Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.

Recommended Posts

Ahoj, dnes mi byl aktivován internet ze 40Mb/s na 100Mb/s. Při měření to ale na mém notebooku dá maximálně 45Mb/s a u přítelkyně do 70Mb/s. Je možné, že notebook má nějakou maximální hranici, jakou rychlost může přijímat?

Můj notebook je Lenovo ideapad G50-70. http://www.euronics.cz/notebook-lenovo-ideapad-g50-70-cerny-lnv59416490/p371909/ něco takového, ale 4GB RAM.

Přítelkyně má nějaký macbook.

Díky za názory a připomínky.

Ještě doplním, že upload sedí a je tam těch 10Mb/s.

Sdílet toto téma

Bohužel ne, nemám doma zrovna kabel na to a je mi jasné, že vzduchem nějaké ztráty budou, ale nechce se mi věřit, že to v mém případě ztratí více jak 50%. A taky ten rozdíl mezi mým ntb a přítelkyně.

Sdílet toto téma

WiFi může být zarušená a hlavně ono záleží na jakém módu Vám běží modem/router nebo co to máte. Když připojíte starou rachotinu do WiFi, která bude mít mód a rovnou tam připojíte novou mašinku, která bude mít ac, tak Wifi poběží na tom starém módu (tj a) a může to zbrzdovat i smartphone (pochopitelně). Dá se to obejít dualbandem, ale to jde jen přes cihlu nebo mít vlastní router, který to umí a nebo nastavit si ten konkrétní mód, ale když přijde návštěva s nějakou rachotinou, tak bude nadávat, že nemáte WiFi :lol: A zase, když je potřeba mít stabilní WiFi, tak je lepší použít 5GHz.

Záleží také jak daleko jste od WiFi, jaké tam jsou překážky. Prostě z mého pohledu informací skoro 0 a použil bych frázi Marka-26: Věšteckou kouli prostě nemam.

Dálě by mě zajímalo jak ten download měříš? Stahuješ soubor z uloz.to/webshare.cz, apod? Dej nám sem obrázek ze speedtestu (nejlépe Brno-UPC)

Co vím, tak vždy technik, když dával nový modem, tak vždy ho donesl v krabičce a tam RJ45 byla a kabel stojí pár korun, neřekl bych, kdyby stál majlant.

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Já se v tom nevyznám, takže ty termíny, které mi tu říkáš, tak mi nic neříkají :(

Modem mám odkoupený od UPC tento- http://www.upc.cz/internet/modemy/

Teď to mám takhle- http://www.speedtest.net/my-result/4671143038

edit: ten kabel určitě koupím, vím, že ho dává technik, taky jsem hned šel po krabičce, ale není tam, tak ho koupím, to je pár korun.

Sdílet toto téma

30Mb je dost málo. To máte pravdu. Jste momentálně připojený k WiFi jen s tímto zařízením ?

Pokud mé informace jsou správné, tak by měl Váš NTB umět 5GHz frekvenci. Bylo by možné jít sem http://192.168.0.1 případně http://192.168.1.1 zadat tam admin admin a jít do Wireless a přepnout to do 5GHz a zkusit to na této frekvenci. (ale bylo by lepší, kdyby jste měl kabel, kdyby náhodou jste se tam nepřipojil případně pak se to dá resetovat do tovarního nastavení)

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Pepe:

Určitě pro mě problém není tam jít, jak si dával odkaz, ale jak říkám, vůbec se v tom nevyznám, takže pokud tam dojde k nějakému problému, tak já si s ním určitě neporadím, je tedy dobrý nápad pro mě, abych to udělal?

Sdílet toto téma

30Mb je dost málo. To máte pravdu. Jste momentálně připojený k WiFi jen s tímto zařízením ?

Pokud mé informace jsou správné, tak by měl Váš NTB umět 5GHz frekvenci. Bylo by možné jít sem http://192.168.0.1 případně http://192.168.1.1 zadat tam admin admin a jít do Wireless a přepnout to do 5GHz a zkusit to na této frekvenci. (ale bylo by lepší, kdyby jste měl kabel, kdyby náhodou jste se tam nepřipojil případně pak se to dá resetovat do tovarního nastavení)

Lenovo IdeaPad G50-70 má WiFi b/g/n čili zkoušet tam něco na 5GHz nemá valnej význam (navíc by to znamenalo, že i ostatní zařízení by musely 5GHz podporovat, páč router není duální na souběh 2,4+5).

V každým případě ale moc nechápu k čemu někdo honí na průměrným noťasu takový rychlosti? Na net stačí co je a nic jinýho ta mašina stejně neumí.

Sdílet toto téma

Tak 5GHz bude mít stabilnější a mělo by to dát i větší rychlost než má teď a 5GHz bude míň zarušená.. Macbook by to měl umět. Za zkoušku nic nedá a myslím si, že na stahování filmu, apod se to hodí než mít jen 30Mbps..

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Nebo mě ještě napadlo, nechat si poslat technika UPC, zaplatit aby to udělal on, něco takového určitě v možnostech UPC je ne?

Tohle je na hlavu postavené. Promiň, ale to nemáš kamaráda, kterému dáš za to třeba pivo, aby se na to mrknul? Než vyhodit 400 Kč do povětří?

