Přejít na obsah
  • Sdělení

• David - UPC

Vítejte na diskuzním fóru UPC Zone   19.7.2017

UPC Zone je nezávislé internetové fórum, kde mohou uživatelé mezi sebou diskutovat, sdílet zkušenosti a rady. Kritika zde není cenzurována, avšak chovejte se slušně a dodržujte pravidla fóra.
    • David - UPC

Výpadek služby zpětného zhlédnutí   26.11.2017

Vážení zákazníci, aktuálně registrujeme výpadek služby zpětného zhlédnutí na všech platformách. Omlouvám se za nepříjemné komplikace. David - UPC 
kotasek

Novy modem UPC COMPAL CH7465LG

Recommended Posts

Tento dam do modem mode. :) Nic moc to neni.

To si moc nepomůžete a mohl jste zůstat např u Cisca EPC3208.

Bral bych, kdyby v modem módu vysílal WiFi, pak bych proti tomu nic neměl. V Router modu jde pouze nastavit 1500 MTU.

// EDIT: Chybí mi taková menší "prkotina" a to, aby byly LEDky furt zapnuté.

• lokalitaPraha 4 - Chodov
  • internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic
  • zařízení3x CA modul, 1x Kaon, 1x Technicolor

Sdílet toto téma

Ahojte, mam tento novy modem a odkedy ho mam, tak mavam kratkodobe vypadky internetu a je jedno ci po sieti,alebo cez wifi. Mam pripojeny switch,ale aj bez sa to chovalo rovnako. Internet ide naozaj rychlo,ale na 20sek vypadne a potom bezi zase a to sa zopakuje kludne aj kazdych 15 min. Neviete v com by mohol byt problem?

Pripajam graf z pingplotter z dnes, je to dnes strasne :(

Dik

pingplotter.png.7c1f9c607aabbbf3b7b8f7957d51918f.png

Sdílet toto téma

Čau,

Dnes odpoledne dva uživatelé psali o tomto problému na UPC Česká republika

Je vidět, že packet loss máte z modemu, takže je nutné si zavolat o výměnu př. je seznámit s tímto problémem pokud ho neznají.

LEDky jsou SW záležitost a otázka pár minut. :)

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Ahojte, mam tento novy modem a odkedy ho mam, tak mavam kratkodobe vypadky internetu a je jedno ci po sieti,alebo cez wifi...

Mám tento modem dva týždňe, predtým som mal Cisco EPC3208 a niekoľko rokov som nemal výpadky.

Po výmene to isté, k tomu sa ešte každú chvílu odpájal od siete a znovu naväzoval spojenie s UPC.

Nepomohlo ani prepnutie do modem módu, log na modeme bol plný kritických chýb.

Volal som dvakrát support, poradili mi, aby som doniesol modem na výmenu. Minulý víkend som ešte urobil pokus, dotiahol som uchytenia kábla

v rozbočovači a kúpil som nový 1,5m tienený kábel s F-konektormi a vymenil ho za starý, ktorý mal asi 5m.

Odvtedy šlape internet bez výpadkov. Je možné, že je tento modem citlivejší na kvalitu signálu, tak by som ešte skúsil skojtrolovať, prípadne vymeniť káble.

Už som si chel ísť po Cisco, ale teraz som celkom spokojný.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníKaon KCF-B3000

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Ano funguje, ale v manuali sa o tomto stave nepise nic. Iba, ze to ma svitit na zeleno a to je vsetko.

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

prosím jak změnit u tohoto modemu heslo admin na jiné-v nastavení to nejde,píše to stále chybu-děkuji

Sdílet toto téma

Obraciam sa na Vás o radu,pomoc.Po výmene modemu za Compal mám problém. Často nakupujem z číny a pri nákupe sa mi samovolne opakovane reštartuje modem. Po bádaní som došiel k názoru ,že je to pomalým načítaním dákych cfg súborov , presne "post.cfg". Pri modeme Technicolor nebol žiadny problém.Vie niekto dať radu ,resp má niekto podobné skúsenosti?

Výpis z logu modemu:

05-09-2016 17:03:01

critical

No Ranging Response received - T3 time-out;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

05-09-2016 17:02:47

notice

TLV-11 - unrecognized OID;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

05-09-2016 17:02:41

warning

MIMO Event MIMO: Stored MIMO=-1 post cfg file MIMO=-1;CM-MAC=dc:58:7f:b4:9a:bf;CMTS-MAC=00:17:10:81:ad:01;CM-QOS=1.1;CM-VER=3.0;

Sdílet toto téma

Návštěvník   
Návštěvník

Zdravim, poslednou dobou mam problem s tymto modemom/routerom. Behom hodiny sa 3x sam restartuje - resp. padne internet (nasledne zacnu blikat na zeleno kontrolky wifi, internet a aj telefon). Dovolat sa na zakaznicku podporu je fakt vykon (robot, ktory mi poradi restart routru fakt neberiem ako pomoc). Stava sa niekomu nieco podobne?

lokalita: Bratislava.

Sdílet toto téma

Zažil jsem kuriozní "vadu", vypadávalo spojení na př. při Skype hovoru a to modemu Motorola i Technicolor:

Vada spočívala v účastnické zásuvce a F konektoru na kabelu. Před mnoha lety dodával UPS koaxiální kabel, kde vnitřní vodič (asi menšího průměru?), ztrácel kontakt s protistranou v zásuvce! Stačilo kabelem zahýbat a začalo to fungovat.

