Přejít na obsah
kotasek

Modem UPC COMPAL CH7465LG

Recommended Posts

Som si všimol tak pomimo, neviete prečo ten Compal, má lenivé DHCPv4 alebo je problém niekde u UPC a majú lenivý AFTR server ktorému sa nechce pridelovať Ipv4 adresy?

Pretože po zapnutí modemu asi 5-10min ide iba IPv6 a na IPv4 stránky nemám šancu sa pripojiť, a mám na stránkach ukazujúcich IP iba IPv6, a ani sa neviem dostať k modemu (192.168.0.1 nefunguje a IPv6 gateway nefunguje tiež, ale tá mi nešla nikdy)

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCompal CH7465LG

Sdílet toto téma

@ApacheSKIPv4 adresy v tvojej sieti (t.j. lokalne) prideluje Compal alebo tvoj dalsi router (ak ho mas tam zapojeny), nie AFTR server.. PC mas pripojene kde? Vyhod na zaciatok svoj router a pripoj PC priamo do Compalu.. a napis, ake dostanes pridelene adresy DHCP v PC! Mal by si dostat IPv4 lokalnu (192.168.x.x) a IPv6 z verejneho rozsahu UPC.

@Arrow79Vypni DualWAN na tom Asus routeri, pripadne ho pre istotu resetni do default nastaveni.. vypni obidva (Compal aj Asus), potom zapni Compal a po nom Asus.. ten Asus som dlho pouzival, v UPC sieti fungoval bez problemov!

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Som napriamo na modem, ten router som tam predvČerom pichol len na skúšku, ono, ten UPC firmware je bárzjaky, na Ubeečku na IPv6 sa mi tam po polroku zjavilo nastavenie presmerovania portov i Bridge mode ktorý som tam nemal odkedy som mal IPv6, a pred tyždňom sa mi par krat modem restartoval sam odseba tak asi v UPC zas niečo "Vymysleli" s FW.

Popravde s tou IP neviem, či vôbec modem dostal IPv4, lebo jak vravím neviem sa ani tých pár minut prihlasiť do modemu pretože gateway prehlasuje že sa knej nedá pripojiť, a na IPv6 to ešte asi priehľadavače nevedia alebo nwm

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet toto téma

Nerozumím problematice, nemám problém s IPv6, neb mám pouze IPv4, tedy ani příliš nesleduju tuhle diskuzi, možná mi to jen uniklo, ale pro přístup z/do některého z obou módů platí vždy pouze jedna z obou adres: 192.168.0.1 nebo 192.168.100.1  

• lokalitaTeplice
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefon 30 minut
  • zařízeníCompal Router Mode, 3x CAM

Sdílet toto téma

@quadra2030 - stalo sa. Asus bol resetovany donekonecna, uz som nahral aj starsie FW, ale stale "WAN Connection: ISP's DHCP did not function properly".

Mam pozicany  Synology RT1900ac a ten nabehol na prvy sup. Aj mne fungoval ten Asus spolahlivo. A teraz neviem ci dosluzil, alebo co sa mu nepaci.. Ale predtym mi Compal naozaj nedaval IP adresy, teraz ich dava, ale RT68u je asi v koncoch.. 

• lokalitaZvolen
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníRouter Compal

Sdílet toto téma

@Arrow79 Cudne s tym Asusom.. moze byt, ze odisiel WAN port alebo je nejaky hw problem, ale aspon vies, ze v tom Compal krame nie je problem.

@ApacheSK To bolo UPC schopne rozbehat DS Lite aj na Ubee?? S tym (podobne ako s Technicolorom) boli len problemy (aspon v DE) v tom rezime.. a vlastna stranka Compalu je vzdy iba IPv4 (lebo firewall je tak nastaveny), aspon co viem. Viem si predstavit, ze nejaku chvilu trva vytvorenie IPv4 tunela z Compalu na AFTR server, ale nie minuty a samotny DHCP server Compalu bezi hned po starte.. najhorsie na tom je, ze tieto veci ti nikto v UPC nepovie.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

před 11 hodinami , quadra2030 napsal:

@ApacheSK To bolo UPC schopne rozbehat DS Lite aj na Ubee?? S tym (podobne ako s Technicolorom) boli len problemy (aspon v DE) v tom rezime.. a vlastna stranka Compalu je vzdy iba IPv4 (lebo firewall je tak nastaveny), aspon co viem. Viem si predstavit, ze nejaku chvilu trva vytvorenie IPv4 tunela z Compalu na AFTR server, ale nie minuty a samotny DHCP server Compalu bezi hned po starte.. najhorsie na tom je, ze tieto veci ti nikto v UPC nepovie.

A obávam sa že ho na Ubeečku rozbehli ešte lepšie, neviem teraz či má Ubee nejaký broadcom alebo aký čipset, ale fungoval spoľahlivo, resp. by ešte fungoval, len podpora si myslela pri tom mesačnom probléme že je chyba v modeme... Ale zase nevýhoda toho že by uvelebil 150Mb alebo kolko utiahne

• lokalitaKošice
  • internetStarší služba
  • televize-
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ubee ma Puma 5 chipset, je to uz s nalepkou Intel, ale este povodny navrh od TI (Texas Instruments) a Atheros WiFi.. celkom vydareny a spolahlivy hw, bez problemov Compalu! A utiahne bez problemov 300 Mbit (podobne ako Technicolor, co mam doma), kedze je to 8 down a 4 up kanalovy modem/router.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku