• David - UPC

Vítejte na webu UPCZONE   19.7.2017

UPCzone je nezávislé internetové fórum zaměřené na uživatele služeb UPC. Fórum UPCzone (tehdy ještě "Karnevalzone") bylo založeno v roce 2004, uživatelem Tomus. Po spojení firmy Karneval s UPC v roce 2007 se web přejmenoval na nynější název UPCzone. UPC fórum slouží pro komunikaci klientů UPC mezi sebou navzájem. Zákazníci zde mohou mezi sebou diskutovat, sdělovat si zkušenosti, navzájem si radit a aktivně se tak i účastnit vývoje společnosti UPC. Kritické příspěvky zde nejsou cenzurovány.

Veltrusy vybudování UPC
1 1

13 příspěvků

Dobrý den,

již mě unavuje O2 a jejich VDSL, které je zdaleka lepší než mísní WiFi internet.

Nicméně 40Mb/2Mb v dnešní době je na nic, upload je tak směšný, že nemohu jen tak nahrát Full HD video na YouTube a nedej bože 4k... NAS server mohu používat na lokální síti. Prostě limitující. :puker:

Je jasné, že bez poptávky to zde nebude. Proto doufám, že by se sem mohlo připojit více Veltrušanů.

Já osobně bych bez váhání bral Internet 300+ Horizon Komplet. Byl bych rád, kdyby se UPC rozšířilo právě zde.

Sdílet toto téma

Aspoň je vidět, jak se na všechno kašle... Bydlím na Praze 5 a za ~10 let jsem měl internet pouze od O2, což mě děsí do dnes.

1. tarif: UP 8Mb/DL tam snad ani nebylo znát... měl jsem max. download do 1.6Mb, o uploadu se ani nezmiňuji, protože to snad ani nefungovalo.

2. tarif: UP 20Mb/DL 2Mb, přesně nevím... ale download mám max. 7.4Mb a upload určitě né víc jak 0.4Mb, ani slevu jsem neměl a ještě jsem platil zbrusu nový VDSL modem.

Vtipný je, že je to Praha (v dnešní době) a cítím se jak někde na vesnici, né-li húř... ale zázraky nečekám, někdo to musí prostě udělat.

Sdílet toto téma

Jaké omezování? UPC není charita ani příspěvková organizace.

Uvedu příklad. Máte RD cca 250m od posledního baráku s přípojkou od UPC, na kterou by se dalo napojit resp. odkud k Vám dostat signál. Je to hroznej kousek, že? Ale ...

Výkop cca. 40.000Kč. Pak ještě kabely, chráničky, písek, štěrk, opravy komunikací, povolení, kabeláž v objektu ...

Dejme tomu, že dostanou povolení a že náklady na jeho získání budou minimální. I tak se dostáváme na cca 70.000Kč. A když z Vás budou mít měsíčně zisk 100Kč, návratnost je za 58 let. A do toho byste při zdravém rozumu nešel, zvláště když nemáte záruku, zda se situace nezmění následujících 58 let.

Naopak, když se bude připojovat vedlejší panelák, kde je 21 bytů a při využívání služeb min. 2/3 nájemníků je návratnost investice 4 roky.

Nikdo nemá neomezené zdroje, aby je mohl plácat na nerentabilní akce.

O tom tady mluvím.

• Internet: 100
  • Televize: Komfort

Sdílet toto téma

Ty ceny budou hodně individuální. A vysoké :-/

Ale někdy se zadaří a lidi se dočkají:

http://www.upc.cz/o-upc/pro-novinare/ti ... omacnosti/

a hlavně toto info, je docela nadějné:

http://www.mediaguru.cz/aktuality/upc-c ... 300-tisic/

A i takové to rozšiřování o kousek:

http://boleslavska20.cz/udalosti/vystavba-site-upc

Ale tam je to z vedlejšího vchodu, to asi tak nákladné nebude :)

Sdílet toto téma

Jsem rovněž pro rozšíření UPC ve Veltrusech. Máte můj hlas. Jak ale píší někteří zde v diskuzi, je to nákladné a společnosti by se to vyplatilo pouze pokud by z toho profitovala. Zase na druhou stranu teď ve Veltrusích vzniká spoustu nových řadovek a prodává se velké množství pozemků - což mi přijde ideální stav vybudovat tu síť. A podle mapy pokrytí z materiálů UPC Business - http://business.upc.cz/pdf/13425-mapa-A ... inalni.pdf mi přijde, že v blízkosti páteřní linky UPC budou ...

Sdílet toto téma

Ale RD, kde bude jedna smlouva moc peněz neudělá :) ze zkušeností co mám ze stavebnictví vím, že nejvíce nákladná je za práce okolo, tedy všechna ta povolení, výkopy atd.

Sdílet toto téma

Návštěvník
Komentujete jako návštěvník. Pokud máte účet, přihlašte se.
Vložit příspěvěk

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Remove formatting

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

1 1