Jump to content

Gigový internet po optice ?

Recommended Posts

@SachlJ asi myslíš SFP a SFP+, ale do těch slotů musíš dát modul, kterej ti nejspíš žádnej pokytovatel do vlastní sítě jen tak nezaregistruje, všichni nabízej jenom svoje vlastní ont (huawei, calix, zte atd)

• -
  • -
  • -
  • -
  • -
3 hours ago, SachlJ said:

Moc nevěřím rychlosti  1GB/s po drátu.  Stabilitně.

Tak to si toho este vela nevidel.. ked som mal donedavna gigabit program, pri LACP (ethernet bonding) som dosahoval stabilne 1,1 Gbit download (tak, ako bol provisioning profilu) v sieti UPC a na rychle servery pripojene na Aortu backbone (LG).

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Arris TG3492LG-LC, CA moduly
  • Bratislava

V dnešní době mi jde primárně o bezpečnost a rychlost. Když se doma sejde víc členů domácnosti na homeoffice a do toho si někdo pustí z youtube relaxační hudbu, jinej si pustí film z NASu tak ten záhul na síť je hned poznat.

to quadra2030 : v předchozí práci (střední škola) jsme měli páteř 40Gb/s na optice a i ta se občas zadrhla když se do toho všichni opřeli.

• 500 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Compal
  • Praha 3 - Jarov

@SachlJ porovnavat akademicku Cesnet/Sanet optiku (neobmedzenu) s rezidencnym pripojenim je uplne mimo.. a co ma NAS rychlost po vnutornej sieti spolocne s WAN? Ja som zmenil program z gigabitu na polovicny, pretoze nemalo vyznam platit gigabit (a UPC SK povolilo DOCSIS 3.1 modem aj na nizsom programe)..

Home office - to je co, tahanie ci posielanie BD muxov? Pretoze bezny Home office je vzdialene pripojenie, sem tam nejake subory (synchronizaciu sem netahaj, ta moze pokojne prebiehat aj v noci).. alebo v ramci home office strihas film v 4K a posielas ho na postprocessing?

• Agree 3
  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Bratislava

Jsem teď na houmofisu, což u mě znamená (mnoho)násobné tunelované RDP a ty datové toky nestojí za řeč, největší část je, že si u toho pouštím hudbu z Youtube. A třeba Visual Studio portál nevutíží na downloadu ani firemní 350 Mbit, jede to tak na půlce. Co mě štve je upload, 40 Mbit upload mě limituje víc.

• 150 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín

Upload je vzdy nesymetricky pri rezidencnych pripojeniach.. vacsinou je clovek rad aj za pomer 1:10, cokolvek lepsie je iba bonus (hlavne pri velkych operatoroch), su okamihy, ked by sa hodil aj 200 Mbit upload, ale zase ich nie je tak vela.. a ako som pisal vyssie, okrem par specifickych use case pripadov ten upload staci pre vacsinu uzivatelov (a operatori to vedia a podla toho aj nastavuju parametre sluzieb).

• 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Bratislava