Přejít na obsah
kotasek

Modem UPC COMPAL CH7465LG

Recommended Posts

Aniž bych tomu rozuměl... Zatímco konfigurační soubor(y) se stahuje vždy při restartu, u firmwaru (verze software) tomu tak není. Netuším, jak aktualizace fw probíhá, ale rozhodně není synchronní pro celou síť, jak lze doložit i v tomto vláknu...

Můj, zřejmě aktuální, firmware je CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH. Porovnej se svým... Možná se jen z nějakého důvodu stále neúspěšně opakuje pokus o aktualizaci

CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH... nwm neřeším už..  ale i tak díky 🙂

• lokalitaPardubice - Cihelna
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCompal CH7465LG

Sdílet toto téma

Modem moze (ale nemusi) kontrolovat aktualnu verziu firmware pri boote (po natiahnuti konfiguracneho suboru cez TFTP) podla nastavenia v konfiguracnom subore.. CMTS moze kedykolvek poslat poziadavku na update/upgrade fw modemu.

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

Ahoj, začátkem týdne mi nuceně vyměnili starý dobrý modem Cisco EPC3208 za tenhle CH7465LG-LC. Používám ho v bridge režimu s vlastním routerem. Firmware se mi hned druhý den aktualizovat na CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH. S novým firmware se naštěstí zlepšil problém s tím, že se občas nedařilo skrz modem navázat TCP spojení. Odcházely SYN packety, ale nic se nevracelo. Nicméně i po aktualizaci z toho mám takový zvláštní pocit. Zatím jsem si všiml, že při pingu se velmi často stává, že na první request přijde reply, ale na druhý a třetí již ne, ale od čtvrtého requestu už to jde stabilně bez výpadků a většinou s kratším rtt, než u prvních packetů. V devíti z deseti případů to vypadá takhle:

root@bat:~ # ping -n 89.102.239.1
PING 89.102.239.1 (89.102.239.1): 56 data bytes
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=0 ttl=255 time=10.894 ms
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=2 ttl=255 time=9.744 ms
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=3 ttl=255 time=6.783 ms
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=4 ttl=255 time=6.512 ms
^C
--- 89.102.239.1 ping statistics ---
5 packets transmitted, 4 packets received, 20.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 6.512/8.483/10.894/1.883 ms
root@bat:~ # ping -n 89.102.239.1
PING 89.102.239.1 (89.102.239.1): 56 data bytes
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=0 ttl=255 time=89.569 ms
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=2 ttl=255 time=7.702 ms
64 bytes from 89.102.239.1: icmp_seq=3 ttl=255 time=6.519 ms
^C
--- 89.102.239.1 ping statistics ---
4 packets transmitted, 3 packets received, 25.0% packet loss
round-trip min/avg/max/stddev = 6.519/34.597/89.569/38.874 ms

Ping zkouším přímo ze svého routeru na default gw, ale chová se to stejně, i když to zkouším někam dál do Internetu. Než budu hledat hlouběji, tak bych se chtěl zeptat, zda to někdo máte podobně. Prostě jestli je to chyba někde u mě, nebo obecná vlastnost 😉

Díky.

• lokalitaPlzen
  • internetInternet 300
  • televize-
  • telefon-
  • zařízeníCH7465LG

Sdílet toto téma

Zdravím. Mám dotaz. Modem z ničeho nic rozsvítil všechny kontrolky a od té doby mi nejede internet. Reset nefunguje, když modem vypnu a pak zapnu, ihned se kontrolky rozsvítí zeleně a nic se neděje. Postupovala jsem podle pokynů na webu UPC. Dále jsem volala na UPC, kde mi řekli, že se modem nehlásí. V pondělí přijede technik, aby to zkontroloval. Televize mi funguje. Mám takové tušení, že modem bude kaput. Máte někdo s tím stejné zkušenosti?

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

Ja mám s ním len dobré skúsenosti...zatiaľ 🙂  Je divné že po zapnutí máš kontrolky hneď zelené, po štarte, alebo prerušení spojenia sú vždy červené. Po prihlásení zozelenajú a za nejaký čas zhasnú. Zrejme to fakt bude porucha modemu. Obvykle technik najprv skúsi výmenu modemu a až keď to nepomôže bude sa v tom vrtať hlbšie. Inak som si všimol že modem v týchto teplách celkom dosť kúri...ale zatiaľ mu to nevadí tak to neriešim. 

• lokalitaŽilina
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefonTelefón 120
  • zařízeníCOMPAL CH7465LG-LC, CA modul SMIT SM1660

Sdílet toto téma

nn. Ani to ne. Jsem to držela minutu a nic. Furt to svítilo. Pak jsem to zkoušela držet minutu i vypnuté a nic.

mimochodem... technik mi dal ten černo-červený kabel na připojení mezi krabičkou a modemem. Takže šroubovat fakt nemůžu.

rla--_v1_original-650x650.jpg

• lokalitaPraha 10
  • internetInternet 150
  • televizeTV Start
  • telefon-

Sdílet toto téma

před 11 hodinami , zzuzu napsal:

nn. Ani to ne. Jsem to držela minutu a nic. Furt to svítilo. Pak jsem to zkoušela držet minutu i vypnuté a nic.

mimochodem... technik mi dal ten černo-červený kabel na připojení mezi krabičkou a modemem. Takže šroubovat fakt nemůžu.

Na obrázku nejsou konektory typu F. Modem používá ty "šroubovací", které vypadají jinak. Viz https://www.google.com/search?q=konektor+f&sourceid=ie7&rls=com.microsoft:cs-CZ:IE-SearchBox&ie=&oe=

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Nový konfigurační soubor byl na modem poslán v neděli 16.9.2018 kolem 8:30h. Vnitřní název souboru v Compalu je: 5467518C641C-10.128.128.165.bin. Soubor jsem si zálohoval. Po uložení má stejný název jako původní tj. CH7465LG-Cfg.bin. Liší se velikostí: původní měl 39,9kB, nový má 45,9kB.

Otázka: neměl by být zákazník předem informován, že se s modemem "něco děje"? Totiž po celou (poměrně dlouhou) dobu změny konfigurace bez varování modem nekomunikuje se sítí.
A také by měl být uživatel informován o tom, jak se změna konfigurace projeví v provozu. Jestliže dokáže automat na UPC informovat e-mailem o pravidelných měsíčních platbách za služby, mohl by informovat zákazníka i o takových změnách... Případně tyto operace zveřejnit s předstihem na svém webu.

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

před 11 hodinami , jobro napsal:

Totiž po celou (poměrně dlouhou) dobu změny konfigurace bez varování modem nekomunikuje se sítí.

To je jak dlouho konkrétně? 

• lokalitaBrno
  • internetInternet 100
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníUbee EVM3236, HD Mediabox

Sdílet toto téma

Preco by mal byt zakaznik informovany? Modem je vlastnictvom operatora.. a rovnako operacie zo strany siete operatora/CMTS (10.x.x.x).. a to je co pomerne dlho - 10 minut (tolko odhadujem restart Compalu)? Pokial viem, neplatis si garantovanu linku so SLA.. a po zmene konfiguracie mas zmenu funkcnosti ci nedostupnost internetu? Ak ano, volaj zakaznicku linku..

• lokalitaBratislava
  • internetInternet 300
  • televizeTV Klasik
  • telefonTelefón Basic
  • zařízeníTC7200 v2 (bridge mode), CA moduly

Sdílet toto téma

8 minutes ago, quadra2030 said:

Preco by mal byt zakaznik informovany?

Treba proto, ze je to slusnost. Protoze zakaznik oceni, kdyz dostane i neco vic, nez jen to, co je "bohuzel nezbytne nutne kvuli smlouve/zakonu/apod."
Radeji pujdu nakupovat tam, kde se na me u pokladny usmejou, pozdravi, prohodi par slov... nez tam, kde s kamennym ksichtem prehlidkovych modelek (kam se na ne hrabou hraci pokeru!) udelaji jen to, co je nutne.

Kdyz uz ma UPC potrebu me informovat o tom, ze "tehdy-a-tehdy mezi treti a sestou rano muzou byt kratkodobe vypadky" (coz je vetsine beznych uzivatelu defacto u prdele, protoze v tu dobu chrapou, az se hory otrasaji), tak by jim pravdepodobne taky ruka neupadla, kdyby informovali o tomhle...
Prave proto, ze to zpusobi vypadek konektivity.

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal (bridge mode), CA modul SMIT CI+

Sdílet toto téma

tomus: neměřil jsem "délku výpadku", nenapadlo mě to, když je brouzdání po webu najedou ukončeno: pokazil se mi počítač? Ale když člověk kouká na blikající zelenou ledku na modemu, zdá se mu to dlouho.

quadra2030: odpověděl ti Evžen - ano obyčejná slušnost - to se ale dnes nenosí. UPC disponuje automatem, který rozesílá různé zprávy.

Na př. UPC mě zásobuje dvakrát měsíčně zprávami o očekávané a také o zaplacené platbě. Posílá to automat. V upozornění na následující platbu je vždy uvedena částka, která nekoresponduje s tou, která je uvedena ve smlouvě. Automat se plete? Ze začátku jsem se snažil upozornit na tuto disproporci. Vždy jsme byl ujištěn, že částka, uvedená ve smlouvě platí a příští měsíc se zas automat "spletl". Teď už to neřeším... To bych musel každý měsíc měnit příkaz v bance.

• lokalitaKarviná
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonStarší služba
  • zařízeníCompal

Sdílet toto téma

Dobry den,

lze v tomto modemu nastavit NAT, DMZ, UPnP, PortForwarding? A lze to nastavit bez volani na podporu?

Hraji na Playstationu 4 a potrebuji zlepsit pripojeni (caste sekani, vypadky, nemoznost nekoho najit). Je mozne pripadne dat za modem nejaky jiny router do patra (jsem v Rodinnem dome, zarizeni mam v 1.patre, modem je v prizemi) a na nem tyto udaje nastavit? Ke konzoli mam natazeny kabel, ktery jde do meho maleho switche a z nej rozvedene kabely do PS4, TV a PC. Internet pres kabel jede dobre, Wifi obcas slaba, ale vicemene ok, jde pouze o zlepseni online hrani, tam je to spatne. 

Takze pripadne si rikam, ze by bylo mozne dat misto toho switche nejaky router, ktery bych si nastavil podle sveho. Jen je otazka, jde to? 

Dekuji za veskere info. 

Upraveno uživatelem Zakoush
Doplneni textu
  • lokalitaBrno-Líšeň
  • internetInternet 30
  • televizeTV Start
  • telefonVolám neomezeně
  • zařízeníModem Compal ch7465lg

Sdílet toto téma

Jde nejak zrusit omezeni na slozitost hesla pro wifi? Chce to po me jedno velky, jedno maly pismeno a cislo. Mam doma spoustu zarizeni, ktery byly pripojeny na starej router a chtel jsem prejit na novej, ale nechci vsude menit hesla (jedna se i o maly krabicky typu arduino, kde bych je kvuli zmene hesla musel preflashovat). Mate s tim nekdo zkusenost? Jestli je to treba jenom omezeni v javascriptu pri zadavani, tak to by mohlo jit obejit (zatim jsem na to ale neprisel). 

• lokalitaPlzeň
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCH7465LG

Sdílet toto téma

Prepni ten UPC kram do rezimu bridge a pouzij nejaky svuj normalni router, nad kterym budes mit kontrolu TY a ne nejakej jouda kdoviodkud.
A je po problemu...

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Ano, dekuju za nazor. Nekdo, kdo by se odvazil odpovedet misto vnucovani vlastnich mouder (kterejch je bohuzel plnej internet)? Tenhle router mi na wifi da bez problemu 100mbit, starej (mikrotik) dal max. 40, bezne kolem 20 ... jinak bych samozrejme nahodil rezim bridge a frcim prakticky beze zmeny ... bohuzel jsem s puvodni konfiguraci nebyl spokojenej 

• lokalitaPlzeň
  • internetInternet 300
  • televizeTV Komfort
  • telefon-
  • zařízeníCH7465LG

Sdílet toto téma

A ona by ti ruka upadla, kdybys tohle napsal hned poprve? 😉
Ono se ocekava, ze se bavime o nejakem normalnim a soucasnem routeru, ne vykopavce, ktera zvladne max. 802.11g s 54 Mbit, ze... 😉

Koupit nejaky normalni a soucasny router te bude stat min casu a penez nez koumani nad tema ojebavkama, co popisujes.
No ale jak chces, ber nebo nech bejt...

Anyway, je tohle, co hledas?

• lokalitaBrno
  • internetStarší služba
  • televizeStarší služba
  • telefonStarší služba

Sdílet toto téma

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku