Jump to content

samoinstalace / instalace technikem

Recommended Posts

Zdravím,

mám v plánu si pořídit internet od UPC, ale nevím jak si představit tu instalaci. Co všechno udělá technik když si nezaplatím těch 404,- za instalaci ?

Pořešil by aspoň tu kabeláž v bytě od datové zásuvky k modemu nebo to už je placené ?

Díky

Já jsem zásuvku už doma měl, přijeli dva technici, jeden se hrabal v domě v rozvodech, druhej mi zapojil modem do PC a nastavoval v PC přístup na internet. Když jsem mu řekl, že ještě nevím, kde přesně PC budu mít, tak mi odmotal asi 15 metrů koaxiálu, aby to dosáhlo kamkoli v bytě. Já jsem si pak kabel dal sám, jak jsem chtěl.

• Internet 300
  • -
  • TV Start
  • Wifi Modem Compal
  • Praha 10
Zdravím,

mám v plánu si pořídit internet od UPC, ale nevím jak si představit tu instalaci. Co všechno udělá technik když si nezaplatím těch 404,- za instalaci ?

Pořešil by aspoň tu kabeláž v bytě od datové zásuvky k modemu nebo to už je placené ?

Díky

V rámci instalace technikem provede technik zapojení zařízení. Tzn. Od zásuvky do modemu, z něj do PC a nastavení jednoho PC. Více PC a nějaké větší budování rozvodů po bytě UPC neprovádí, na to je nutné se dohodnout s někým jiným, ideálně s tou firmou, která bude u Vás provádět zapojení služeb. Dá se při objednávce uvést, co všechno by jste si představoval, aby to tam na UPC mohli technikovi napsat a ten se na to mohl připravit. Po příjezdu technik může udělat konzultaci a hrubou kalkulaci a máte možnost říci, zda chcete, či nechcete.

V případě samoinstalace technik jen předá dokumenty a samoinstalační balíček, zkontroluje zásuvku a signál v ní a odjíždí.

Při asistované instalaci technik může udělat kabely na míru (běžných délek, např. 20m určitě není běžná délka) oproti samoinstalaci, kdy si člověk prostě vytáhne hotový kabel z igelitky a je jeho problém, zda je moc dlouhý či krátký.

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Compal, HZN USB
  • Brüx/Praha
  • 4 weeks later...