Jump to content

Nova pustí do distribuce všechny programy v HD


Recommended Posts

Zbývající HD verze kanálů Novy se mají objevit například v digitální kabelové nabídce společnosti UPC Česká republika. Dojít by k tomu mělo ještě do konce letošního roku. .

 

Čeští operátoři už budou moci nabízet svým zákazníkům všechny kanály mediální skupiny Nova nejen ve standardním, ale i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V HD kvalitě tak budou k dispozici doposud nabízené stanice Nova, Nova Cinema, Fanda a Nova Sport a nově i Smíchov a Telka. Po startu Novy Sport 2 a relaunchi (vizuální proměně) Novy Sport budou k dispozici pochopitelně v HD kvalitě i oba tyto programy. Za HD verze svých kanálů si pochopitelně nechá nejsilnější televizní skupina zaplatit. Na rozdíl od standardního rozlišení ho chápe jako bonus, což je běžný standard i na západ od nás.

 

Jak zjistila redakce serveru DigiZone.cz, všechny kanály Novy budou dostupné v nativním HD. Znamená to, že nebude docházet k přepočtu obrazu ze standardní kvality. U stanic, kde je podíl obsahu ve vysokém rozlišení menší, například Telka, budou takto vysílány pouze odpovídající pořady. V nativním HD bude pak pochopitelně k dispozici i grafika všech stanic. Zařazení programů do nabídek placených služeb bude pochopitelně záležet na jednání s operátory. Podle informací naší redakce plánuje nabízet v HD kvalitě i zbývající kanály Novy například největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika.

 

http://www.digizone.cz/clanky/nova-pust ... rozliseni/

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...