Kabelem to jde, tak proč volal technika.. Zkusil bych ještě tu frekvenci. (Ale stále si mi neodepsal, zda tam náhodou nemáš připojený tablet nebo mobil)

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Samozrejme mi to do ted stacilo, ale kdyz uz mam takovy internet, tak bych ho rad vyuzil a stahoval dvakrat takovou rychlosti.

Telefony pripojeny byly k wifi, ale to snad neudela takovy rozdil, kdyz je to jen pripojeny a nic se na tom nedela. Vyzkouset klidne muzu zitra.

A s tim kamosem, netusim, jestli se najde nekdo, kdo by si na to troufnul. A kdyz dam tech 400, tak uz mam jistotu, ze kdyz s tim neco udela, tak to minimalne vrati na puvodni stav, kdyby nic nepomohlo.

Sdílet toto téma

Technik od UPC ti tam určitě nebude s WiFi nic dělat, ten ti leda řekne, že to máš zarušený nebo nestíhá síťový WiFi adaptér v NB a tím to zhasne. Jediná garance může být přes kabel. A jelikož to na macbooku šlape 70Mb/s a v tvým NB jenom 45Mb/s, tak je celkem jasný, že je zádrhel právě v NB. A ten je obyč. model, od kterýho bych zázraky nečekal. Toto fakt nemá smysl řešit, akorát ztrácíš čas a jak začneš objednávat techniky, tak ještě přijdeš o prachy.

Sdílet toto téma

Všechno má nějaký hranice a u NB je to navíc daný výkonností celýho hardware. Takže pokud bych něco zohledňoval, tak snad jedině to pásmo, kdy se podpora 5GHz hodí, protože když nic, tak máš aspoň jistotu menšího zarušení. Je to ovšem s tou podmínkou, že pokud v modemu/routeru navolíš právě těch 5GHz, tak zhasne standardní frekvence 2,4GHz neboli pak musíš všechna zařízení provozovat právě na 5GHz.

Sdílet toto téma

Ja ntb prave kupuji jen na internet a na filmy, to je cele me vyuziti. Vzdycky napisu na nejake forum, aby mi pomohli s vyberem, ale nikdy jsem se nedoslechl, ze bych mel u ntb davat pozor na neco takoveho, jako wifi.

Predpokladam, ze to je to 802.11ac, co by ntb mel mit?

Ted jsem si o tom neco precetl, ze treba to nevysi rychlost v tom standardnim pasmu 2.4GHz az o 210%, takze by to mohlo i stacit na tech 2.4GHz.

Ale pokud by se to preplo, tak co treba telefony? Ty by se na tu wifi pripojili?

Sdílet toto téma

Telefony pripojeny byly k wifi, ale to snad neudela takovy rozdil, kdyz je to jen pripojeny a nic se na tom nedela. Vyzkouset klidne muzu zitra.

-->

Když připojíte starou rachotinu do WiFi, která bude mít mód a rovnou tam připojíte novou mašinku, která bude mít ac, tak Wifi poběží na tom starém módu (tj a) a může to zbrzdovat i smartphone (pochopitelně).

Doplním, že to stačí mít jenom připojené a nemusí to nic dělat a i tak to bude běžet na tom modu a, které zvládnou všechny Vaše zařízení.

Wifi AC neumí bohužel Váš zakoupený modem - Technicolor bude to umět až nový modem, který má UPC uvést v nejblížšich dnech/týdnech.

Jak říkám je lepší vyzkoušet 5GHz a vyzkoušet to s tím ntb jenom připojeným bez telefonů a zjistit jaká je rychlost, zda tam pak něco někde se nezpomaluje (což telefony to můžou zpamlovat. Myslím si, že 30Mb je opravdu málo na WiFi, ale takhle na dálku Vám opravdu nedokážu říct přesně, co tam je špatně)

Záleží jaké máte telefony. Některé umí 5GHz a některé ne. Chce to vyzkoušet a uvidíte.

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Tusim nekde kolem str 65 se tam pise hodne o nastaveni 5 GHz, tak predpokladm, ze to ma.

Novou wifi kvuli tomu urcite kupovat nebudu, tuhle jsem od UPC koupil pre necelym rokem. To vyresi nekdy az ten novy ntb, kdyz pritelkyni dneska zkusebne to stahovalo z webshare rychlosti 12MB/s.

Sdílet toto téma

Musíte rozlišovat rychlosti. 12 MB/s = cca 96Mbits to je ta rychlost kterou si platíte. A jestli to bylo přes WiFi, tak to je uspěch.

Ano 5GHz to má, ale souběžně (dualband) s 2,4GHz to neumí.

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

WiFi ac bych sem vůbec netahal, to je kombinace 2,4+5GHz - tobě se stačí orientovat na podporu WiFi v 5GHz, což je 802.11a (pomalejší) a 802.11a/n (rychlejší). Ale znovu opakuju, že jak to přepneš na 5GHz, tak se připojíš pouze se zařízením, který to 5GHz umí a všechno ostatní (tj. zařízení s podporou pouze 2,4GHz) budou mimo hru.

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku