Jump to content
jirikoky

Nefunkční internet-nelze načíst IP adresu

Recommended Posts

Dobrý večer, již si nevím rady. Počítač mám napojen na switch 24, přestal mi po roce jet internet, hlásí,že nelze načíst IP adresu. Všechny ostatní počítače ale jedou, když v racku na switchi přehodím kabel do mého počítače s jiným počítačem, můj nejede dále, ostatní zase v pořádku jedou. Vyměnil jsem i kabel, bez úspěchu. Opravit pripojení-bez úspěchu nelze načíst IP adresu. Vložil jsem do počítače jinou síťovou kartu, bez úspěchu, přeinstalace ovladačů desky-bez úspěchu.

Mám to vyhodit? Děkuji za případnou radu. Deska je GIGABYTE P35-DS4, OS XP.

Jirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Před switchem je modem UPC. Do tohoto zapojení se rok nic nepřidávalo a jelo to do teď, tedy kolem velikonoc ten počítač taky jednou přestal jet, ostatní v pohodě, po odpojení sítě, restartu switche a počítače a opětovném zapojení UTP kabelu se IP adresa načetla a tak to jelo do teď, teď ale nepomáhá nic. Na switch je zapojeno 5 stolních počítačů, pět ASUS wifin, pokladní systém, 2 tepelná čerpadla, kamerový systém. Vše ostatní jede, jen ten jeden počítač dělá nyní problém. Jednu věc jsem v něm našel, ve správci zařízení je vysvícen (s vykřičníkem) konflikt Ovladač SM. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladače desky, ale nic. Někde na netu jsem se o tom dočetl, že je to ovladač zařízení, které hlídá teploty čipů, otáčky větráků a td., ale nevím, jak dalece je to pravda. Každopádně v závěru jsem úplně odinstaloval ovladač SM, ale na disku k desce není, chce to po mě vyhledat si ho na netu. Takže zítra vezmu mobilní internet (flash od T-mobile), to funguje a nainstaluji ho snad zpět. Nepomohl ani návrat systému do doby, kdy internet ještě fungoval.

Jirka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Router zjevně má - ten od UPC, kterej je kombinovanej s modemem. Jinak by neměl šanci dostat od UPC tolik IP adres, aby to všechno šlapalo. Takže zakopanej pes je akorát v tom jednom PC, kde zkusit čistou instalačku OS nebo přejít na něco novějšího (W7).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestli na té stejné přípojce a kabelu jiný PC internet dostane stáhni si z netu jakýkoliv live CD Linuxu a do něho to PC nabootuj. Buď net pojede nebo ne a podle toho zjistíš jestli odešel HW nebo Windows.

 

Sent from my phone by Tapatalk

  • Internet 50
  • -
  • -
  • UBEE EVM3230
  • Brno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...