Náprava spočívala v jemném zploštění vodiče, který vyčnívá z F konektoru. Tím se zvětšil jeho průměr a od té doby to běhá...

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Dnes byl den "D". Technik mi za původní Technicolor vyměnil modem za COMPAL. Dal si tu práci a proměřil kabeláž do bytu a v domovní skříňce zvednul úroveň signálu pro moji UPC zásuvku. Myslím, že novému modemu i televizoru to jen prospěje.

P.S.

Poněkud mě vyděsil "reklamní" vstup do administrace nového modemu. Ale po změně hesel to už nabíhá do normálního režimu...

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Musím se podělit o svůj názor na tento modem. Před pár dny mi 2 měsíce po skončení záruky umřel odkoupený Technicolor, tedy scénář, kterého jsem se od počátku bál...

Proto jsem se zase rozhodl vzít modem do pronájmu, i když se to po dvou letech již nevyplatí.

Žel vyjde mě to na 400kč poplatek, jsou to vyděrači a smlouvání nepomohlo.

Co mě ale těší je, že navzdory všem negativním hlasům, já jsem s Compalem zatím maximálně spokojen. Rozhraní se mi líbí, je efektní, dělané pro oko a i když spoustu profíků uráží, pro běžného uživatele je to ideální. Technicolor byl boj teda větší.

Definitivně jsem odpojil svůj starší TP-Link TL-WR1043ND, který jsem měl jako "slave" s vypnutým DHCP pro rozšíření sítě do ložnice, wifina je u Compalu o malý chloupek silnější, takže nepotřebuji dva routery v bytě.

Co mě dostalo nejvíce jsou rychlosti wifi, na všech zařízeních, ntb s "g" šel z cca 60Mbps na cca 130Mbps, Samsung S6 s "ac" také tak nějak, a tablet Xperia Z4 taktéž s "ac" lítá dokonce přes 200Mbps, což je skoro trojnásobek předchozí rychlosti 8)

Jsem zvědav na stabilitu, jedou mi celý den internetová rádia přes streamery/PC, pokud to bude stabilní, nemám co dodat :diky

Možnost druhé sítě pro návštěvy s volnějším heslem bez sdílení dat je taktéž luxus, využívám v práci na Edimaxu.

Co určitě u těchto vysokorychlostních modemů doporučuji, je výměna všech LAN kabelů za CAT6. S tím jsem hodně UPC natrápil už u Technicoloru (reklamoval jsem rychlosti a bylo to kabely), CAT4 a i některé CAT5 to stíhat nemusejí. A taky to chce jednou za pár let poladit F konektory, starý koax v tom rád oxiduje a ztrácí schopnost přenášet informace.

Jediné co netuším je hláška o kontrole LAN, která je po testu v červeném, byť vše vč. sdílení funguje na 1-čku...

5954b01a02459_Compaldata.jpg.1f83a4c8e7e55d3a2c6069a8f1760278.jpg

Sdílet toto téma

Jediné co netuším je hláška o kontrole LAN, která je po testu v červeném, byť vše vč. sdílení funguje na 1-čku...

Tuhle chybu jsem hlásil UPC 11.5, ale dosud mi na to nikdo neodpověděl. Také to bylo reportováno v průběhu mé chyby s T3 timeoutem, ale jak říkám asi se na to vyprdli :)

• internetInternet 200
  • televizeTV Komplet
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Abych taky přispěl se svými zkušenostmi.

Tak já mám UPC už asi 8 let (těsně po KABEL+). Teď jsem přešel cca. 4 měsíce zpět na nejvyšší nabídku KOMPLET+ /INTERNET 300/30, bonus 400/40.

Platím sice 1.500,- kč měsíčně. Ale nekouřím, nepiju, za děvkama nechodím :lol: , takže hotovost vrážím do IT věcí.

U mě absolutní spokojenost se službami UPC.Rychlost stabilní, WI-FI jede na tabletech i mobilech excelentně, ať už 2.4GHz nebo 5 GHz.

Takže asi tak. A ne, nejsem technik UPC dělám vlastně pro konkurenci. (Administrátora u nejmenované firmy.) 8)

Zatím se mějte fajn a přeju spokojenost a nerušený DOWNLOAD/UPLOAD od UPC! :cheers:

Sdílet toto téma

Mám také tu samou hlášku, ač vše funguje normálně.

Ale při startu počítače na mě juká oznámení, něco ve smyslu, že může být vyžadováno přihlášení, ať spustím internetový prohlížeč. Když ho spustím, naběhne okno, nabízející vstup do administrace modemu.

Nevím, co si o tom myslet.

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Cat6 je zbytečnost, v pohodě vystačí Cat5e, což jsou nejběžněji používaný kabely.

Teď možná stačí, za pár let nemusí, a když měnit, tak rovnou Cat6 :wink: Kdoví co za rychlosti tu bude za pár let.

Jinak zatím detekuji výpadky rádia, jestli je to sítí či modemem netuším, budu dál laborovat...

Upraveno uživatelem Návštěvník

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku