Přejít na obsah
kotasek

Modem UPC COMPAL CH7465LG

Doporučené příspěvky

Som si všimol tak pomimo, neviete prečo ten Compal, má lenivé DHCPv4 alebo je problém niekde u UPC a majú lenivý AFTR server ktorému sa nechce pridelovať Ipv4 adresy?

Pretože po zapnutí modemu asi 5-10min ide iba IPv6 a na IPv4 stránky nemám šancu sa pripojiť, a mám na stránkach ukazujúcich IP iba IPv6, a ani sa neviem dostať k modemu (192.168.0.1 nefunguje a IPv6 gateway nefunguje tiež, ale tá mi nešla nikdy)

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCompal CH7465LG

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@ApacheSKIPv4 adresy v tvojej sieti (t.j. lokalne) prideluje Compal alebo tvoj dalsi router (ak ho mas tam zapojeny), nie AFTR server.. PC mas pripojene kde? Vyhod na zaciatok svoj router a pripoj PC priamo do Compalu.. a napis, ake dostanes pridelene adresy DHCP v PC! Mal by si dostat IPv4 lokalnu (192.168.x.x) a IPv6 z verejneho rozsahu UPC.

@Arrow79Vypni DualWAN na tom Asus routeri, pripadne ho pre istotu resetni do default nastaveni.. vypni obidva (Compal aj Asus), potom zapni Compal a po nom Asus.. ten Asus som dlho pouzival, v UPC sieti fungoval bez problemov!

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Som napriamo na modem, ten router som tam predvČerom pichol len na skúšku, ono, ten UPC firmware je bárzjaky, na Ubeečku na IPv6 sa mi tam po polroku zjavilo nastavenie presmerovania portov i Bridge mode ktorý som tam nemal odkedy som mal IPv6, a pred tyždňom sa mi par krat modem restartoval sam odseba tak asi v UPC zas niečo "Vymysleli" s FW.

Popravde s tou IP neviem, či vôbec modem dostal IPv4, lebo jak vravím neviem sa ani tých pár minut prihlasiť do modemu pretože gateway prehlasuje že sa knej nedá pripojiť, a na IPv6 to ešte asi priehľadavače nevedia alebo nwm

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nerozumím problematice, nemám problém s IPv6, neb mám pouze IPv4, tedy ani příliš nesleduju tuhle diskuzi, možná mi to jen uniklo, ale pro přístup z/do některého z obou módů platí vždy pouze jedna z obou adres: 192.168.0.1 nebo 192.168.100.1  

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@quadra2030 - stalo sa. Asus bol resetovany donekonecna, uz som nahral aj starsie FW, ale stale "WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly".

Mam pozicany  Synology RT1900ac a ten nabehol na prvy sup. Aj mne fungoval ten Asus spolahlivo. A teraz neviem ci dosluzil, alebo co sa mu nepaci.. Ale predtym mi Compal naozaj nedaval IP adresy, teraz ich dava, ale RT68u je asi v koncoch.. 

• lokalitaZvolen
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníRouter Compal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

@Arrow79 Cudne s tym Asusom.. moze byt, ze odisiel WAN port alebo je nejaky hw problem, ale aspon vies, ze v tom Compal krame nie je problem.

@ApacheSK To bolo UPC schopne rozbehat DS Lite aj na Ubee?? S tym (podobne ako s Technicolorom) boli len problemy (aspon v DE) v tom rezime.. a vlastna stranka Compalu je vzdy iba IPv4 (lebo firewall je tak nastaveny), aspon co viem. Viem si predstavit, ze nejaku chvilu trva vytvorenie IPv4 tunela z Compalu na AFTR server, ale nie minuty a samotny DHCP server Compalu bezi hned po starte.. najhorsie na tom je, ze tieto veci ti nikto v UPC nepovie.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
před 11 hodinami , quadra2030 napsal:

@ApacheSK To bolo UPC schopne rozbehat DS Lite aj na Ubee?? S tym (podobne ako s Technicolorom) boli len problemy (aspon v DE) v tom rezime.. a vlastna stranka Compalu je vzdy iba IPv4 (lebo firewall je tak nastaveny), aspon co viem. Viem si predstavit, ze nejaku chvilu trva vytvorenie IPv4 tunela z Compalu na AFTR server, ale nie minuty a samotny DHCP server Compalu bezi hned po starte.. najhorsie na tom je, ze tieto veci ti nikto v UPC nepovie.

A obávam sa že ho na Ubeečku rozbehli ešte lepšie, neviem teraz či má Ubee nejaký broadcom alebo aký čipset, ale fungoval spoľahlivo, resp. by ešte fungoval, len podpora si myslela pri tom mesačnom probléme že je chyba v modeme... Ale zase nevýhoda toho že by uvelebil 150Mb alebo kolko utiahne

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ubee ma Puma 5 chipset, je to uz s nalepkou Intel, ale este povodny navrh od TI (Texas Instruments) a Atheros WiFi.. celkom vydareny a spolahlivy hw, bez problemov Compalu! A utiahne bez problemov 300 Mbit (podobne ako Technicolor, co mam doma), kedze je to 8 down a 4 up kanalovy modem/router.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jinak rychla rada pro všechny kdo chtej na vlastním pc mit server.

V nastaveni modemu vypnout firewall

Vypnout firewall na Win10

Jen tyto věci musite udelat aby byl prostup nic jiné.

Az nyní si muze system zabezpecit jak kdo potřebuje, je to myslim lepsi cesta zjistit co ještě funguje když se zabezpeceni zapne, nez opacne.

• lokalitaprg
  • internetInternet 500
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízenícompal novej bilej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Neviete či Compal otvára porty až keď sú používané? mám forwardnuté 3 porty, a ani jeden z nich vraj nie je vidno z vonku, ale keď som zapol jeden program ktorý má UPnP, tak zrazu už vidí sa ten port forwardnuty 🤨

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Náš Compal asi chce zdochnúť, nejde zapnuť 5GHz sieť , neviete prečo? vypinal som aj zapinal, dal do tovarenskeho a nechce sa mu...

Diagnostika ukazuje iba že je "vypnutá"

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Compal umí až gigabit na DOCSISU 3.0. V Plzni jede 500M na 24 kanálech.

před 10 hodinami , ApacheSK napsal:

Náš Compal asi chce zdochnúť, nejde zapnuť 5GHz sieť , neviete prečo? vypinal som aj zapinal, dal do tovarenskeho a nechce sa mu...

Diagnostika ukazuje iba že je "vypnutá"

Compal má jednu WiFi která si sama určí zda se pojede na 2 nebo 5 GHz. Dle zařízení.

IT. Instagram. Content. Konzultace. Web. Provozuji magazín FreeBit.cz.

• lokalitaPlzeň
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Na Compale si zapnem WiFi ktorú chcem. Keď 2.4GHz vypnem, zariadenia na 2.4 GHz sa nepripoja. To isté sa týka 5GHz. Výhoda Compalu je duálna prevádzka WiFi. Keď  ApacheSK nemôže v rozhraní Compalu zapnúť 5GHz WiFi niekde bude problém...

@ApacheSK ak máš zálohu nadstavení skús si ich nanovo nahrať do Compalu. Občas to tu krabičku rozhýbe 🙂 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCOMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud vím, tak je na modemu jen jedno jméno a heslo (v adminu je síť rozdělená). Takže. Zadal jsem jej do telefonu a jedu na WiFi 3OO megabitu. Takže tedy na ACčku. A pochybuji, že by jako default dávali 5 GHz pásmo, když se ještě pořád jede na dvačtyřce.

IT. Instagram. Content. Konzultace. Web. Provozuji magazín FreeBit.cz.

• lokalitaPlzeň
  • internetInternet 500
  • televizeTV Komplet
  • telefon-
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kohy, vysílají se 2 sítě zároveň. Jedna 2.4 a jedna 5GHz. Já třeba 5GHz přejmenoval, abych je lépe rozeznal. Některá zařízení buď neukáží, v jakém pásmu síť běží a nebo to nejde vybrat a občas se to naladí na 2.4, což já třeba nechci.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ahoj, kdo máte osobní zkušenost s tímto modem, zajímá mě, jestli zlepší signál doma? Mám teď technicolor tc 7200 a v kuchyni mám slaboučký signál, přemýšlím o změně, jestli to pomůže, jaké máte zkušenosti, zlepší se síla signálu nebo to je prašť jak uhoď? Díky

• lokalitaPraha
  • internetInternet 150
  • televizeTV Klasik
  • telefon-
  • zařízeníCA modul, router

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Vzhledem k tomu, ze nikdo z nas u tebe v byte nebydli a tudiz netusi, jake signalove pomery panuji u vas v kuchyni, nikdo ti to nerekne.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízenímodem Compal (bridge mode), CA modul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ale jo, Compal má lepší antény, ale nejdříve by to chtělo zmapovat, jak je to u vás vytížeností kanálů, umístění modemu atd. A nepište ani, jestli jedete ve 2.4 nebo 5GHz.

• lokalitaBrüx/Praha
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nezjišťoval tu někdo: pokud se Compal používá v režimu bridge tak má pořád o dost vyšší spotřebu než Cisco EPC3208? Když vlastním nový router TP link archer C6, má smysl si ho nechat i za Compalem, nebo používat Compal jako router když na routeru stejně nic speciálního nepřenastavuji?

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCISCO EPC3208, 3x CAmodul

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlašte se a přispívejte pod Vaším účtem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Vložit jako neupravený text

Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku

• Vytvořit...