od předchozích majitelů a zapojil tak, jak jsem zvyklý a jak mi to na jiné adrese s jinou televizí normálně fungovalo. Tak právě nevím, co dělám špatně...

Sdílet toto téma

Dobrý den,

aktivoval jsem si internet od UPC a měla by k němu být základní nabídka televize. Mám nový byt a do něj jsem si koupil novou TV Samsung UE40JU6400. Bohužel ať ladím, jak ladím, televize programy nenachází. Zkoušel jsem analog, kabel, všechny možné varianty a nic. Potřebuji ještě nějaké zařízení? Mám tam zapojený akorát bílý kabel, který k tomu má sloužit...

Tvoje TV má i DVB-C tak že pokut by bylo vše OK tak bys naladil i DVB-C stanice jen by byli zakodované. Tak že problém v kabelu, problém v TV, problém v zásuvce - zapojuješ to do správné? a ne do společné antény - správné zdířky?

Pokud máš internet od UPC tak po tom kabelu běží vše DVB-T tak DVB-C jen pro to DVB-C je potřeba karta na dekodování.

Jen v pár lokalitách v čr se ještě mechanicky filtruje nabídka.

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

Sdílet toto téma

Návštěvník
Dobrý den,

Tvoje TV má i DVB-C tak že pokut by bylo vše OK tak bys naladil i DVB-C stanice jen by byli zakodované. Tak že problém v kabelu, problém v TV, problém v zásuvce - zapojuješ to do správné? a ne do společné antény - správné zdířky?

Pokud máš internet od UPC tak po tom kabelu běží vše DVB-T tak DVB-C jen pro to DVB-C je potřeba karta na dekodování.

Jen v pár lokalitách v čr se ještě mechanicky filtruje nabídka.

Tak jsem to zapojoval asi do společné antény, proto to nešlo. I když tomu nerozumím, společná anténa by přece taky měla najít nějaké programy, ale to je jedno. Kabel je veden pod lištou, tak jsem myslel, že to je ten UPC kabel, protože víc přívodů v bytě není. Když zapojím ten samý typ kabelu v bývalém dětském pokoji, tak už to normálně funguje. Takže teď už zbývá jenom přesunout signál z dětského pokoje do obýváku :-)

Sdílet toto téma

Společná anténa v domě nemusí fungovat, dříve to bylo, teď už je zákon benevolentnější a postačuje aby jste měl možnost přijímat v domě TV, což se dá brát i to že si můžete objednat UPC či jiné distributory.

Ale to je zase zeptat se správce baráku zda se u vás spravuje STA a je li funkční a co na něm by případně melo být, i to se totiž liší (kvůli rozvodu je li tam konverze do analogu, konverze na jiné frekvence či dokonce do VHF, případně jen namontovány některé muxi).

• lokalitaPraha
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCisko 3208,2x CA Modul, 1x DAWN,2x USB

Sdílet toto téma

Porovnání základních nabídek

UPC (40/4M +15 analog tv 449 + 28 =477 kč) ale je bez JHTV

JHCOMP (23 tv + internet až 50 Mbps za 370,- Kč) ale je bez primy a JHTV

DVB-T v lokalitě Jindřichův Hradec. ale je bez JHTV

UPC:

1 ČT1

2 ČT2

3 ČT24

4 ČT sport

5 Nova

6 Nova Cinema

7 Prima Family

8 Prima Love

9 Prima Cool

10 UPC Express = REGIONY+

11 Barrandov

12 Óčko

13 Markíza

14 ATV

15 ORF1

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JHCOMP

http://www.jhcomp.cz/download/dtv/Cen%C ... ka%202.pdf

Pro začátek + internet až 50 Mbps Základní balíčky 370,- Kč s DPH

ČT :D/ČT art

ČT sport

ČT1

ČT2

ČT24

Doma

FANDA

FilmBox

JOJ

JOJ Plus

Markíza

Nova

Nova Cinema

Óčko

ORF1

ORF2

SMÍCHOV

STV1 (Jednotka)

STV2 (Dvojka)

Šlágr TV

TA3

Telka

TV Barrandov

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dvb-t: stačí koupit STB a anténu

http://www.digitalnitelevize.cz/informa ... ovice.html

síť 1 ČT 1,2,24,SPORT

síť 2 nova,nova cinema, prima, prima cool

síť 3 prima love, zoom, očko, slágr, active, ocko gold, čt:d, čt art

síť 4 telka, cinema, fanda, smíchov, pohoda, isert tv

• internetInternet 100
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku